Lokalizacja, Borek Stary 337, 36-020 Tyczyn
17 229 80 87
borekstary.par@gmail.com

Ogłoszenia

 

                         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII Niedziela Zwykła (26.06.2022 r.)

 

 1. Dzisiaj składka na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych, składka na WSD.
 1. Zbiórka dla ministrantów w poniedziałek po Mszy św.
 1. W środę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – parafialny odpust. Msze św. o g. 7.00, 9.00 i suma odpustowa połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania o g. 18.00. Przewodniczył jej ks. bp Krzysztof Chudzio.

Na Mszy wieczornej prosimy o podjęcie posług według dotychczasowej tradycji: baldachim strażacy, feretrony – dorośli, młodzież i dzieci; sypanie kwiatów dziewczynki komunijne w strojach komunijnych.

 1. Spowiedź przed bierzmowaniem i odpustem we wtorek od g.16.30 do 17.30.
 1. W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź w Borku Starym od. g. 17.15, na Woli i Borówkach przed Mszą o g. 16.00. Odwiedziny chorych od g. 7.30. W sobotę po Mszy wieczornej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
 1. Przypominamy, że w kościele parafialnym w sobotę wieczorem odprawiamy Mszę św. z formularza niedzielnego. Jeżeli ktoś, nie może być w kościele w niedzielę (np. praca, wyjazd), uczestnicząc w tej Mszy wypełnia obowiązek niedzielny.
 1. Jeżeli, ktoś chce kontynuować prenumeratę „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, prosimy, aby jeszcze dziś zgłosić ten fakt w zakrystii.
 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, obejścia i wykoszenie trawy rodzicom młodzieży bierzmowanej.

Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy:

– we wtorek pozostałych rodziców młodzieży bierzmowanej

– w sobotę o g. 8.00 rodziny Zbigniew Kawa, Piotr Chlebek, Jan Chlebek, Zygfryd Filip, Krzysztof Kośmider, Marek Baran.

 1. Dziękujemy p. Dariuszowi Karasiowi za przeróbki instalacji elektrycznej i telefonicznej w kościele parafialnym.
 1. Burmistrz Błażowej informuje: w związku z remontem i przebudową Stacji Uzdatniania Wody w Błażowej oraz z uwagi na panującą suszę bardzo prosimy o racjonalne korzystanie z wody wodociągowej, gdyż z tych powodów mogą występować okresowe ograniczenia w dostawie wody. Prosimy nie podlewać trawników i nie napełniać basenów.

WOLA: Dzisiaj o g. 10.00 odpust ku czci NMP Nieustającej Pomocy, przeniesiony z poniedziałku.

BORÓWKI: Do sprzątania w sobotę prosimy: Emil Bembenek, Janusz Janik, Tadeusz Filip

 

 

                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII Niedziela Zwykła (19.06.2022 r.)

 

 1. Bóg zapłać za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała: za przygotowanie ołtarzy Grupie Biblijnej, Akcji Katolickiej, Zespołowi Borkowianie, mieszkańcom starej drogi, za podjęte posługi strażakom, paniom, ministrantom, p. Organiście, RAM-owi, DSM-owi, oraz dzieciom.
 1. Dziś spotkanie dla kl. 8 o g. 11.00 oraz Rocznica I Komunii św. dla klas 4 SP w klasztorze o g. 15.00. 
 1. Zapraszamy dzieci i młodzież na Oktawę Bożego Ciała do Borku Starego: w poniedziałek i wtorek procesja po Mszy o g. 18.00, w środę Adoracja od g. 17.00 i procesja przed Mszą o g. 18.00. Zakończenie Oktawy połączone z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków w czwartek w Borku Starym o g. 18.00, w Borówkach o g. 17.00, na Woli o g. 16.00.

W tym dniu wypada także uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, przeniesiona z 24.06. Dzieci, które w czwartek wyjeżdżają na wycieczkę na błogosławieństwo zapraszamy w środę.

4. W poniedziałek po Mszy św. i procesji Adoracja dziękczynna za rok szkolny i formacyjny prowadzona przez Młodzież z RAM-u.

 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców na Mszę św. dziękczynną: SP Borek Stary i Brzezówka o g. 8.00 w kościele parafialnym, SP Nowy Borek o g. 8.00 w kaplicy w Nowym Borku. Spowiedź przed końcem roku szkolnego w środę od g. 17.15.
 1. Za tydzień składka na potrzeby parafii.
 1. Uczniów kl. 8 SP przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę (26.06) o g. 11.00. Młodzież otrzyma w tym dniu krzyżyki. Spowiedź przed bierzmowaniem i odpustem planowana jest na 28 czerwca (wtorek) od g.16.30 do 17.30.
 1. Kończy się pierwsze półrocze prenumeraty czasopism „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, dlatego prosimy dotychczasowych prenumeratorów, aby do przyszłej niedzieli zgłosili kontynuację. Koszt na drugie półrocze to 208 zł.
 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: Agnieszka Piecuch, Bogumiła Rabczak, Iwona Rabczak, Agnieszka Rachwał. Do sprzątania kościoła i obejścia w tym tygodniu prosimy rodziców młodzieży z kl. 8 przystępującej do bierzmowania:

– w sobotę od g. 8.00 sprzątanie kościoła wewnątrz (Nowy Borek i Brzezówka)

– w zależności od pogody (od wtorku) koszenie trawy wokół kościoła i przy parkingach (Borek Stary, Borówki). Prosimy zabrać ze sobą potrzebne sprzęty.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w wykonanie krzeseł i taboretów w prezbiterium: za prace stolarskie p. Jerzemu Płodzieniowi i współpracownikom, za ofiarowanie i pocięcie płyt p. Januszowi Filipowi, za prace tapicerskie p. Ryszardowi Jandzie.

WOLA: W przyszłą niedzielę o g. 10.00 odpust ku czci NMP Nieustającej Pomocy, przeniesiony z poniedziałku.

 

 

                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Urocz. Trójcy Przenajświętszej (12.06.2022 r.)

 

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej; w środę Adoracja od g. 17.00 i nabożeństwo przed Mszą.
 1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Msze św.: Borek Stary o 7.00, 9.00 i 16.00, Borówki tylko o 7.30, Wola o 7.00, w Nowym Borku Mszy nie będzie. Po Eucharystii o g. 9.00 uroczysta procesja starą drogą (do połowy) i powrót do kościoła.  O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I przy starej plebanii – Grupę Biblijną;

II obok p. Bogdana Starca – okolicznych mieszkańców;

III obok p. Krystyny Opioły – Zespół Borkowianie;

IV przy kapliczce św. Michała (stary cmentarz) – Akcję Katolicką i okolicznych mieszkańców.

Prosimy Strażaków o niesienie baldachimu i chorągwi, pozostałych parafian o niesienie świec, feretronów i obrazów. Zapraszamy chłopców do dzwonienia a dziewczynki do sypania kwiatów. Zachęcamy, aby w „pełni” przeżywać Uroczystość Bożego Ciała, przyjmując Komunię św. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą.

 1. Krótka próba dla dziewczynek komunijnych, z DSM-u i pozostałych dzieci sypiących kwiaty oraz zbiórka dla ministrantów w poniedziałek przed Mszą o g. 16.45.
 2. Zapraszamy w oktawie Bożego Ciała na procesje po Mszy św. o 18.00, w niedzielę po sumie. W kaplicach procesje w przyszłą niedzielę: na Woli po Mszy o g. 10.00, w Borówkach po Mszy o g. 9.30.
 1. Rocznica I Komunii św. dla klas 4 SP w przyszłą niedzielę (19.06) w klasztorze o g. 15.00. Próby przed rocznicą w klasztorze we wtorek po Mszy św.(o g. 18.50) i piątek po Mszy i procesji (ok. g. 19.20). Spowiedź przed rocznicą w sobotę od g. 16.30 do 17.30 w klasztorze. 
 1. Próba dla uczniów kl. 8 SP przygotowujących się do bierzmowania w przyszłą niedzielę (19.06) o g. 11.00.
 1. Pielgrzymka dzieci komunijnych do Kalwarii Pacławskiej w środę (15.06). Wyjazd o g. 7.00 z parkingu przy kościele w Borku Starym. 
 1. W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje. 
 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: Ryszard Zadrożny, Jan i Anna Kulasa, Małgorzata Mikrut, Damian Mikrut. Do sprzątania kościoła w sobotę na g. 8.00 prosimy rodziny: Agnieszka Piecuch, Roman Rabczak, Bogumiła Rabczak, Andrzej Rachwał, Janusz Lewkowicz. 
 1. Ogłoszenie burmistrza Błażowej: do końca czerwca należy złożyć deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw. Szczegóły na stronie gminy. 
 1. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla ks. Proboszcza z okazji 30 r. święceń kapłańskich. Pod Twoją obronę… Msza św. w intencji Jubilata odprawona zostanie w Boże Ciało o g. 9.00.

BORÓWKI: Prosimy o przygotowanie do procesji Bożego Ciała: wnętrze kościoła (18.06) – Dariusz Karaś, Janusz Gryndys, Stanisław Nowotarski. Kwiaty na ołtarze procesyjne: róże różańcowe; ołtarze procesyjne: Józef Jaworski, Augustyn Szura, Damian Urbański; do baldachimu: strażacy.

 

 

          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (5.06.2022 r.)

 

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres wielkanocny. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji pierwszej niedzieli zmiana tajemnic. Składka na WSD. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. 
 1. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w Borku Starym o g. 7.00, 9.00 i 18.00. W klasztorze odpust. 
 1. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej; w środę Adoracja od g. 17.00 i  nabożeństwo przed Mszą o g. 17.50. 
 1. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego. 
 1. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek po Mszy św. wieczornej. 
 1. Spotkanie dla uczniów kl. 7 SP przygotowujących się do bierzmowania w przyszłą niedzielę (12.06) o g. 11.00. 
 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: Robert, Anna i Kamil Mikrut, Waldemar Patrzyk, Andrzej Pomykała. Do sprzątania kościoła w sobotę na g. 8.00 prosimy rodziny: Ryszard Zadrożny, Jan Kulasa, Alicja Trzyna, Stanisław Mikrut, Damian Mikrut.

WOLA: Dzisiaj i za tydzień Msza św. o g. 10.00.

 

 

        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Wniebowstąpienie Pańskie (29.05.2022 r.)

 

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej parafii I Komunia św. o g. 11.00. Dziękujemy rodzicom za ofiarę 1500 zł z przeznaczeniem na obrusy ołtarzowe oraz za prace porządkowe w kościele i w obejściu. Dzieci i rodzinę zapraszamy na Biały Tydzień.
 1. Składka dzisiejsza na potrzeby parafii, za tydzień na WSD.
 1. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę w Bazylice Archikatedralnej święcenia kapłańskie. Otaczajmy modlitwą kandydatów do święceń.
 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres wielkanocny. Z racji pierwszej niedzieli zmiana tajemnic. 
 1. We wtorek, na zakończenie nabożeństw majowych, po Mszy św. śpiew pieśni patriotycznych i maryjnych przy ognisku obok plebanii. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przed pandemią, do której wracamy po przerwie. Zaprasza na nią społeczność SP w Nowym Borku, Borkowianie i RAM.
 1. W środę Adoracja od g. 17.00 i pierwsze nabożeństwo czerwcowe przed Mszą o g. 17.50, podczas którego będziemy modlić się za dzieci naszej parafii. W pozostałe dni Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św.; w niedzielę o g. 16.00.
 1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek w Borku Starym od g. 17.15, na Woli i Borówkach przed Mszą o g. 16.00. Odwiedziny chorych od g. 7.30. W sobotę różaniec wynagradzający po Mszy wieczornej.
 1. Spotkanie Grupy Biblijnej w przyszłą niedzielę w formie pielgrzymki do Starej Wsi i Bliznego.
 1. Do sprzątania kościoła w sobotę na g. 8.00 prosimy rodziny: Robert Mikrut, Waldemar Patrzyk, Lucjan Dziopak, Andrzej Pomykała, Jerzy Kruczek.

WOLA: Dzisiaj Msza św. o g. 7.00, natomiast w przyszłą niedzielę o g. 10.00.

BORÓWKI: Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc p. Marcinowi.

Do sprzątania kościoła prosimy rodziny: Stanisław Bembenek, Stanisław Trojanowski, Bogdan Siwocha.

 

 

      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI Niedziela Wielkanocy (22.05.2022 r.)

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (tzw. Dni Krzyżowe). W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń. Za tydzień składka na potrzeby parafii. 
 1. Za tydzień dzieci z kl. 3 SP przeżywać będą dzień I Komunii św. o g. 11.00. Spowiedź przed I Komunią dla dzieci, rodziców i rodzin w sobotę od g. 16.00-17.00.  
 1. Próba przed I Komunią św. dla dzieci z kl. 3 SP we wtorek i czwartek o g. 18.00 w kościele parafialnym. 
 1. W czwartek wypada Dzień Matki. Zapraszamy dzieci na modlitwę za mamy do kościoła.  
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

– Borek Stary: w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00, w środę Adoracja od g. 17.00 i majówka przed Mszą o g. 17.50, w niedzielę o g. 16.00;

– Nowy Borek: w dni powszednie po Mszy św. o g. 17.00

– Borówki: z Mszą św. od poniedziałku do piątku o g. 17.00;

– Wola: w dni powszednie o g. 16.30 (bez Mszy), w niedzielę przed Mszą;

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę następującym rodzinom: Tadeusz Szpala, Sławomir Trzyna, Wiesław Mikrut, Bogumiła Pękala. Ofiarę złożyła Jadwiga Domańska.

Do sprzątania kościoła i obejścia w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci komunijnych:

– w sobotę od g. 8.00 (lub wcześniej po uzgodnieniu z ks. proboszczem)  sprzątanie kościoła wewnątrz (Nowy Borek i Brzezówka)

– w zależności od pogody (od poniedziałku) koszenie trawy wokół kościoła i przy parkingach (Borek Stary).

Prosimy zabrać ze sobą potrzebne sprzęty.

 

WOLA: Msza św. dzisiaj o g. 10.00, natomiast w przyszłą niedzielę (29.05) ze względu za I Komunię św. o g. 7.00.

BORÓWKI: Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za wykoszenie trawy. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc p. Marcinowi pochodzącemu z Borówek a obecnie mieszkającemu w Błędowej Zgłobieńskiej. 

 

 

           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V Niedziela Wielkanocy (15.05.2022 r.)

 

 1. Akcja Katolicka zaprasza na modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny w niedzielę (15.05) po Mszy porannej. 
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

– Borek Stary: w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00, w środę Adoracja od g. 17.00 i majówka przed Mszą o g. 17.50, w niedzielę o g. 16.00;

– Nowy Borek: w dni powszednie po Mszy św. o g. 17.00

– Borówki: z Mszą św. od poniedziałku do piątku o g. 17.00;

– Wola: w dni powszednie o g. 16.30 (bez Mszy), w niedzielę przed Mszą;

 

 1. Próba przed I Komunią św. dla dzieci z kl. 3 SP we wtorek i czwartek o g. 18.00 w kościele parafialnym. We wtorek prosimy także o obecność rodziców w celu omówienia spraw organizacyjnych.
 1. Spotkanie dla uczniów z kl. 6 SP w ramach formacji przed bierzmowaniem w przyszłą niedzielę (22.05) o g. 11.00 w kościele parafialnym.
 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę następującym rodzinom: Piotr Rabczak, Eugeniusz Pociask, Paweł Bukała, Marta Piasecka, Anna Płodzień. Ofiarę złożyła Stanisława Frok.  Do sprzątania kościoła prosimy w sobotę o g. 8.00 prosimy rodziny: Tadeusz Szpala, Tadeusz Oczoś, Sławomir Trzyna, Wiesław Mikrut, Stanisław Pękala.

WOLA: Msze św. niedzielne o g. 10.00.

BORÓWKI: Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny: Henryk Jeziorski, Alfred Rabczak, Henryk Bembenek.

           

 

          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Wielkanocy (8.05.2022 r.)

 

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw.
 1. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, Patrona Polski; w sobotę święto św. Macieja, Apostoła. Za tydzień składka na parafie potrzebujące pomocy.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

– Borek Stary: w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00, w środę Adoracja od g. 17.00 i majówka przed Mszą o g. 17.50, w niedzielę o g. 16.00;

– Nowy Borek: w dni powszednie po Mszy św. o g. 17.00

– Borówki: z Mszą św. od poniedziałku do piątku o g. 17.00;

– Wola: w dni powszednie o g. 16.30 (bez Mszy), w niedzielę przed Mszą;

Dzieci otrzymują naklejki.

 1. Bierzmowanie uczniów klas 8 planowane jest podczas odpustu 29 czerwca o g. 18.00. Spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów kl. 8 SP i rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę (15.05) o g. 11.00 w kościele parafialnym.
 1. Próba przed I Komunią św. dla dzieci z kl. 3 we wtorek o g. 18.00 w kościele parafialnym.
 2. Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji przy parafii Księży Misjonarzy Saletynów w Rzeszowie zaprasza na Kurs “Nowe życie z Bogiem”. Odbędzie się on w dniach 13-15 maja. Szczegóły na stronie internetowej: https://effatha.saletyni.pl/
 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni, wykoszenie trawy i złożoną ofiarę następującym rodzinom: Ewa Szpala, Wojciech Bieniek, Grzegorz i Urszula Kustra, Tadeusz Rybka, Czesław Trojanowski.

Do sprzątania kościoła prosimy w sobotę o g. 8.00 prosimy rodziny: Janusz Wąsacz, Frog Stanisława, Piotr Rabczak, Eugeniusz Pociask, Tomasz Łuczak, Paweł Bukała, Mariusz Piasecki, Wacław Płodzień.

 1. Ogłoszenia społeczne: Podatek rolny w Domu Ludowym w Borku Starym będzie odbierany 12 maja od 8 do 16; natomiast w Brzezówce 12 i 13 maja od 9-11 i 16-18. Zebranie wiejskie dla mieszkańców Brzezówki 8 maja o g. 16.

WOLA: Dziś (8 maja) Msza św. o g. 7.00, natomiast w przyszłą niedzielę o g. 10.00.

 

 

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Wielkanocy (1.05.2022 r.)

 

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. O g. 14.00 w kościele parafialnym dodatkowa Msza św. w intencji strażaków oraz poświęcenie wozu strażackiego OSP Brzezówka. Składka na potrzeby archidiecezji.
 1. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Pamiętajmy o częstej prywatnej lekturze Słowa Bożego. Dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o Piśmie św. i sposobach jego czytania są spotkania Grupy Biblijnej, na które zapraszamy w pierwszy czwartek po Mszy św.
 1. We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny: w Borku Starym g. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00; w Nowym Borku o g. 8.00; na Woli o g. 10.00, w Borówkach o g. 7.30 i 9.30.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

– Borek Stary: w dni powszednie o g. 18.00, w środę Adoracja od g. 17.00 i majówka przed Mszą o g. 17.50, w niedzielę i uroczystości o g. 16.00;

– Nowy Borek: w dni powszednie o g. 17.00 (w pierwszy piątek bez Mszy św.), w niedzielę i uroczystości przed Mszą;

– Borówki: z Mszą św. w poniedziałek, środę i czwartek o g. 17.00, w pierwszy piątek o g. 16.00;

– Wola: w dni powszednie o g. 16.30 (bez Mszy), w niedzielę i uroczystości przed Mszą; w pierwszy piątek z Mszą św. o g. 16.00;

   Dzieci otrzymywać będą  naklejki.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w Borku Starym w piątek od g. 17.15; w Borówkach i na Woli przed Mszą o g. 16.00.

Odwiedziny chorych w piątek od g. 7.30.

 1. Od środy ruszają zapisy na rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Szczegóły na stronie parafii.
 1. I Komunia św. w naszej parafii planowana jest na 29 maja na g.11.00, natomiast Rocznica I Komunii św. na 19 czerwca na g. 15.00 w klasztorze.
 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę następującym rodzinom: Ewa Kotula, Anna Pluta, Monika i Michał Pluta, Władysława Bembenek, Jan Baran, Krystyna Kocój, Józefa Kłoda. Ofiarę złożył Jan Szura. Do sprzątania kościoła prosimy w sobotę o g. 8.00 prosimy rodziny: Jan Szpala, Ludwik Kawa, Wojciech Bieniek, Tadeusz Kociubiński, Grzegorz Kustra, Tadeusz Rybka, Aleksandra Trojanowska.

WOLA: Dziś i we wtorek Msza św. o g. 10.00, w piątek o g. 16.00, natomiast za tydzień w niedzielę (8 maja) o g. 7.00.

BORÓWKI: 07.05 (sb): (do sprzątania) Marek Maćkowicz, Mieczysław Mazur, Zygmunt Kłusek

   

 

       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Miłosierdzia Bożego (24.04.2022 r.) 

 

 1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego – odpust w kościele w Borówkach o g. 11.00. W kościele parafialnym o g. 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji prywatnej. O godz. 15.50 domówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia a po niej Msza św. Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia i przypominamy o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za jej odmówienie w kościele. Chorzy mogą tez odpust zyskać poza kościołem.

Dziś na sumie spotkanie dla uczniów z kl. 7 i 8 SP.

 1. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby Caritas. Składka mszalna na potrzeby parafii. Za tydzień składka na potrzeby archidiecezji.
 1. W poniedziałek święto św. Marka, Ewangelisty; we wtorek Uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski, przeniesiona z 23 kwietnia; w środę Adoracja od g. 17.00; w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa majowe – w Borku Starym o g. 16.00; na dojazdach w przed Mszą. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Za tydzień w niedzielę (1.05)  w kościele parafialnym będzie dodatkowa Msza św. o g. 14.00 w intencji strażaków oraz poświęcenie wozu strażackiego OSP Brzezówka.  
 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę następującym rodzinom: Dorota Pluta, Witold Pluta, Krystyna Pluta, Kazimiera Krzanicka, Edyta Gąsior-Pernal, Janina Wojtyło. Ofiarę złożył Józef Szeliga. Do sprzątania kościoła prosimy w sobotę o g. 8.00 prosimy rodziny: Kazimierz Kotula, Krzysztof Pluta, Jan Pluta, Adam Bembenek, Jan Szura, Jan Baran, Teodor Kocój. Dziękujemy także p. Krzysztofowi Kośmider za oczyszczenie ogrodzenia i muru wokół kościoła.

BORÓWKI: Dziś odpust. Msze św. o g. 7.30 i suma odpustowa o g. 11.00.

WOLA: Dziś Msza św. o g. 7.00, natomiast za tydzień niedzielę o g. 10.00.

 

 

        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Poniedziałek Wielkanocny (18.04.2022 r.)

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Wielkiego Tygodnia, animację liturgii i przygotowanie dekoracji. Strażakom za pełnienie warty przy Bożym Grobie. Także za ofiary składane na kwiaty w czasie Dróg krzyżowych.
 1. Trwamy w Oktawie Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Chrystusa. Codziennie Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W środę Adoracja od g. 17.00. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – odpust w kościele w Borówkach o g. 11.00. Za tydzień składka do puszek na potrzeby Caritas. Dzieci, które dostały skarbonki Caritas, niech je złożą w tym dniu do koszyczka przed obrazem Jezusa miłosiernego.
 1. W piątek i sobotę w Jarosławiu odbywać się będzie Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Weźmie w nim udział młodzież z naszej parafii. W tym roku trzeci dzień tego spotkania, czyli niedzielę, młodzi będą przeżywać w swojej parafii, spotykając się na uroczystej sumie (g. 11.00) i następnie na spotkaniach w grupach. Dlatego zapraszamy w przyszłą niedzielę na sumę młodzież, która chce włączyć się w SMAP oraz wszystkich uczniów z kl. 7 i 8 SP, aby w ramach formacji przed bierzmowaniem włączyli się w tym dniu w spotkanie.
 1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę następującym rodzinom:

– wtorek: Agnieszka Pluta, Justyna Kawalec, Elżbieta Zarzycka,  Barbara Marzec, Katarzyna Zarzycka, Gabriela Zarzycka, Bogusław Krztoń, Gabriela Stręk.

– sobota: Kazimiera Nowak, Genowefa Sowa, Beata Wilk, Krystyna Trojanowska, Stanisław Szura, Aleksandra Krajewska.

Do sprzątania kościoła prosimy w sobotę o g. 8.00 prosimy rodziny: Antonina Pluta, Witold Pluta, Józef Szeliga, Kazimiera Krzanicka, Krzysztof Gąsior.

 1. Zebranie mieszkańców Nowego Borku odbędzie się 24 kwietnia o g. 14.00 w Szkole Podstawowej.

BORÓWKI: Dziękujemy za przygotowanie kościoła na święta. Za tydzień odpust. Msze św. o g. 7.30 i suma odpustowa o g. 11.00. Prosimy o przygotowanie kościoła na odpust: Tadeusz Pleśniak, Grzegorz Pleśniak, Marian Maćkowicz.

WOLA: Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali Ciemnicę, Boży Grób i kościół na święta. Msza św. w przyszłą niedzielę, ze względu na odpust w Borówkach, będzie o g. 7.00.

 

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Palmowa  (10.04.2022 r.)

 1. Bóg zapłać tym, którzy włączyli się w akcję „Paczka dla Ukrainy”. Z naszej parafii przekazano 23 paczki.
 1. Dziś poświęcenie palm na każdej Mszy św. O g. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i Msza św. bez kazania. Ofiary zebrane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na renowacje zbytków w Ziemi Świętej. Przez wiele lat parafie składały płody rolne na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Po zaprzestniu tej praktyki parafie zobowiązane są do dodatkowej składki na Seminrium, dlatego prosimy o taką ofiarę w Wielki Czwartek podczas Mszy.
 1. W poniedziałek przypada naszej parafii dzień diecezjalnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Z racji spowiedzi przenosimy ją na piątek. Jutro będąc w kościele prosimy zmówić dowolną modlitwę według intencji, którą zlecił nam ks. Arcybiskup.
 1. Msze św. w poniedziałek o g. 6.30 i 18.00, natomiast we wtorek i środę tylko rano o godz. 6.30.  Od piątku Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 1. SPOWIEDŹ ŚW. w parafii w poniedziałek:

 – w Borku Starym: od godz. 10.00 do 12.00 oraz od godz. 15.00 do 18.00 (z przerwą od 16.30-17.00)

 – w Borówkach: od g. 16.00 do 17.00.

– na Woli w niedzielę przed Mszą św.

W poniedziałek od g. 8.00 kapłan odwiedzi chorych, z posługą sakramentalną. Zapisy do dzisiaj w zakrystii.

 

 1. Porządek TRIDUUM PASCHALNEGO i ŚWIĄT WIEKLANOCNYCH

        BOREK STARY:

– Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00 – po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy. O 19.30 Adorację poprowadzi Akcja Katolicka, natomiast  g. 21.00 Ruch Apostolstwa Młodzieży. Możliwość prywatnej modlitwy do g. 22.00.

– Wielki Piątek: Możliwość modlitwy w kościele od godz. 8.00 (porządek Adoracji  poszczególnych rejonów w gablocie i na stronie parafialnej). O g. 15.00 Droga krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o g. 18.00 – potem Gorzkie Żale i adoracja prywatna do godz. 23.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

– Wielka Sobota: Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 z przerwą na sprzątanie kościoła od 12.30 do 14.00; Liturgia Wigilii Paschalnej o g. 19.00 (przynosimy świece).

 

Do południa poświęcenie pokarmów:

– Kościół w Borku Starym co godzinę od g. 9.00 do 12.00,

– w Domu Ludowym  w Borku Starym o 10.30,

– Kościół w Borówkach o g. 10.00 i 11.00

– Brzezówka o g. 10.30 (w Domu Ludowym), Przylasek o g. 11.00.

– Nowy B.: Kaplica na Woli g. 10.00, Jaworznik g. 10.15, kaplica w Nowym B. g. 10.30, Czerwonki g. 11.00.

Jeżeli jest to możliwe , to w miejscach poświęcenia prosimy przygotować jakieś stoliki czy ławki lub po prostu prosimy trzymać koszyki w rękach, żeby nie stawiać ich gdzieś na ziemi. 

– Niedziela Zmartwychwstania: Rezurekcja o g. 6.00 poprzedzona Procesją wokół kościoła oraz pozostałe Msze św. o g. 9.00 i 11.00. Prosimy o zabranie feretronów i obrazów przez poszczególne grupy, które do tej pory je nosiły oraz przez strażaków.

– Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. jak w każdą niedzielę (7.00, 9.00, 11.00, 16.00).

 

      NOWY BOREK:

Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania o g. 9.00, w Poniedziałek Wielkanocny o g. 8.00. 

        WOLA:

Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota o g. 16.00 (przynosimy świece); Niedziela Zmartwychwstania o g. 11.00; Poniedziałek Wielkanocny o g. 11.00. 

      BORÓWKI:

Wielki Czwartek i Wielki Piątek o g. 16.00; Wielka Sobota o g. 16.00 (przynosimy świece); Niedziela Zmartwychwstania o g. 9.00 i 11.00; Poniedziałek Wielkanocny o g. 7.30 i 9.30.

 1. Strażaków prosimy o podjęcie straży przy Bożym Grobie. 
 1. Zbiórka dla Ministrantów w środę o g. 16.00 w kościele parafialnym. 
 1. Dziękujemy za pocięcie elementów na miejsce przewodniczenia i postument pod krzyż p. Tomaszowi Janikowi; za elementy chromoniklowe p. Kazimierzowi Sapie; za pomoc w montażu p. Kazimierzowi Szurze.
 1. Bóg zapłać za sobotnie porządki w kościele, wokół kościoła i przy parkingu: Elżbieta Mazur, Grażyna Baran, Joanna Ślemp, Zofia Rząsa, Tadeusz Kuśnierz, Radosław Krajewski, Przemysław Krajewski, Jadwiga Bukała, Bogumiła Krajewska, Tadeusz  Bieniek, Krystyna Baran.

Do sprzątania kościoła prosimy we wtorek o g. 18.00: Łukasz Pluta, Janusz Kawalec, Piotr Zarzycki, Adam Osipowicz, Janina Wojtyło, Jan Marzec, Katarzyna Zarzycka. W Wielką Sobotę o g. 12.30 prosimy rodziny: Ryszard Nowak, Zbigniew Sowa, Sylwester Trojanowski, Stanisław Szura, Marian Krajewski.

11. Główne Nabożeństwa Triduum Paschalnego będą transmitowane na parafialnym kanale na Youtube.

12. Komisja Episkopatu Polski podaje do wiadomości, że ustały przepisy wydawane odnośnie do pandemii w poprzednich latach. 

 BORÓWKI: O przygotowanie kościoła do świąt prosimy rodziny: Agata Kusz, Tomasz Trojnar, Bolesław Korbecki, Wojciech Majchrowski, Maria Żurek, Maria Janda.

 

Zapraszamy do adoracji Jezusa Chrystusa przy Ciemnicy i Grobie Pańskim w kościele parafialnym w Borku Starym. Proponowany porządek adoracji:

 

Wielki Czwartek:

19.30 – Akcja Katolicka

21.00 – Ruch Apostolstwa Młodzieży

 

Wielki Piątek – Ciemnica:

8.00 – Stara Droga

9.00 – Główna Droga

10.00 – Borek Stary: Krzyżówka i Potoki

11.00 – Brzezówka

12.00 – Nowy Borek: Czerwonki, Jaworznik

13.00 – Dół, Stawiska, Kozieniec, Królka

14.00 – Przylasek Duży i Mały oraz Średnia

 

Wielka Sobota – Grób Pański:

8.00 – Domy wokół kościoła

14.00 – Róże różańcowe męskie

15.00 – Róże różańcowe z Brzezówki

16.00 – Róże różańcowe z Nowego Borku

17.00 – Róże różańcowe z Borku Starego.

 

 

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  V Niedziela Wielkiego Postu (03.04.2022 r.)

 

 1. Zgodnie z tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele, aż do liturgii Wielkiego Piątku. Dziś zmiana tajemnic różańcowych; składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 1. W środę Adoracja od g. 17.00. W czwartek Spotkanie Grupy Biblijnej po Mszy św. wieczornej.
 1. DROGA KRZYŻOWA w piątek:

– Borek Stary – po Mszy św. o g. 18.00 i o g. 20.00 w plenerze. Wyruszymy z kościoła na cmentarz i z powrotem. Strażaków prosimy o zabezpieczenie drogi. W razie niepogody będzie ona w kościele. Prosimy zabrać świece.

– Borówki  o g. 17.00 Droga K. i Msza św.

– Wola  o g. 16.00 Droga K. i Msza św.

GORZKIE ŻALE w niedzielę: Borek Stary o g. 16.00 z kazaniem pasyjnym i Msza św. bez kazania, Borówki po Mszy o g. 7.30, Nowy Borek przed Mszą o g. 8.00, Wola przed Mszą o g. 11.00.

 1. Spowiedź przedświąteczna (na którą przyjadą kapłani z dekanatu) planowana jest na poniedziałek 11 kwietnia. W tym dniu (do południa) kapłani odwiedzą chorych, którzy nie są objęci posługą sakramentalną w I piątki. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii do przyszłej niedzieli.
 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary: Helena Baran, Maria Grzebyk, Ewa Trzyna. Ofiarę złożyła Lucyna Stokłosa.

Prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę o g. 8.00 rodziny: Hanna Korcz, Dariusz Korcz, Jacek Krajewski, Stefan Bukała, Bogumiła Krajewska, Andrzej Bieniek, Tadeusz Piasecki.

Osobną grupę prosimy o porządki na zewnątrz (wokół kościoła i parkingu) w dowolny dzień tygodnia w zależności od pogody (termin ustalić z p. kościelnym): Stanisław Mazur, Adam Baran, Julian  Ślemp, Jan Rząsa, Roman Grzebyk, Bogumiła Krztoń, Tadeusz Kuśnierz, Trzyna Waldemar.

6. Caritas zaprasza do włączenia się w akcję „Paczka dla Ukrainy”. Osoby zainteresowane zapraszamy do kancelarii parafialnej (po Mszy św.) po odbiór specjalnego  pudełka i instrukcji. Jedną paczkę może np. przygotować wspólnie kilka rodzin z sąsiedztwa lub dana grupa działająca w parafii. Spakowaną paczkę (najlepiej do 6 kwietnia do g. 19.00) należy przywieźć do parafii, po czym zostanie ona przekazana do Caritas w Przemyślu.  Dokłade  informacje i instruktaż jak tę paczkę przygotować można odnaleźć na stronie Caritas:

https://caritas.pl/projekty/paczkadlaukrainy/#instrukcja

WOLA: Spowiedź przedświąteczna dla parafian z Woli w przyszłą niedzielę od g. 10.30 lub w piątek przed Drogą krzyżową. Nie będzie spowiedzi 11.04.

Spotkanie dla uczniów z kl. 7 SP zostaje przeniesione na niedzielę po świętach (na 24 kwietnia). 

 

 

        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Wielkiego P. (27.03.2022 r.)

 

 1. Dzisiaj składka na potrzeby parafii. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych; składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 1. W środę Adoracja od g. 17.00.
 1. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź w Borku Starym od g. 17.15, Odwiedziny chorych od g. 7.30. W sobotę po Mszy wieczornej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. 
 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

      DROGA KRZYŻOWA w piątek:

– Borek Stary – po Mszy św. o g. 18.00 i o g. 20.00 bez Mszy prowadzona przez młodzież (z racji I piątku podczas tej Drogi k. o g. 20 będzie możliwość spowiedzi i Komunii św.)

– Borówki  o g. 15.30 Droga K. i Msza św. (przed nabożeństwem spowiedź)

– Wola  o g. 15.30 Droga K. i Msza św. (przed nabożeństwem spowiedź).

W piątki podczas nabożeństw będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy. 

     GORZKIE ŻALE w niedzielę:

– Borek Stary o g. 16.00 i Msza św. bez kazania,

– Borówki po Mszy o g. 7.30,

– Nowy Borek przed Mszą o g. 8.00,

– Wola przed Mszą o g. 11.00

 1. Uczniów z kl. 3 SP przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę do kościoła parafialnego na spotkanie o g. 11.00.
 2. Dziękujemy paniom za posadzenie bratków i krokusów oraz za prace porządkowe przed kościołem. Bóg zapłać także za inicjatywę codziennej modlitwy różańcowej o pokój po porannej Mszy św. Kto może prosimy o dołączenie.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary: Krystyna Mitał, Zofia Kluska, Zygmunt Sobczyk, Janina Patrzyk. Prosimy o tę posługę w sobotę o g. 7.30 rodziny:  Helena Baran, Jan Grzebyk, Łukasz Trzyna, Hanna Korcz, Dariusz Korcz, Jacek Krajewski, Stefan Bukała, Bogumiła Krajewska, Andrzej Bieniek, Tadeusz Piasecki. Planujemy uporządkować obejście kościoła, dlatego proszę zabrać odpowiednie sprzęty.

BORÓWKI:  Do sprzątania (2.04) prosimy rodziny: Eugeniusz Żurek, Józef Żurek, Jacek Łątka.

 

 

         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Wielkiego Postu (20.03.2022 r.)

 

 1. Dziś spotkanie dla klas 8 SP o g. 11.00. W środę nie będzie Adoracji, zostaje ona przeniesiona na piątek.
 1. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. o g. 6.30 i 18.00. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Można w tym dniu złożyć deklarację Adopcji dziecka poczętego (blankiety za ławkami).

W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek, podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym samym czasie, tego samego aktu dokona w Fatimie kard. Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego. Jednocześnie Papież i ks. Arcybiskup proszą, aby wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie. Dlatego zapraszamy w piątek do kościoła parafialnego. O g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna modlitwa, o g. 17.20 część różańca w intencji pokoju na Ukrainie i Akt Poświecenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi oraz. O g. 18.00 Msza św. i po niej Droga krzyżowa.

 1. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni. Za tydzień składka na potrzeby parafii.
 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

DROGA KRZYŻOWA w piątek:

– Borek Stary – po Mszy św. o g. 18.00 i o g. 20.00 bez Mszy prowadzona przez młodzież (z obrzędem Komunii św.)

– Borówki – o g. 17.00 Droga K. i Msza św.

– Wola o g. 16.00 Droga K. i Msza św.

W piątki podczas nabożeństw będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy.

GORZKIE ŻALE w niedzielę: Borek Stary o g. 16.00 i Msza św. bez kazania, Borówki po Mszy o g. 7.30, Nowy Borek przed Mszą o g. 8.00, Wola przed Mszą o g. 11.00.

 1. W zakrystii można nabyć Paschaliki na stół wielkanocny (10 zł). Za ławkami wyłożone są skarbonki wielkopostne do zabrania przez dzieci.
 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary: Katarzyna Sroka, Anna Słomiany, Genowefa Bogdan, Karolina Bogdan, Anna Miesiąc, Katarzyna Leniart, Ewelina Bialic. Prosimy o tę posługę w sobotę o g. 7.30 rodziny: Krystyna Mitał, Zofia Kluska, Zygmunt Sobczyk, Bernard Patrzyk, Jacek Stanio.
 2. Przypominamy, aby w okresie zimowo-wiosennym zamykać drzwi kościoła (także te nowe boczne). Dotyczy to także czasu trwania Mszy św. 

 

 

      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   –  II Niedziela Wielkiego P. (13.03.2022 r.)

 

 1. Caritas Archidiecezji dziękuje za złożone ofiary do puszek na rzecz uchodźców z Ukrainy. Z naszej parafii przekazano łącznie (ze Środy Popielcowej i ostatniej niedzieli) 19 080 zł. Caritas z tych funduszy już od 2 tygodni organizuje pomoc dla uchodźców. Mieszkańcy miejscowości przygranicznych także od samego początku przygotowują gorące posiłki. Aby wesprzeć ich w tej pomocy poszczególne dekanaty przygotowują kanapki. Nasz dekanat ma zrobić na jutro 20 000 kanapek. Nasza parafia 2 000. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło pomocy.

Uchodźców można także wesprzeć składając artykuły pierwszej potrzeby np. w Błażowej (szczegóły w gablocie i na stronie parafialnej).

 Dzisiaj zbiórka do puszek na misje. W zakrystii można nabyć Paschaliki na stół wielkanocny (10 zł). Za ławkami wyłożone są skarbonki wielkopostne dla dzieci.

 1. W środę Adoracja od g. 17.00. W sobotę Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, dzień modlitwy za ojców. Trwamy w nowennie przed tą uroczystością. 
 1. Zapraszamy uczniów kl. 8 SP na spotkanie w ramach formacji przed bierzmowaniem w przyszłą niedzielę na g. 11.00. 
 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

DROGA KRZYŻOWA w piątek:

– Borek Stary – po Mszy św. o g. 18.00 i o g. 20.00 bez Mszy prowadzona przez młodzież

– Borówki – o g. 17.00 Droga K. i Msza św.

– Wola o g. 16.00 Droga K. i Msza św.

W piątki podczas nabożeństw będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy.

 

GORZKIE ŻALE w niedzielę:

– Borek Stary o g. 16.00 i Msza św. bez kazania,

– Borówki po Mszy o g. 7.30,

– Nowy Borek przed Mszą o g. 8.00,

– Wola przed Mszą o g. 11.00

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary: Jan Twardak, Bogusława Mikrut, Małgorzata Pyrcz, Marta Zawidlak. Prosimy o tę posługę w sobotę o g. 7.30 rodziny: Katarzyna Sroka, Stanisław Słomiany, Jerzy Kania, Zofia Bukała, Eugeniusz Bogdan, Paweł Bogdan, Leszek Miesiąc. 

WOLA: Wielkim Poście Msze niedzielne są o g. 11.00. 

BORÓWKI: Do sprzątania kościoła w sobotę (19.03) prosimy rodziny: Tadeusz Majchrowski, Stefan Ossoliński, Kazimierz Woźniak.

 

 

        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  I Niedziela Wielkiego P. (06.03.2022 r.)

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca więc zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Za tydzień zbiórka do puszek na misje.
 1. Przypominamy, że w kościele parafialnym Msze św. są o g. 6.30 i  18.00.
 1. We wtorek Dzień Kobiet – modlimy się w intencji kobiet.  W środę Adoracja od g. 17.00.
 1. Zapraszamy uczniów kl. 6 SP na spotkanie w ramach formacji przed bierzmowaniem w przyszłą niedzielę na g. 11.00.
 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

DROGA KRZYŻOWA w piątek:

– Borek Stary – po Mszy św. o g. 18.00 i o g. 20.00 bez Mszy prowadzona przez młodzież

– Borówki – o g. 17.00 Droga K. i Msza św.

– Wola o g. 16.00 Droga K. i Msza św.

 

GORZKIE ŻALE w niedzielę:

– Borek Stary o g. 16.00 i Msza św. bez kazania,

– Borówki po Mszy o g. 7.30,

– Nowy Borek przed Mszą o g. 8.00,

– Wola przed Mszą o g. 11.00

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary: Stanisław Nahirny, Adam i Zofia Stochła, Renata i Karolina Karolina Bialic, Katarzyna Bialic, Marcin Bialic, Zofia Dziopak, Ewelina Ździebło. Prosimy o tę posługę w sobotę o g. 7.30 rodziny: Jan Twardak, Damian Sroka, Bogusława Mikrut, Małgorzata Pyrcz, Józef Zawidlak.
 1. Ogłoszenie społeczne:

– Sołtys wsi Borek Stary informuje, że podatek rolny zbierany będzie w dniach 12-15.03 w godz. 9.00-16.00 w Domu Ludowym.

– Sołtys wsi Brzezówka informuje, że podatek zbierany będzie w dniach 7, 8 i 14 w godz. 9.00-12.00 oraz 15.00-18.00 w Domu Ludowym.

 1. Módlmy się o pokój: Św. Michale Archaniele

WOLA: Msze niedzielne w Wielkim Poście będą o g. 11.00. 

 

                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VIII Niedziela Zwykła (27.02.2022 r.)

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość oraz za uzależnionych i ich rodziny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać. Zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego KEP w Środę Popielcową i w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca więc zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 1. Od poniedziałku w kościele parafialnym Msze św. wieczorne będą o g. 18.00. 
 1. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 r. życia) oraz post ilościowy (wszystkich, którzy ukończyli 18 r. życia, a nie rozpoczęli 60.). Papież Franciszek ogłosił, aby w tym dniu pościć prosząc o pokój. Od środy wypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.

Porządek nabożeństw w Środę Popielcową:

– Borek Stary – Msza św. o g. 7.00, 9.00 i 18.00 (od g. 17.00 Adoracja)

– Borówki – Msza św. o g. 17.00

– Nowy Borek – Msza św. o g. 15.00

– Wola – Msza św. o g. 15.00

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spotkanie Grupy Biblijnej w czwartek po Mszy św. w salce. W piątek spowiedź w Borku Starym od g. 17.15, Odwiedziny chorych od g. 7.30. W sobotę po Mszy wieczornej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. 
 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

DROGA KRZYŻOWA w piątek:

– Borek Stary – po Mszy św. o g. 18.00 i o g. 20.00 bez Mszy prowadzona przez młodzież (z racji I piątku podczas tej Drogi k. o g. 20 będzie możliwość spowiedzi i Komunii św.)

– Borówki – o g. 15.30 Droga K. i Msza św. (przed nabożeństwem spowiedź)

– Wola  o g. 15.00 Droga K. i Msza św. (przed nabożeństwem spowiedź)

 

GORZKIE ŻALE w niedzielę:

– Borek Stary o g. 16.00 i Msza św. bez kazania,

– Borówki po Mszy o g. 7.30,

– Nowy Borek przed Mszą o g. 8.00,

– Wola przed Mszą o g. 11.00

 1. Uczniów z kl. 3 SP przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę do kościoła parafialnego na spotkanie o g. 11.00.
 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary: Krystyna Mularz, Jan Trojanowski, Karolina Kuk, Zbigniew Kowal. Prosimy o tę posługę w sobotę o g. 7.30 rodziny: Stanisław Nahirny, Adam Stochła, Emil Kowal, Krzysztof Bialic, Tomasz Bialic, Marcin Bialic, Zofia Dziepak. 
 1. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Borku informuje, że od 1 marca 2022 r. rozpoczynają się zapisy dzieci do klasy I i oddziału przedszkolnego. Dokumenty rekrutacyjne i szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły (www.spnborek.ostnet.pl) oraz na Facebooku. 
 1. W związku z sytuacją na Ukrainie Papież i biskupi polscy wystosowali do wiernych swoje przesłanie. Pełna treść komunikatów umieszczona jest na stronie parafialnej. Arcybiskup Adam Szal prosi wiernych o okazanie życzliwej pomocy uchodźcom z Ukrainy, którzy pojawią się na terenach naszych diecezji. Prośmy o pokój: Św. Michale Archaniele 
 1. Polecajmy także ks. Proboszcza Romana Słotę, który jutro obchodzi swoje imieniny: Pod Twoją obronę…

BORÓWKI: W sobotę (5.03) do sprzątania kościoła prosimy rodziny: Sławomir Zdebski, Tadeusz Ziarno, Antoni Ciura.

WOLA: Za tydzień w niedzielę zmiana godziny Mszy św. na 11.00.

 

 

         

 

         

 

 

Skip to content