Lokalizacja, Borek Stary 337, 36-020 Tyczyn
17 229 80 87
borekstary.par@gmail.com

Ogłoszenia

 

                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI Niedziela Wielkanocy (09.05.2021 r.)

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (tzw. Dni Krzyżowe). W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń. Za tydzień składka na parafie potrzebujące pomocy.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

– Borek Stary codziennie o g. 18.00, w środę Adoracja od g. 17.00 i majówka przed Mszą o g. 17.50, w niedzielę o g. 16.00

– Nowy Borek codziennie o g. 17.00, w niedzielę przed Mszą

– Borówki od wtorku do piątku z Mszą o g. 17.00, w pozostałe dni bez Mszy

– Wola codziennie o g. 17.00.

   Dzieci za udział otrzymują naklejki.

 

 1. Dzieci z kl. 3 SP zapraszamy na majówki oraz na próbę przed I Komunią po Mszy św. wieczornej:

– Nowy Borek i Brzezówka w poniedziałek i środę

– Borek Stary we wtorek i czwartek.

 

 1. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie świątyni i złożone ofiary rodzinom:

Zembroń Agnieszka, Dziedzina Bogumiła i Stanisław, Nowak Małgorzata, Starzak Maria. Ofiarę złożyła Krużel Krystyna.  W sobotę o g. 7.30 prosimy rodziny: Hodysz Paweł, Szyszka Augustyn, Tendelski Józef, Bieniek Dorota, Ostasz Szymon.

 

Bóg zapłać za szalunki p. Bronisławowi Szpali, za przywiezienie betonu i wykonanie stopni w prezbiterium p. Damianowi Mikrutowi. Za demontaż boazerii w zakrystii panom: Zdzisław Bober, Janusz Brzęk, Mirosław Stankowski, Sławomir Bobola, Bartosz i Paweł Synoś.

 

 1. Druga rata podatku rolnego zbierana będzie:

– NOWY BOREK: Remiza OSP w czwartek od g. 9.00 do 11.00, sklep p. Bober w piątek od 14.00 do 15.00, Przylasek w sobotę od 9.00 do 10.00, sklep p. Trzyna w sobotę od 10.30 do 11.00.

– BRZEZÓWKA: Dom Ludowy w czwartek i piątek w godinach 9.00-11.00 oraz 16.00-18.00.

 

 1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Zbigniewa Cieślę. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  V Niedziela Wielkanocy (02.05.2021 r.)

 

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 

 1. Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny: Borek Stary  g. 7, 9, 10, 11, 16; Nowy Borek g. 8.00; Borówki g. 7.30 i 9.30. 

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

– Borek Stary: od wtorku do soboty o g. 18.00, w środę Adoracja od g. 17.00 i majówka przed Mszą o g. 17.50, w niedzielę o g. 16.00

– Nowy Borek: od wtorku do soboty o g. 17.00 (w piątek bez Mszy św.), w niedzielę przed Mszą

– Borówki: wtorek, środa, czwartek o g. 17.00, w piątek o g. 16.00.

   Dzieci otrzymywać będą  naklejki.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w Borku Starym w piątek od g. 17.15; w Borówkach przed Mszą o g. 16.00. Przypominamy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o praktyce comiesięcznej spowiedzi św. 

Odwiedziny chorych w piątek od g. 7.30.

 

 1. W sobotę Uroczystość św. Stanisława biskupa – patrona Polski.

 

 1. Zapraszamy uczniów klasy 6 SP na spotkanie w ramach formacji przed bierzmowaniem w przyszłą niedzielę (9.05) na g. 11.00 do kościoła parafialnego.

 

 1. Dziękujemy p. Kościelnemu za wczorajsze sprzątanie posadzki między ławkami, ponieważ nikt z wyczytanych nie zgłosił się do sprzątania.

W sobotę o g. 7.30 prosimy rodziny: Zembroń Agnieszka, Waściszakowski Bartłomiej, Krużel Krystyna, Ziaja Jan, Dziedzina Stanisław, Nowak Wojciech, Starzak Roman.

Bóg zapłać p. Bronisławowi Opioła za przywiezienie i odwiezienie rusztowania do Jarosławia, p. Damianowi Mikrutowi za pomoc w załadunku; p. Andrzejowi Bazanowi, p. Ryszardowi Jandzie i p. Bronisławowi Opioła za skucie stopnia.

 

 1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: o. January Pusz, Janina Domańska, Łukasz Walas, Anna Wielgos, Michalina Świst. Wieczny odpoczynek…

 

BORÓWKI: Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny: Owski Ryszard, Owski Filip, Chmiel Wiesława.

 

 

 

 

          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  IV Niedziela Wielkanocy (25.04.2021 r.)

 

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Są to jednocześnie Kwartalne Dni Modlitw.

 Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary, także te przesłane na konto parafialne.

W minionym tygodniu ukończyliśmy malowanie prezbiterium i ścian pod boczne ołtarze. Dodatkowo oczyściliśmy i zaimpregnowaliśmy boczne ołtarze. Przed nami jeszcze zrobienie stopni.

 

 1. W środę Adoracja od g. 17.00, w czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Zapraszamy dzieci klas 3 SP z rodzicami na spotkanie w przyszłą niedzielę na g. 11.00.

 

 1. Bóg zapłać za sobotnie sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę następującym rodzinom: Krzysztof Nowak, Bartosz Płonka, Karol Borowiec, Katarzyna Krużel, Sylwia Traciak. W sobotę o g. 7.30 prosimy rodziny: Filip Marek, Pluta Eugenia, Kuśnierz Eugeniusz, Zembroń Agnieszka.

Dziękujemy także rodzicom dzieci komunijnych z Brzezówki za prace porządkowe w kościele po malowaniu: wyczyszczenie żyrandoli, kinkietów i posadzki pod bocznymi ołtarzami.

 Bóg zapłać również Adamowi Nawłoce i pracownikom oraz wszystkim, którzy służyli pomocą przy malowaniu prezbiterium: za podnośnik nożycowy Grzegorzowi Synosiowi; za pomoc przy malowaniu Piotrowi Martowskiemu i Antoniemu Ossolińskiemu; za skucie stopnia komunijnego Janowi Ziarko, Ryszardowi Jandzie, Andrzejowi Bazanowi, Krzysztofowi Kośmiderowi i Tomaszowi Patrzykowi.

 

 1. Burmistrz Błażowej informuje, że 2 maja od g. 9.00 do 11.00 strażacy z OSP Nowy Borek będą rozdawać maseczki na parkingu przy kaplicy w Nowym Borku.

 

 1. Zmarł o. January Pusz z klasztoru. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek u oo. Dominikanów o g. 11:00. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

                           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Wielkanocy (18.04.2021 r.)

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Propozycje owocnego przeżycia tego czasu można odnaleźć m.in. na stronie Radio Fara.

 

 1. Za tydzień składka na potrzeby parafii. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace w prezbiterium. Planujemy wymalowanie prezbiterium, wylanie schodów do tabernakulum, wysepki pod ołtarz i stopnia komunijnego. Po wyschnięciu planowane jest ułożenie na to marmurowej posadzki.

 

 1. Z powodu prowadzonych prac Msze św. wieczorne od poniedziałku do czwartku będą o godz. 19.00, natomiast w piątek i sobotę o g. 18.00. Ranne Msze pozostają bez zmian czyli o g. 6.30. W środę nie będzie Adoracji.

 

 1. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Bóg zapłać za piątkowe sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę następującym rodzinom: Smolińska Małgorzata, Drabicka Renata, Szura Maria, Karkowska Katarzyna, Nowak Ewa i Ryszard, Kłosowski Damian, rodzinie z numeru domu 125 E. Ofiarę złożyli: Elżbieta Szpala, Tadeusz Rybka. Dziękujemy także za rozebranie Bożego Grobu i Ciemnicy wspólnie z młodzieżą z RAM-u.

W sobotę o g. 7.30 prosimy rodziny: Krzysztof Nowak, Janusz Płonka, Bogdan Borowiec, Witold Krużel, Krzysztof Filip, Janusz Szyszka, Mariusz Koń, Krzysztof Gajewski.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl 8 SP dzisiaj (18 kwietnia) o g. 18.00 w formie on-line na Facebooku.

  

BORÓWKI: W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny: Bembenek Emil, Janik Janusz, Filip Tadeusz.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocy (11.04.2021 r.)

 

 1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego – odpust w kościele w Borówkach o g. 11.00. W kościele parafialnym o g. 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji prywatnej. O godz. 15.50 domówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia a po niej Msza św.

Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Składka do puszek na potrzeby Caritas.

Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia i przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za jej odmówienie w kościele. Chorzy mogą ten odpust zyskać poza kościołem.

 

 1. W środę Adoracja od g. 17.00.

 

 1. Bóg zapłać sobotnie sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę następującym rodzinom: Kuk Dariusz, Szura Grzegorz, Szura Grzegorz, Szura Elżbieta, Filip Marta. Ofiarę złożył Żenczakowski Robert.

W sobotę o g. 7.30 prosimy rodziny: Rybka Tadeusz, Drabicki Mariusz, Karkowski Jerzy, Szpala Elżbieta, Nowak Ryszard, Jaworski Jarosław, Łysek Tadeusz, Kłosowski Damian.

 

 1. Starostwo Powiatowe w Rzeszowie informuje, że w dniach 13 i 14 kwietnia br. w godz. 8-15 oraz 20 kwietnia w godz. 12-18 w budynku Straży Pożarnej w Nowym Borku będzie możliwość podpisania przez uczestników scalenia wniosków o wpis do ksiąg wieczystych.

5. Spotkanie on-line na Facebooku dla uczniów kl 7 SP w niedzielę (11.04) o g. 18.00. 

 

BORÓWKI: Dziękujemy za sprzątanie świątyni.

Od 1 kwietnia w całej Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny.  podstawową metodą jest spis internetowy, czyli samospis. Przeprowadzić go można samemu wypełniając formularz elektroniczny, dostępny na stronie Urzędu Statystycznego. Spis jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich osób. Gminne Biuro Spisowe udzieli pomocy w przypadku braku możliwości samodzielnego wypełnienia formularza.

 

 

 

 

Skip to content