Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- BOREK STARY

 

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

       XIX Niedziela Zwykła – 18 października 2020 r.

 

1. Dziś Niedziela Misyjna - modlimy się za misje i misjonarzy. Składka mszalna na misje. Za tydzień składka na potrzeby parafii. W tym miesiącu musimy zapłacić ubezpieczenie kościołów i wywieźć śmieci z cmentarza.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: w Borku Starym różaniec o g. 17.30 a następnie Msza św.; w Nowym Borku o g. 17.00 Msza św. i nabożeństwo; w Borówkach od poniedziałku do piątku o g. 17.00 Msza św. i nabożeństwo; a w sobotę samo nabożeństwo; na Woli nabożeństwo o godz. 16.30.

3. Dziękujemy za prace porządkowe w kościele parafialnym. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła i wygrabienie liści rodziny: Stanisław Słomiany, Jerzy Kania, Zofia Bukała, Eugeniusz Bogdan, Leszek Miesiąc, Krystyna Mitał, Zofia Kluska, Zygmunt Sobczyk, Bernard Patrzyk, Jacek Stanio.

4. Za ławkami wyłożone są kartki wspominkowe. Wypisane imiona zmarłych prosimy składać w zakrystii z podaniem konkretnego dnia w którym będą polecani Bożemu miłosierdziu. Chodzi o to, by znając konkretną datę rodzina mogła włączyć się w modlitwę za bliskich zmarłych. Wypisując imiona zmarłych prosimy ich nie odmieniać.

5. Dekret ks. Arcybiskupa: W związku z nasilającą się pandemią w Polsce i wprowadzeniem nowych obostrzeń, mając na uwadze ograniczenia dotyczące liczby uczestników zgromadzeń religijnych dla wiernych przebywających w tzw. „strefie żółtej” i w „strefie czerwonej” , udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej, począwszy od niedzieli 18 października br., osobom przebywających w takich strefach w okresie ich obowiązywania. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam szczególnie do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe w Radiu FARA oraz za pośrednictwem lokalnych i ogólnopolskich rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych.    W kościołach i kaplicach należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.   Z serca wszystkim błogosławię - abp Adam Szal.

6. W związku z zaistniałą sytuacją chcemy umożliwić wiernym czynny udział w Mszy św. niedzielnej. Eucharystia sobotnia o g. 18.00 będzie z formularza niedzielnego, czyli osoby w niej uczestniczące spełniają obowiązek niedzielny. Ponadto od przyszłej niedzieli w Borku Starym będzie dodatkowa Msza o g. 10.00. Jednocześnie od przyszłej niedzieli zawieszamy Msze na Woli, gdyż w obecnych czasach, kiedy i tak prawie wszyscy przyjeżdżają do kościoła samochodem, lepiej żeby podjechali do kościoła parafialnego, w którym w liturgii może wziąć udział zdecydowanie więcej osób niż na Woli.

W kaplicy w Nowym Borku będzie także można uczestniczyć we Mszy św. w górnej Sali w której zainstalujemy głośniki.

7. Wracamy do transmisji Mszy św. na naszym parafialnym kanale na Youtube. Zasadniczo będziemy transmitować niedzielne Msze św. z Borku Starego o godz. 11.00.

BORÓWKI: Dziękujemy za sprzątanie w ostatnim czasie i prosimy w tym tygodniu rodziny: Jan, Marek, Krzysztof Kościółek, Marian Pluta, Tadeusz Hałoń

 

 

 

    XXVIII Niedziela Zwykła – 11 października 2020 r.

 

1. Dziś Dzień Papieski - składka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za tydzień Niedziela Misyjna i składka na potrzeby misji.

 

2. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych:

- w Borku Starym różaniec o g. 17.30 a następnie Msza św. (w niedziele o 16.00);

- w Nowym Borku o g. 17.00 Msza św. i nabożeństwo;

- w Borówkach od poniedziałku do piątku o g. 17.00 Msza św. i nabożeństwo; a w sobotę samo nabożeństwo.

- na Woli nabożeństwo o godz. 16.30.

Dzieci otrzymywać będą naklejki. Prosimy dzieci i młodzież, aby przyjść przynajmniej raz w tygodniu w wyznaczonym dniu:  kl. 0, 1 i 2 w poniedziałek, kl. 3 i 4 we wtorek, kl. 5 i 6 w czwartek, kl. 7 i 8 w piątek.

 

3.W środę Adoracja od godz. 17.00 , o 17.30 różaniec i Msza św. a po niej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

4. Spotkanie dla uczniów kl. 8 SP w ramach formacji przed bierzmowaniem w przyszłą niedzielę (18.10) o g. 11.00 w kościele parafialnym - ZOSTAJE ODWOŁANE!!! 

 

5. Dziękujemy za prace porządkowe w kościele parafialnym i obejściu. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodziny: Jan Twardak, Damina Sroka, Bogusława Mikrut, Małgorzata Pyrcz, Józef Zawidlak.

Bóg zapłać paniom za uporządkowanie rabat kwiatowych i posadzenie kwiatków.

Dziękujemy za pomoc w zamontowaniu postumentu pod Matkę Bożą panom Damianowi Mikrutowi i Józefowi Trzynie.

 

6. Za ławkami wyłożone są kartki wspominkowe. Wypisane imiona zmarłych prosimy składać w zakrystii z podaniem konkretnego dnia w którym będą polecani Bożemu miłosierdziu. Chodzi o to, by znając konkretną datę rodzina mogła włączyć się w modlitwę za bliskich zmarłych. Wypisując imiona zmarłych prosimy ich nie odmieniać.

 

BORÓWKI: Dziękujemy za sprzątanie w ostatnim czasie i prosimy w tym tygodniu rodziny: Jan Trzyna, Krystyna Tadla, Kazimiera Dubczyk, Bolesław Borowski.

WOLA: Dziękujemy ostatnio sprzątającym kaplicę i prosimy w tym tygodniu rodzinę Rożek.

 

 

  XXVII Niedziela Zwykła – 4 października 2020 r.

 

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Za tydzień Dzień Papieski i składka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie odpustu parafialnego ku czci św. Michała Archanioła. Rodzicom za porządki w kościele i obejściu, za dar ołtarza w postaci dwóch paten dla ministrantów, etui na pateny i za kwiaty do wystroju kościoła. Po konsultacji z rodzicami pozostałą kwotę przeznaczymy na podstawę pod figurę NMP Niepokalanej. Dziękujemy także strażakom OSP Borek Stary, wszystkim niosącym feretrony, chorągwie i poduszki, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Ruchowi Apostolstwa Młodzieży oraz wszystkim zaangażowanym. Pani Krystynie za wypranie obrusów.

3. W środę Adoracja od godz. 17.00, o godz. 17.30 różaniec i Msza św. Po niej spotkanie Akcji Katolickiej.

4. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych:

- w Borku Starym różaniec o g. 17.30 a następnie Msza św.;

- w Nowym Borku o g. 17.00 Msza św. i nabożeństwo;

- w Borówkach od poniedziałku do piątku o g. 17.00 Msza św. i nabożeństwo; a w sobotę samo nabożeństwo.

- na Woli nabożeństwo o godz. 16.30.

Dzieci otrzymywać będą naklejki. Prosimy dzieci i młodzież, aby przyjść przynajmniej raz w tygodniu w wyznaczonym dniu:  kl. 0, 1 i 2 w poniedziałek, kl. 3 i 4 we wtorek, kl. 5 i 6 w czwartek, kl. 7 i 8 w piątek.

5. Spotkanie dla uczniów kl. 7 SP w ramach formacji przed bierzmowaniem w przyszłą niedzielę (11.10) o g. 11.00 w kościele parafialnym. 

6. Dziękujemy za prace porządkowe w kościele. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodziny: Stanisław Nahirny, Mirosław Kruczek, Adam Stohła, Emil Kowal, Zbigniew Kowal, Krzysztof Bialic, Stanisław Bialic, Tomasz Bialic, Marcin Bialic, Zofia Dziepak.

Dziękujemy p. Tadeuszowi Ziarko za wykonanie drzwi i ościeżnic na plebanię.

BORÓWKI: Dziękujemy za sprzątanie w ostatnim czasie i prosimy w tym tygodniu: Józef Krajewski, Franciszek Maćkowicz, Augustyn Siwiec.

 

 

XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2020 r.

 

1. Dziś składka na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Świętowanie Odpustu z racji uroczystości św. Michała rozpoczniemy już w wigilię Jego wspomnienia, czyli jutro 28 września o godz. 17.00. W tym dniu młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Stanisława Jamrozka. Po tej Mszy procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Dzieci prosimy o przygotowanie kwiatów na procesję.

We wtorek Msze św. z racji odpustu o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Słowo Boże w tym dniu głosił będzie o. Roman Bakalarz. Licząc na dużą frekwencję na odpuście prosimy o stosowanie środków ochrony osobistej (zakładanie masek i dezynfekcję rąk, korzystając z umieszczonych przy wejściu do kościoła płynów).

3. W tym tygodniu, od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe:

- w Borku Starym różaniec o g. 17.30 a następnie Msza św.;

- w Nowym Borku nabożeństwo o g. 17.00

- w Borówkach w czwartek i piątek o godz. 16.00 Msza św. i nabożeństwo; a w sobotę samo nabożeństwo.

- na Woli nabożeństwo w czwartek i sobotę o godz. 16.30, natomiast w I piątek Msza św. o godz. 16.00 i po niej nabożeństwo.

  Zachęcamy do licznego udziału. Dzieci otrzymywać będą  naklejki.

4. W pierwszy piątek spowiedź w Borku Starym od godz. 17.15, w Borówkach i na Woli przed Mszą o godz. 16.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.00

5. Spotkanie dla uczniów kl. 3 SP i rodziców w ramach formacji przed I Komunią św. w przyszłą niedzielę (04.10) o g. 11.00 w kościele parafialnym. Dzieci w tym dniu otrzymają różańce.

6. Dziękujemy za gruntowne prace porządkowe w kościele i obejściu rodzicom młodzieży przystępującej jutro do sakramentu bierzmowania. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodziny: Józef Mularz, Janusz Trojanowski, Marek Kuk, Zbigniew Kowal, Łukasz Jarosz.

Dziękujemy także p. Kazimierzowi Sapie za wykonanie masztów pod flagi i zakup nowych flag.

 

BORÓWKI: Dziękujemy za sprzątanie i prosimy w tym tygodniu: Wiesław Mazur, Mariusz Siłka, Piotr Jagiełło.

WOLA: Dziękujemy za sprzątanie i prosimy w tym tygodniu rodzinę Martuszewski.

 

 

     XXV Niedziela Zwykła  – 20 września 2020 r.

 

1. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu, modlimy się za pracowników mediów. Sładka mszalna na Archidiecezjalne Radio Fara. Za tydzień składka na potrzeby parafii.

2. W poniedziałek święto św. Mateusza Apostoła, w środę wspomnienie św. Ojca Pio i jak co tydzień w kościele parafialnym Adoracja od godz. 17.00.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich w przyszłą niedzielę (27.09) o g. 11.00 w kościele parafialnym. Spowiedź św. przed odpustem i bierzmowaniem dla kandydatów, rodziców, rodzeństwa, świadków i wszystkich parafian w sobotę od 17.00 do 17.45.

4. Dzieci prosimy o przygotowanie kwiatów na procesję odpustową w poniedziałek 28 września

5. Dziękujemy za prace porządkowe w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie kościoła i obejścia do odpustu rodziców młodzieży przystępującej do bierzmowania.

Przygotowujemy miejsce pod figurę Matki Bożej Niepokalanej. Za wykonanie fundamentu dziękujemy p. Józefowi Trzynie i p. Damianowi Mikrutowi.

 

BORÓWKI: Dziękujemy za sprzątanie i prosimy w tym tygodniu: Augustyn Szura, Józef Jaworski, Damian Urbański.

 

 

     XXIV Niedziela Zwykła  – 13 września 2020 r.

 

1. W tym tygodniu przypadają kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (Suche Dni Jesienne).

2. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej, w środę w kościele parafialnym Adoracja od godz. 17.00.

3. W piątek święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Z tej okazji zapraszamy do Borku Starego do wspólnej modlitwy wszystkie grupy parafialne, aby rozpocząć uroczyście nowy rok pracy formacyjnej. W tym dniu uczniowie klas 6 złożą deklaracje, rozpoczynając w ten sposób trzyletni cykl przygotowania do bierzmowania. W piątek zaczynamy zawiązaniem wspólnoty i przygotowaniem liturgii o godz. 17.30, a następnie o godz. 18.00 uroczysta Eucharystia. Po Mszy św. dla członków RAM-u Agapa.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich w przyszłą niedzielę (20.09) o g. 11.00 w kościele parafialnym, natomiast dla uczniów klas 6 w piątek (18.09) o godz. 17.30.

5. Świętowanie Odpustu z racji wspomnienia św. Michała rozpoczniemy już w wigilię Jego wspomnienia, czyli 28 września o godz. 17.00. W tym dniu młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Stanisława Jamrozka.

6. Dziękujemy za prace porządkowe w minionym tygodniu. W tym tygodniu w sobotę do sprzątania prosimy z Przylaska: Damian Moskwa, Norbert Pisz, Bogusława Kawalec, Andrzej Mularz (Zdzisław Mularz), Krystyna Płodzień.

7. Sołtys wsi Borek Stary informuje mieszkańców, że podatek rolny będzie zbierany w dniu 14 i 15 września w godz. od 9.00 do 16.00 w Domu Ludowym.

8. Sołtys wsi Brzezówka informuje mieszkańców, że w dniu 14 i 15 września w godz. od 8.00 do 11.00 oraz od 16.00 do 18.000 będzie zbierana III rata podatku w Domu Ludowym.

 

BORÓWKI: Dziękujemy za sprzątanie i prosimy w tym tygodniu: Tomasz Bolanowski, Danuta Mokrzycka, Janusz Sitarz.

 WOLA: Msza św. za tydzień o godz. 11.00. Do Sprzątania prosimy rodzinę Kępa.

 

 

             XXIII Niedziela Zwykła – 6 września 2020 r.

 

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Sładka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. W poniedziałek, ze względu na odpust w Hyżnym, Msza św. w Borku Starym tylko rano o g. 6.30.

3. We wtorek święto Narodzenia NMP. Msza św. w Borku Starym o g. 6.30 i 18.00 a w Nowym Borku o g. 17.00.

4. Parafia Hyżne zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej „Siewnej”. W poniedziałek od g. 15.30 możliwość spowiedzi, o g. 16.00 Dróżki MB Bolesnej, o g. 17.00 Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala. We wtorek uroczysta suma z procesją eucharystyczną o g. 11.00 pod przewodnictwem ks. prof. Janusza Mierzwy. Pełen program w gablocie. 

5. W środę w Borku Starym Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

6. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania formacyjne. Zachęcamy nowe osoby, które pragną pogłębiać swoją wiarę formując się w małej grupie do włączenia się w daną wspólnotę:

- Liturgiczna Służba Ołtarza - zbiórka w czwartek po Mszy św. wieczornej

- Ruch Apostolstwa Młodzieży  – spotkanie w piątek o g. 17.00 w salce

- Dziewczęca Służba Maryjna i Oaza Dzieci Bożych – spotkanie w sobotę o g. 16.30

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę (13.09) w kościele parafialnym:

  - dla uczniów z klasy 6 SP i ich rodziców o g. 9.00. Przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania w diecezji przemyskiej rozpoczyna się w kl. 6 SP i odbywa się w swojej parafii, bez względu na to, do jakiej szkoły ktoś uczęszcza.

  - dla rodziców i uczniów z klas pierwszych szkół średnich, mających przystąpić w tym roku do bierzmowania o g. 11.00.

8. Dziękujemy za prace porządkowe w minionym tygodniu. W tym tygodniu w sobotę do sprzątania prosimy z Przylaska: Janusz Kopaczyński, Zofia Rybka, Filomena Wojtyło, Czesława Oczoś, Czesław Bogdan, Janina Szpala, Marianna Pękala, Danuta Częczek.

Dziękujemy także panu Jerzemu Majdzie za pocięcie, wysuszenie i przywiezienie dębowych desek, natomiast panu Janowi Bieńkowi i panu Damianowi Mikrutowi za rozładunek i ułożenie. W minionym tygodniu poprawiliśmy okucia na dachu kościoła, ponieważ były przecieki i odpadł tynk miedzy dachem górnym a dolnym. Dołożyliśmy dodatkowe okucie oraz zatynkowaliśmy ścianę. Dziękujemy panu Ryszardowi Kontorowi za użyczenie zwyżki, za prace blacharskie panu Marianowi Mularzowi a za prace tynkarskie panu Kazimierzowi Szura.

 

NOWY BOREK: Ogłoszenie Sołtysa z Nowego Borku. III rata podatku rolnego za 2020 r. zbierana będzie:

- Nowy Borek – Remiza OSP w czwartek w g. 9.00 – 11.00

- sklep p. Bober w piątek w g. 14.00 – 15.00

- Przylasek w sobotę w g. 9.00 – 10.00

- sklep p. Trzyna w sobotę w g. 10.30 – 11.00

 

7. WOLA: Msza św. za tydzień o godz. 11.00.

 

8. BORÓWKI: Dziękujemy za sprzątanie i prosimy w tym tygodniu: Wiktoria Dziura, Michał Dziura, Andrzej Szura, Jan Szura.

Ogłoszenia Sołtysa Wsi:

- Podatek rolny będzie zbierany dnia 11 września (piątek) w Sali Domu Ludowego w Borówkach w godz. 14.00 - 16.00.

- w dniu 13 września (niedziela) o godz. 10.30 w Sali Domu Ludowego w Borówkach odbędzie się zebranie wiejskie.

 

 

 

                  XXII Niedziela Zwykła - 30 sierpnia 2020 r.                   

 

1. Dzisiejsza składka na potrzeby parafii. Dziękujemy za złożone ofiary.

 

2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w tym roku nieco inaczej ze względu na sytuację epidemiologiczną:

- dla uczniów SP Borek Stary, SP Nowy Borek i SP Brzezówka w poniedziałek (31.08) o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Borku Starym. Od 17.20 możliwość spowiedzi św.

      Zapraszamy także uczniów innych szkół podstawowych i średnich, aby włączyli się w tę modlitwę.

 

3. W środę w Borku Starym Adoracja od godz. 17.00. W sobotę różaniec po Mszy św. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.

 

4. W pierwszy piątek spowiedź św. w Borku Starym od godz. 17.15, na Woli od 16.00, w Borówkach od 16.00. Odwiedzimy chorych od godz. 8.00.

 

5. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania formacyjne. Zapraszamy dotychczasowych uczestników, ale także zachęcamy nowe osoby, które pragną pogłębiać swoją wiarę formując się w małej grupie do włączenia się w daną wspólnotę:

- Akcja Katolicka – spotkanie w środę  po Mszy wieczornej

- Liturgiczna Służba Ołtarza - zbiórka w poniedziałek po Mszy św. wieczornej

- Grupa Młodzieżowa – spotkanie w piątek o g. 18.00 w kościele parafialnym

- Dziewczęca Służba Maryjna i Oaza Dzieci Bożych – spotkanie w sobotę o godz. 16.30

- Dzieci wraz z rodzicami z kl. 3 SP przygotowujące się do I Komunii – piątek o godz. 18.00.

 

6. Dziękujemy za prace porządkowe w minionym tygodniu. W tym tygodniu w sobotę do sprzątania prosimy z Przylaska: Piotr Baran, Grzegorz Początek, Mariusz Malski, Józef Wepsięć, Elżbieta Chuchla, Stanisław Chuchla, Krystyna Ludera, Zofia Rybka.

   Dziękujemy także paniom za prace przy kwiatach i krzewach przed kościołem oraz pani z Borku Starego za wypranie bielizny kielichowej. Panu Franciszkowi Krztoniowi za naprawienie kraty i firmie „Bramex” z Borku Starego za jej pomalowanie.

 

7. WOLA: Msza św. za tydzień o godz. 11.00 . Do sprzątania kaplicy prosimy w tym tygodniu rodzinę Synoś.

 

8. BORÓWKI: Dziękujemy za sprzątanie i prosimy w tym tygodniu: Krzysztof Jasiński, Bolesław Ciura, Bogdan Kuk, Tomasz Kuśnierz.  

W I piątek spowiedź i Msza św. o godz. 16.00.  Za tydzień w kościele w Borówkach o godz. 9.30 dożynki.   

     

 

 

            XXI Niedziela Zwykła - 23 sierpnia 2020

 

1. Dzisiaj w Borku Starym na sumie o godz. 11.00 dożynki parafialne. Dziękujemy za przygotowanie wieńców.

2. W środę uroczystość NMP Częstochowskiej - odpust w kaplicy w Nowym Borku o godz. 18.00. W Borku Starym Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.00 w kościele parafialnym Adoracja.

3. Spotkanie Rodziny Radia Maryja w czwartek po Mszy wieczornej.  

4. Dziękujemy za prace porządkowe w minionym tygodniu i za wykoszenie skarpy od strony parkingu. W tym tygodniu w sobotę do sprzątania prosimy z Przylaska: Paweł Baran, Jacek Mokrzycki, Adela Opioła, Paweł Sowa, Jerzy Pawlus.

5. Ogłoszenie p. Sołtys z Nowego Borku: zebranie uczestników scalenia wsi Nowy Borek odbędzie się 26 sierpnia o godz. 17.00 w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Błażowej.

6. NOWY BOREK: Od poniedziałku do wtorku o godz. 17.30 Nowenna przed uroczystością NMP Częstochowskiej. W środę Odpust o godz. 18.00. Bóg zapłać za ostatnie sprzątanie. Do pomocy w tym tygodniu prosimy: Trojanowska Danuta, Paluch Grażyna.

7. BORÓWKI: Prosimy o sprzątanie: Tomasz Juryś, Stanisław Bała, Robert Kula.     

 

 

                XX NZ    16 sierpnia 2020

 

1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek dla poszkodowanych w Bejrucie.

2. W poniedziałek w liturgii wspomnienie św. Jacka, w czwartek św. Bernarda a sobotę wspomnienie NMP Królowej. W środę Adoracja od godz. 17.00.

3. W przyszłą niedzielę 23 sierpnia na sumie o 11.00 dożynki parafialne. Prosimy o przygotowanie wieńców i reprezentowanie parafii podczas Dożynek w poszczególnych Gminach.

4. Dziękujemy za czwartkowe prace porządkowe w kościele.

W tym tygodniu w sobotę do sprzątania prosimy: Ewa Nowotnik, Stanisław Chrząstek, Marian Fuglewicz, Józef Bembenik,  Anna Giemza, Pelagia Habaj.

5. NOWY BOREK: Od poniedziałku o godz. 17.30 Nowenna przed uroczystością NMP Częstochowskiej.

 

      

 

            XIX NZ - 9 sierpnia 2020

 

1. Przeżywamy miesiąc trzeźwości i abstynencji od napojów alkoholowych. Jeszcze raz zachęcamy gorąco wszystkich do zachowania abstynencji od napojów alkoholowych i modlitwy za osoby uzależnione. Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za dawanie przykładu swoim zachowaniem i postępowaniem.

2. W poniedziałek święto św. Wawrzyńca, we wtorek wspomnienie św. Klary, w środę Adoracja od g. 17.00. W piątek, ze względu na odpust w klasztorze, Msza św. kościele parafialnym tylko rano o g. 6.30.

3. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Poświęcenie wieńców na każdej Mszy św. Porządek Eucharystii w tym dniu:

- Borek Stary g. 7.00, 9.00, 16.00

- Wola g. 10.00

- Nowy Borek g. 8.00

- Borówki tylko g. 7.30.

4. Dożynki parafialne w Borku Starym planujemy na 23 sierpnia o g. 11.00. Prosimy o przygotowanie wieńców i reprezentowanie parafii podczas Dożynek w poszczególnych Gminach.

5. OO. Dominikanie zapraszają na Odpust:

    13.08 g. 18.00 Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją

    14.08 g. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Białogłowskiego

              (Pełny program w gablotce)

6. Przewodniczący KEP przypomina, aby stosować się do zaleceń sanitarnych w związku z większą liczbą zakażeń oraz zwraca się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia stała się Dniem solidarności i modlitwy za mieszkańców Bejrutu. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w Bejrucie.

7. Dziękuję Rodzinom za prace porządkowe w kościele. W tym tygodniu w czwartek lub piątek do sprzątania prosimy rodziny: Zofia Ostrowska, Leniart Jan, Jan Bazan, Krzysztof Kudła, Ewelina Baran, Sławomir Jamioł, Magdalena Gugała.

8. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej Jana Szura z Borówek. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.

9. BORÓWKI: Dziękujemy za sobotnie prace porządkowe w kościoła do liturgii, w tym tygodniu prosimy: Leszek Majchrowski, Jan Janda, Zbigniew Ossoliński.

10. WOLA: Msza św. w Urocz. NMP Wniebowziętej (15.08) i  w niedzielę  (16.08) o godz. 10.00. 

 

 

          XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 sierpnia 2020 r.

1. Dzisiejsza składka przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

2. We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Wianneya, patrona kapłanów, a w czwartek święto Przemienienia Pańskiego.

3. Dziękujemy za solidne prace porządkowe w kościele i obejściu, za wykoszenie, wygrabienie i wywiezienie trawy. W tym tygodniu w sobotę proszę Rodziny: Wojciech Sowa, Barbara Sowa, Zofia Sowa, Antoni Krężel, Monika Hałdys.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w kościele w Borku Starym od godz. 17.15. Wola i Borówki o g. 16.00.

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 7.30. Wszyscy odwiedzeni w poprzednim miesiącu nie wymagają potwierdzenia, chyba, że będą teraz nieobecni, natomiast innych, którzy mają takie pragnienie prosimy zgłosić do środy w zakrystii lub w kancelarii.

5. BORÓWKI: Dziękujemy za prace porządkowe w kościele i w tym tygodniu prosimy: Krystyna Lewandowska, Tomasz Szpak, Stanisław Żurek, Zdzisław Majchrowski.

       

 

 

       XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 lipca 2020

 

1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.00 i Msza św. o g. 18.00.

3. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. nabożeństwo różańcowe wynagradzające z prośbą o uwolnienie z nałogów dla uzależnionych z racji rozpoczynającego się miesiąca trzeźwości.

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. W kościele parafialnym będzie możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”.

5.Dziękujemy Rodzinom za sobotnie prace porządkowe w kościele.

W tym tygodniu w sobotę do sprzątania kościoła i wykoszenia trawy prosimy: Jan Biskup, Leszek Sowa, Czesława Malska, Rafał Malski, Kazimiera Sowa, Kopiec Agnieszka.

BORÓWKI: Do sprzątających kościół przed dzisiejszą niedzielą, rodzin Grędysów i Nowotarskich dołączyli wczoraj: Bembenek Emil, Janik Janusz, Filip Tadeusz, Owski Ryszard, Filip Stanisław, Chmiel Wiesława, którzy uporządkowali teren wokół świątyni przez koszenie trawy, oczyszczenie kostki, porządkowanie klombów. Wszystkim tym rodzinom wyrażamy wdzięczność za wspaniałą inicjatywę i wykonanie prac. O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę są proszeni: Drąg Elżbieta, Nowotarski Marek, Pajda Kazimiera.

W tym tygodniu 2 Msze św. za +Józefa Ślempa będą odprawione w Borku Starym o g. 18.00.

WOLA: Dziękujemy za wczorajsze porządki w kościele.

 

                Na nadchodzący tydzień życzymy

BY DOBRY BÓG WSPIERAŁ I PROWADZIŁ PO ŚCIEŻKACH ŻYCIA  

 

       XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 lipca 2020

 

1. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa dzisiaj po Mszach św. błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

2. W czwartek w liturgii przeżywać będziemy święto Św. Brygidy Szwedzkiej patronki Europy.

3. Dziękujemy Rodzinom za solidne sobotnie prace porządkowe w kościele za wykoszenie i wygrabienie trawy.

W tym tygodniu w sobotę do sprzątania w kościele prosimy: Wiesław Mitał, Krzysztof Ossoliński, Grzegorz Karnas, Jacek Bieniek, Tadeusz Bieniek.

4. Zebranie uczestników scalenia gruntów wsi Nowy Borek odbędzie się 19 lipca o godz. 13.00 w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Błażowej.

5. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana śp. Adolf Mazur zamieszkały Borek Stary 242. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały.

BORÓWKI: Do prac porządkowych prosimy: Bolesław Gryndys, Janusz Gryndys, Dariusz Karaś, Stanisław Nowotorski.

WOLA:O przygotowanie kaplicy do niedzielnej liturgii w sobotę 25 lipca prosimy rodzinę Stankowskich.

Na nadchodzący tydzień życzymy  BY DOBRY BÓG WSPIERAŁ I PROWADZIŁ PO ŚCIEŻKACH ŻYCIA

 

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 lipca 2020

 

1. Dziś dzień wyborów prezydenta Polski, zachęcamy do udziału i oddania głosu na osobę, która będzie gwarantem obrony ważnych wartości, bo to my w ten sposób decydujemy o tym jaka będzie Polska.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę dla poszkodowanych w powodzi.

3. Dziękujemy Rodzinom za sobotnie prace porządkowe w kościele.

W tym tygodniu w sobotę do sprzątania w kościele i wykoszenie trawy przy kościele i obejściu prosimy: Emil Zarzycki. Augustyn Ostrowski, Danuta Mitał, Tomasz Mitał, Robert Magryś, Krzysztof Siwiec, Piotr Oślizło.

4. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa w najbliższą niedzielę błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

5. Zebranie uczestników scalenia gruntów wsi Nowy Borek odbędzie się 19 lipca o godz. 13.00 w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Błażowej.

BORÓWKI: Do prac porządkowych prosimy: Stanisław Bembenek, Stanisław Trojanowski, Barbara Siwocha.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy

BY DOBRY BÓG WSPIERAŁ I PROWADZIŁ PO ŚCIEŻKACH ŻYCIA

 

 

XIV Niedziela Zwykła - 5 lipca

 

1. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie odpustu parafialnego, za wszelkie posługi w czasie liturgii, za przygotowanie posiłku, ciasti pomoc w wydaniu posiłków dla kapłanów.

 

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WSD a po Mszy św. zbiórka do puszek na poszkodowanych w powodzi.

 

3. W środę wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona Archidiecezji (Adoracja od g. 17), zaś w sobotę święto św. Benedykta opata, patrona Europy.

 

4. Dziękuję za prace porządkowe w minionym tygodniu. W tym tygodniu w sobotę do sprzątania w kościele proszę Rodziny: Dziura Maria, Dziura Jan, Dziura Marek, Chochrek Jacek, Szpala Paweł.

 

5. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty Eugeniusz Hahn i Kazimierz Baran z Nowego Borku.

 

6. WOLA:o przygotowanie kościoła do liturgii w tym tygodniu prosimy rodzinę Filip

 

7. BORÓWKI: Dziękując za sprzątanie w ostatnim czasie prosimy w tym tygodniu rodziny: Jacek Kusz, Alfred Rabczak, Henryk Bembenek

 

 

 

     XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 czerwca 2020 r.

 

1. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów  Piotra i Pawła odpust w naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 11.00. Dla tych, którzy nie będą mogli z ważnych względów czy pracy uczestniczyć w Sumie Odpustowej Msza św. o godz. o 7.00 i 18.00. Zachęcamy, aby wziąć jak najliczniejszy udział w Sumie odpustowej o godz. 11.00, ponieważ jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu parafii. Po uroczystej sumie ks. Dziekan Jacek Rawski poświęci pomnik Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Prosimy o zaangażowanie się Strażaków (niesienie baldachimu i chorągwi), wszystkie dziewczynki i dzieci komunijne w swoich strojach (sypanie kwiatów) oraz Borkowianki.

 

2. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.00 i o g. 18.00 Msza św.

 

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca (modlitwa różańcowa po Mszy). Spowiedź w piątek w Borku Starym od g. 17.20; w Borówkach i na Woli przed godz. 16.00 i Msza św. Odwiedziny chorych zgłoszonych w poprzednim miesiącu w piątek od 8.00. W razie potrzeby prosimy jeszcze zgłaszać chorych do środy.

 

4. Za tydzień zmiana Tajemnic Różańcowych. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne a po Mszach św. zbiórka do puszek na poszkodowanych w powodzi.

 

5. Dziękuję za prace porządkowe w kościele i obejściu, za wykoszenie trawy.

W tym tygodniu do sprzątania w sobotę proszę rodziny: Tadla Adam, Kurpyta Anna, Bazan Tadeusz, Szopiński Leszek, Krajewski Jan, Opioła Bronisław.

Dziękujemy p. Jerzemu Płodzieniowi za wykonanie nowych drzewców do baldachimu, p. Ryszardowi Żurkowi za odnowienie wszystkich elementów mosiężnych. Paniom za uporządkowanie, wyplewienie rabat a p. Bogusławowi Franczykowskiemu za krzewy przy figirach przed kościołem.

 

6. Przez okres wakacji nie będzie transmisji Mszy św. przez internet.

 

7. BORÓWKI: Dziękujemy za posługę w minionym tygodniu i prosimy do sprzątania: Mieczysław Mazur, Maria Janda, Zygmunt Kósek, Genowefa Jeziorska 

 

8. WOLA: Msza św. za tydzień o godz. 10.00

 

 

 

Parafia w Borku Starym pw. św. Piotra i Pawła