Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- BOREK STARY

15 niedziela zwykła - 15 lipca

 

1. Dziś o godzinie 10 Piesza Pielgrzymka naszej archidiecezji oddała hołd Matce Bożej na Jasnej Górze. Zachęcamy do wakacyjnych spotkań z Maryją w różnych Jej sanktuariach.

 

2. Jutro w Kąkolówce odpust Matki Bożej Szkaplerznej: suma o godzinie 11.

 

3. W środę przez mszą wieczorną adoracja Najśw. Sakramentu ku czci Jezusa Miłosiernego.

 

4. Młodzież, która pragnie uczestniczyć w Spotkaniach w Kalwarii Pacławskiej od 22 do 28 lipca, niech zgłosi do środy swój udział u księdza Piotra.

 

5. Rada Sołecka i OSP w Borku Starym zapraszają na Piknik Rodzinny za tydzień (22 lipca) od godziny 15 na plac koło Domu Ludowego w Borku Starym.

 

6. Zbliża się dzień świętego Krzysztofa, Patrona kierowców. Informujemy, że pojazdy będziemy święcić w niedzielę 29 lipca, za dwa tygodnie.

 

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, o taką pomoc prosimy rodziny: Paluch Franciszka, Przybyło Andrzej, Kawalec Władysław, Janik Tomasz, Krztoń Stanisław.

 

 

14 Niedziela zwykła – 8 lipca

 

1. Modlitwą w intencji Kościoła i Ojczyzny oraz oglądaniem transmisji radiowo-telewizyjnych włączajmy się dzisiaj w pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

 

2. W środę kolejna nowenna w intencji Ojczyzny przed setną rocznicą odzyskania niepodległości, modlitwy wspierać będzie święty Benedykt, Patron Europy.

 

3. Młodzi, którzy pragną uczestniczyć w Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej w dniach od 22 do 28 lipca, niech zgłoszą się w tym tygodniu do księdza Tomasza.

 

4. XXXVIII Piesza Pielgrzymka Przemyska, w której mamy kilku przedstawicieli, za tydzień po 12 dniach wędrówki, stanie przed tronem Jasnogórskiej Pani. Godni pochwały są także ci, którzy towarzyszą im modlitwą i ofiarą.

 

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O tę pomoc prosimy rodziny: Urban Aleksander, Janda Ryszard, Trojanowski Robert, Lubas Mateusz, Hądz Bolesław.

 

 

 

13 niedziela zwykła - 1 lipca

 

(zmiana tajemnic różańcowych)

1. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy wzięli udział w odpuście ku czci Apostołów Piotra i Pawła dziękując za 600 lat istnienia parafii. Dziękujemy rodzicom bierzmowanych za dekorację kościoła i dary ofiarne. Oby Apostołowie uprosili wszystkim Boże błogosławieństwo.

 

2. W środę adoracja i nowenna, a po mszy spotkanie Akcji Katolickiej.

 

3. W środę rozpoczyna wędrować na Jasną Górę 37 Piesza Pielgrzymka naszej diecezji. W piątek można się do niej dołączyć, bo o 8.30 grupy przemyskie modlić się będą u ojców dominikanów. Można też duchowo modlitwą wędrować do Częstochowy. Szczegóły podano w Internecie.

 

4. Życząc radosnych wakacji z Jezusem, nie tylko dzieciom przypominamy o pierwszym piątku. Okazja do spowiedzi: Borek Stary od godziny 17.30, Wola od 9, Borówki od 16.

 

5. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy rodziny: Janda Jan, Bieniek Jan, Kurda Jerzy, Janik Wojciech, Janda Jerzy,

 

 

 

12 niedziela zwykła: Jana Chrzciciela - 24 czerwca

 

1. Rodzicom, nauczycielom, dzieciom i młodzieży dziękujemy za współpracę w zakończonym w piątek roku szkolnym. Wakacje wypada rozpocząć od spowiedzi i Komunii świętej, okazją niech będzie parafialny odpust. Radośnie wypoczywajmy z Jezusem przez modlitwę, niedzielną mszę oraz zachowanie Bożych przykazań.

 

2. W środę na Woli uczcimy NMP Nieustającej Pomocy, Patronkę kaplicy: msza odpustowa o godzinie 9. a w Borku Starym przed mszą wieczorną adoracja i nowenna, a po mszy świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

4. W piątek oddamy hołd Patronom parafii Apostołom Piotrowi i Pawłowi. Przeżywać będziemy doniosłą uroczystość obchodów jubileuszowych 600- lecia istnienia parafii. Msze święte tylko w Borku Starym o 7, 9 i 18. Mszy odpustowej o godzinie 18 przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, który udzieli uczniom trzeciej klas gimnazjalnych sakramentu bierzmowania.

 

5. Próby liturgiczne dla kandydatów do bierzmowania odbywać się będą w  poniedziałek i wtorek od godziny 17.00. Spowiedź przed bierzmowaniem połączona z nabożeństwem przekazania krzyża we środę od godz.16.00.  

 

5. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych według ustalonego porządku.

 

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy o tę pomoc przed uroczystością odpustową rodziców dzieci bierzmowanych.

 

7. Kończą się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę, która 4 lipca wyrusza na Jasną Górę. Zachęcamy informacją, że w grupie świętej Urszuli wędrował będzie ksiądz Piotr. Koszt od jednej osoby 130 złotych, a drugiej z tej samej rodziny tylko 70.

 

 

 

11 niedziela zwykła – 17 czerwca

1. Zapraszamy jutro na mszę o godzinie 12 do Borku Starego, która będzie koncelebrowana przez kapłanów wyświęconych w 1973 r., kolegów rocznikowych naszego Księdza Proboszcza.

 

2. Wyjazd dzieci komunijnych do Kawlarii Pacławskiej we wtorek o godzinie 8.

 

3. W piątek zakończenie roku szkolnego. W Nowym Borku msza święta w piątek o godzinie 9, a uczniów z Borku Starego i z Brzezówki zapraszamy do kościoła w Borku Starym w czwartek o godzinie 9. Uczniowie innych szkół biorą udział we mszy razem w grupą klasową.

 

4. Początek pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w sobotę o godzinie 4.00 rano. Zbiórka na parkingu przy kościele w Borku Starym.

 

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy o tę pomoc rodziny: Pałka Alicja, Grys Stanisława, Inglot Zbigniew, Filip Janusz, Szura Wiesław.

 

6. Od 4 lipca wędrować będzie z Przemyśla na Jasną Górę po raz 38 Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka. Koszt organizacyjny od jednej osoby wynosi 130 złotych, a od drugiej, z tej samej rodziny, 70 złotych. Chętni zgłaszają się u przewodników grup lub u proboszcza.

 

 

10 niedziela zwykła – 10 czerwca

 

1. Proponujemy rodzinny spacer w ramach Marszu dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się dzisiaj w Rzeszowie mszą świętą o godzinie 14 w kościele Świętej Jadwigii (ul.Rejtana 21), finał nastąpi w Parku Papieskim.

 

2. Zapraszamy na wieczorne msze o godzinie 18, które ubogacamy krótkim nabożeństwem do Najświętszego Serca Jezusowego.

 

3. Jutro w kolejny dzień nowenny przed setną rocznicą odzyskania niepodległości zapraszamy na nabożeństwo w intencji Ojczyzny o godzinie 18.

 

4. W środę, w dzień świętego Antoniego, suma odpustowa w Hyżnem o godzinie 11. W tym dniu w Borku Starym adoracja eucharystyczna i nowenna oraz spotkanie Akcji Katolickiej.

 

5. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce, która 4 lipca wyruszy z Przemyśla na Jasną Górę. Koszt udziału jednej osoby 130 złotych, drugiej z tej samej rodziny 70 złotych. Szczegóły na plakacie. Zapisy u przewodnika grupy lub w zakrystii.

 

6. Dziękując za posprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc: Rożek Krzysztof, Koń Maria, Rabczak Stanisława, Rabczak Paulina, Skaba Paweł.

 

 

 

9 niedziela zwykła – 3 czerwca

 

(zmiana tajemnic różańcowych)

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. W Borku Starym codziennie do czwartku o godzinie 18 mszą świętą i procesją oddawać będziemy cześć Jezusowi w Eucharystii. Zakończenie Oktawy w czwartek z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków w Borku Starym o godzinie 18, w Borówkach i na Woli o 16.

 

2. W czerwcu Litanią do Serca Jezusowego polecamy Bogu Kościół, Ojczyznę i naszą parafię. Niech ta modlitwa jednoczy nas w kościele oraz w rodzinach.

 

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, suma odpustowa w Lecce o 10.30. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, suma odpustowa w Dylągówce o 10.30.

 

4. Dziękując za posprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc: Opioła Leopold, Opioła Elżbieta, Koń Józef, Koń Tadeusz, Krajewski Roman.

 

 

 

 

Niedziela Trójcy Świętej – 27 maja

 

1. Dzisiaj, w Niedzielę Trójcy Świętej, uczniowie klas III po raz pierwszy przyjmą Komunię Świętą. Dziękujemy rodzicom za nowy kielich jako dar ołtarza, za wystrój świątyni i jej otoczenia. Zapraszamy na msze Białego Tygodnia o 18, połączone z nabożeństwem majowym.

 

2. We wtorek, w 26 rocznicę śmierci śp. Ks. Michała Sternala, po mszy wieczornej procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych kapłanów i zakonników.

 

3. W środę po mszy świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

4. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Publicznie wyznamy miłość do Jezusa w Eucharystii w Borku Starym podczas mszy o godzinie 9 i udział w procesji do 4 ołtarzy, które przygotują z sąsiadami, Jan Janda, Stefania Kotula, Jerzy Janda, nabożeństwo zakończymy w kościele. Zachęcamy do niesienia baldachimu, świec, chorągwi, obrazów, dzieci niech dzwonią i sypią kwiatki. Msze święte w Boże Ciało odprawimy: Borek Stary o 7, 9 i 16, Borówki tylko o 7.30, Wola o 7, w Nowym Borku mszy nie będzie.

 

5. Od piątku msze połączone będą z procesją wokół kościoła. Oby do uczniów klas III dołączyli rodzice z dziećmi, które dzwoniąc i sypiąc kwiatki oddadzą cześć Jezusowi w Eucharystii.

 

6. Dzień Dziecka, 1 czerwca, to w pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Borku Starym od 17, w Borówkach od 16, a na Woli rano o godzinie 9.

 

7. Uroczysty hołd Chrystusowi w Eucharystii oddamy także za tydzień, w niedzielę 3 czerwca:

- uczniowie klas IV zgromadzą się w klasztorze już o 14.30, aby od 15 uczestniczyć we mszy świętej rocznicowej

- Borek Stary i Wola msza z procesją o 11,

- Borówki pierwsza msza wyjątkowo o 7, a druga z procesją o 9,

- Nowy Borek msza o godzinie 8,

Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.

 

8. O posprzątanie świątyni w sobotę prosimy rodziny: Pękala Bogumiła, Zembroń Zdzisław, Opioła Maria, Jaskólska Zofia, Piecuch Stefan.

 

 

 

Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja

 

1. Dziś przeżywamy pierwszy dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego i odpustu u M.B. Boreckiej. Porządek jutrzejszego Święta jest następujący: w klasztorze w intencji naszej parafii suma o godzinie 11, Borek Stary o 7, 9 i 18, Nowy Borek o 8, Wola o 7, Borówki o 16.

 

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedzielę o 16, w zwykłe dni o 18. W środę majówka połączona z nowenną, a w czwartek w Nieborowie odpust M.B. Wspomożenia Wiernych o 18.

 

3. Za tydzień uroczystość Trójcy Świętej kończy okres wielkanocnej spowiedzi. Wypraszajmy  Boże miłosierdzie dla zaniedbujących ten podstawowy chrześcijański obowiązek.

 

4. Za tydzień, 27 maja, na mszy o godzinie 11 dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą. Spowiedź w sobotę od 16. Dziękujemy za rozpoczęte przygotowania, dalsze prace oraz wystrój kościoła uzgadniamy z księdzem Piotrem. Msza na Woli za tydzień wyjątkowo o 7.

 

5. Dzieci klas IV uroczystość rocznicową Komunii Świętej przyżywać będą za dwa tygodnie, trzeciego czerwca, w świątyni M.B. Boreckiej o godzinie 15.

 

6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, prosimy o hojną ofiarę na parafialne plany gospodarcze. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w kwietniu.

 

7. Zapraszamy na jedniodniową pielgrzymkę 23 czerwca szlakiem świętego Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Łagiewnik. Koszt 80 zł. Zapisy u ks. Piotra i w zakrystii.

 

 

 

Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja

 

1. Dzisiaj w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 8 kleryków przemyskiego seminarium przyjmie diakonat, pierwszy stopień kapłaństwa, a w sobotę Ks. Abp Adam Szal udzieli święceń kapłańskich 19 diakonom. Prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo oraz o nowe powołania.

 

2. Jutro przypadnie 10 rocznica śmierci śp. księdza Wiesława Siwca. Ksiądz biskup Stanisław Jamrozek i kapłani, wyświęceni razem z Nim, odprawią mszę świętą za Zmarłego Kapłana jutro w Borówkach o godzinie 11. W imieniu rodziny śp. księdza Wiesława zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

3. Dziękujemy za liczny udział w szczególnym piątkowym nabożeństwie majowym. Liczymy na nie mniejszą frekwencję, zwłaszcza dzieci i młodzieży, podczas śpiewu Litanii do Matki Bożej w Borku Starym i w Borówkach o 18, w Nowym Borku i na Woli o 17.30.

 

4. Za tydzień Zesłanie Ducha Świętego. Jest to dwudniowa uroczystość i odpust w klasztorze.

20.V.-Niedziela: we wszystkich kościołach porządek mszy świętych świąteczny,

21.V.-Poniedziałek: w klasztorze o 11 msza w intencji naszej parafii, w Borku Starym msze o 7, 9 i 18, na Woli o 7, w Nowym Borku o 8 i w Borówkach o 16.

 

5. Podatek rolny można zapłacić w następujących terminach:

- Borek Stary: jutro i pojutrze w Domu Ludowym od 8 do 16,

- Brzezówka: w Domu Ludowym jutro od 14 do 18, pojutrze od 9 do 15.

- Nowy Borek: klub-czwartek od 9 do 10, sklep p. Bober-piątek od 14 do 15, Przylasek-sobota od 9 do 10, sklep p. Trzyna-sobota od 10.30 do 11.

 

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i prosimy o tę pomoc rodziny: Kujawa Jacek, Błońska Kazimiera, Bembenik Alicja, Trzyna Józef, Borowiec Janusz.

 

 

6 Niedziela Wielkanocna – 6 maja

 

(zmiana tajemnic, nauki klasa III i VII)

1. Rozpoczęty dzisiaj tydzień otwiera nas na różne intencje Kościoła, Ojczyzny i parafii:

 

- jutro, pojutrze i środa Dni Krzyżowe: modlitwy o Boże błogosławieństwo dla rolników,

 

- wtorek: uroczystość świętego Stanisława, Patrona Polski, polecimy Bogu ks. bpa Stanisława Jamrozka oraz solenizantki i solenizantów.

 

- piątek, 11 maja: w kolejny dzień nowenny w 100-lecie odzyskania niepodległości zapraszamy wszystkich do Szkoły Podst. w Nowym Borku na uroczyste nabożeństwo w intencji Ojczyzny, połączone z ogniskiem harcerskim i śpiewem pieśni patriotycznych,

 

- sobota: w Chmielniku o godzinie 11 Ks. Abp Henryk Nowacki odprawi sumę odpustową ku czci MB Łaskawej, pełny program tygodniowych nabożeństw na plakacie,

 

- także w sobotę: w Strachocinie uroczystość świętego Andrzeja Boboli, wyjazd Akcji Katolickiej i innych chętnych we własnym zakresie.

 

2. Wymienione intencje przedstawiać będziemy także w codziennych nabożeństwach majowych w Borku Starym i w Borówkach o 18, a w Nowym Borku i Woli o 17.30.

 

3. Uczniom III klas gimnazjalnych przypominamy, że w piątek o 16.30 odbędzie się egzamin z wiedzy religijnej, a w niedzielę na mszy o 11 katecheza przed bierzmowaniem. Kolejne spotkania według podanego programu.

 

4. Za tydzień, w dzień Wniebowstąpienia Pańskiego, 8 kleryków naszego Seminarium przyjmie diakonat, pierwszy stopień kapłaństwa. Polecamy ich modlitwom wiernych.

 

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i prosimy o tę pomoc rodziny: Kmiotek Bronisław Nowak Krzysztof, Pękala Wiktoria, Rybka Czesława, Rabczak Franciszek, Rabczak Józef.

 

 

5 Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia

 

1. Serdecznie zapraszamy starszych, młodzież i dzieci na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w następującym porządku:

 - Borek Stary: w niedzielę nabożeństwo o godzinie 16 i msza święta, w tygodniu o 18,

 - Nowy Borek: msza i nabożeństwo codziennie o 17.30 już od jutra, z wyjątkiem piątku,

 - Borówki: nabożeństwo o 18, tylko w piątek msza i spowiedź o 16,

 - Wola: nabożeństwo o 17.30, tylko w środę msza i spowiedź o 16.

 

2. W środę adoracja i nowenna, a po mszy spotkanie Akcji Katolickiej.

 

3. W czwartek (3 maja) przypada uroczystość Matki Bożej, Królowej Polski. Msze święte jak w niedzielę. W ten dzień zapraszamy wszystkich strażaków i ich rodziny na sumę o godzinie 11 do Borku Starego.

 

4. Dzień świętego Floriana, Patrona strażaków, (4 maja) to również pierwszy piątek miesiąca, ale można spożywać pokarmy mięsne. Spowiedź w Borku Starym o 17.30.

 

5. W pierwszą sobotę okazja do złożenia ofiary na rzecz Radia Maryja.

 

6. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie z uczniami klas III na mszy o godzinie 9, a klasy VII na sumie o 11.

 

7. W Brzezówce w Domu Ludowym zebranie wiejskie dzisiaj o godzinie 14.

 

8. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc rodziny:  Kuk Aneta, Rabczak Barbara, Wieczerzak Stanisław, Trojanowski Andrzej, Patrzyk Zdzisław.

 

 

4 Niedziela Wielkanocna – 22 kwietnia

 

(klasy II i III gimnazjum)

1. Niedziela Dobrego Pasterza otwiera dzisiaj Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i do życia zakonnego. Prośmy o te dary także dla naszej parafii.

 

2. Składamy podziękowanie za udział w poniedziałkowej adoracji parafialnej, zapraszamy na nabożeństwa tego tygodnia:

- jutro przez świętego Wojciecha Biskupa polecać będziemy trudne sprawy Ojczyzny,

- w środę, w dniu świętego Marka Ewangelisty, msza z adoracją i nowenną w intencji rolników oraz spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, prosimy o hojną ofiarę, która umożliwi realizację  inwestycji parafialnych. Dziękujemy za ofiary złożone w poprzednim miesiącu.

 

4. Koncert zespołu „Zbrucz” z Ukrainy w środę w Domu Ludowym w Borku Starym o godz. 19.

 

5. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc rodziny: Biela Paweł, Hodysz Paweł, Szyszka Augustyn, Tendelski Józef, Bieniek Dorota.

 

 

3 Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia

 

1. W Niedzielę Miłosierdzia zebraliśmy 12000 złotych dla pogorzelców z Kąkolówki. Miłosierny Zbawiciel niech wszystkim błogosławi. Dziękujemy także za udział w odpuście w Borówkach.

 

2. Pod hasłem: „Weźmijcie Ducha Świętego” rozpoczynamy dziś Tydzień Biblijny. Zachęcajmy się wzajemnie do systematycznego czytania Pisma Świętego.

 

3. Od Adwentu 2016, codziennie w innej parafii, trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Nasza parafia włączy się w tę modlitwę jutro, w poniedziałek, kolejno w każdej świątyni:

- klasztor Borek Stary: msza święta o godzinie 9 i adoracja do 10.30,

- kościół Borówki: modlitwy od 10.30 do 12,

- kaplica Nowy Borek: modlitwy od 12 do 13.30,

- kaplica Wola: modlitwa od 13.30 do 15,

- kościół Borek Stary: mieszkańcy Borku Starego od 15 do 16.30,

                                     mieszkańcy Brzezówki od 16.30 do 18,

                                     msza święta o godzinie 18 kończy adorację.

 

4. Uczniów z gimnazjum zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem za tydzień: klasy II na mszę o 9, a klasy III na godzinę 11.

 

5. Odwołujemy pielgrzymkę z końca kwietnia. Pieniądze z zapisów można odbierać w zakrystii.

 

6. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc rodziny: Waściszakowski Bartłomiej, Krużel Krystyna, Ziaja Jan, Dziedzina Stanisław, Nowak Wojciech, Starzak Roman.

 

7. Szkoła Muzyczna w Błażowej ogłasza zapisy na nowy rok szkolny. Także w Błażowej bezpłatny kurs operatorów instalacji fotowoltaicznych, wiatrowych turbin, ładowania pojazdów elektrycznych, SEP. Szczegóły obu ofert na naszej stronie internetowej i w gablotce.

 

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 8 kwietnia

 

(zmiana tajemnic, klasy III i VI)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Wspierajmy działalność CARITASU:

- po każdej mszy zbiórka do puszek dla państwa Kozdrasiów z Kąkolówki, młodej rodziny z   czworgiem dzieci, której spłonął dom. Ofiarnym osobom mówimy: „Bóg zapłać”.

- codziennie przed mszą wspólnie odmawiajmy koronkę do Miłosierdzia Bożego,

- prosimy przekazywać 1% z podatku na katolickie stowarzyszenia(informacja strona parafialna).

 

2. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego, modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, dzień duchowej adopcji.

 

3. W środę msza wieczorna będzie poprzedzona adoracją eucharystyczną i połączona z nowenną w intencji Ojczyzny przed 100-letnią rocznicą odzyskania niepodległości.

 

4. Tylko do jutra trwać będą w zakrystii zapisy na pielgrzymkę w dniach 28-30 kwietnia: Warszawa, Gietrzwałd, Grunwald, Toruń, Włocławek, Czerwińsk. Cena 420 zł.

 

5. Dziękujemy osobom, które przygotowały wystrój kościoła na Święta Wielkanocne. O tę pomoc w tym tygodniu prosimy rodziny: Baran Piotr, Filip Jan, Szura Maria, Pluta Eugenia, Kuśnierz Eugeniusz, Siwiec Zdzisław.

 

6. Msze o godzinie 7 i 18

 

 

 

W I E L K A N O C – 1 kwietnia

 

1. My, kapłani, pracujący w parafii Borek Stary, dziękujemy za świąteczny wystrój wszystkich świątyń. Godni pochwały są ci, którzy brali udział w nabożeństwach i adoracjach w Ciemnicy i w Grobie Pańskim. Wdzięczność swą wyrażamy organiście i orkiestrze, strażakom i kościelnemu, ministrantom i lektorom oraz niosącym światło i obrazy. Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim hojnie błogosławi.

 

2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, niedzielny porządek mszy. List biskupów, na temat KUL, niech zachęci nas do dzisiejszej ofiary na katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.

 

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach tego tygodnia:

- w środę adoracja eucharystyczna,

- spowiedź na Woli we czwartek od godziny 16,

- spowiedź w Borówkach w piątek od 16,

- spowiedź w Borku Starym w piątek od 17.30,

- w ten piątek można spożywać pokarmy mięsne.

- w sobotę różaniec fatimski i okazja do ofiar na Radio Maryja.

 

4. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia: zmiana tajemnic różańcowych, dzieci klasy III prosimy na mszę o 9, uczniów klasy VI na 11.

- w Borówkach msza o 7.30 i suma odpustowa o 12, odprawi ją ksiądz Wacław Rybka z Szebni.

- po każdej mszy zbiórka do puszek dla państwa Kozdrasiów z Kąkolówki, młodej rodziny z  czworgiem dzieci, której spłonął dom. Za pomoc dla tej rodziny już dziś mówimy: „Bóg zapłać”.

 

5. Dziękujemy za zakup baranków i świeczek dla Caritas-u. W podatkach za rok ubiegły prosimy  przekazać 1% dochodu na stowarzyszenia współpracujące z Kościołem katolickim. Informacja na stronie parafialnej w Internecie.

 

6. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy rodziny: Janusz Płonka, Witold Krużel, Krzysztof Filip, Janusz Szyszka, Mariusz Koń, Krzysztof Gajewski.

 

 

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 25 marca

 

(poświęcenie palm na każdej mszy)

1. Na początku wysłuchajmy wypowiedzi naszego Księdza Kanonika: Wyrażam podziękowanie za okazaną pamięć w modlitwie za mojego zmarłego brata Wojciecha. Dziękuję kapłanom oraz osobom, które wzięły udział w jego pogrzebie w Lubaczowie. Obiecuję modlitwę za tych, którzy byli ze mną w żałobie po śmierci moich sióstr Julii i Katarzyny oraz brata Stanisława.

 

2. Starajmy się, aby owocem zakończonych dziś rekolekcji była jutrzejsza spowiedź:

- Borek Stary: od godziny 10 do 12 oraz od 15 do 18.

- Wola: od godziny 10.30 do 11.30.

- Borówki: od godziny 15 do 17.

- Chorych odwiedzimy w domach jutro od 8, ich dane osobowe należy podać dziś w zakrystii.

 

3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Do przygotowania świątecznego wystroju świątyni wraz z Ciemnicą i Bożym Grobem prosimy podwójną grupę rodzin: Czyrek Piotr, Kuk Tadeusz, Szura Grzegorz, Żenczakowski Robert, Szura Krystyna, Szura Wacław, Rybka Tadeusz, Drabicki Mariusz, Karkowski Jerzy, Szpala Elżbieta,Nowak Ryszard, Jaworski Jarosław.

 

4. Zachęcamy do pielgrzymki od 27 do 29 kwietnia: Warszawa, Gietrzwałd, Grunwald, Toruń, Włocławek, Czerwińsk. Zapisy w zakrystii. Cena 420 zł. Dokładny plan na stronie internetowej.

 

5. Dyrektorzy szkół podstawowych przypominają o zapisach dzieci do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej. Dokładne informacje na stronach internetowych szkół.

 

6. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Tygodnia, aby przeżywać największe tajemnice wiary: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa.

BOREK STARY:

- Poniedziałek, wtorek, środa msze o 7 i 18. Obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów w środę po mszy wieczornej.

- Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18, adoracja w Ciemnicy do 22.

- Wielki Piątek: obowiązuje post zwykły, od którego nie ma dyspensy, od 14 lat do końca życia,

                 a osoby między 18 a 60 rokiem życia powinni zachować post ścisły.

                Adoracja w Ciemnicy od godziny 10.

                Nabożeństwo Męki Pańskiej o godzinie 18, potem Gorzkie Żale i adoracja do 22.

- Wielka Sobota : proponujemy zachować post, choć zasadniczo nie obowiązuje.

                Adoracja przy Grobie Pańskim od godziny 10,

                poświęcenie pokarmów: Borek Stary: kościół od 10 do 12, Dom Ludowy o 10.30,

                                                         Borówki 10, Brzezówka 1030, Przylasek 11.

                                                         NB-Wola 10, Jaworznik 1015, kaplica 1030, Czerwonki 11.

- Liturgia Wielkiej Soboty od godzinie 19 (przynosimy świece).

WIELKA NIEDZIELA: Rezurekcja o godzinie 6, Suma o 11.

Poniedziałek Wielkanocny: msze święte jak w każdą niedzielę.

 

7. Kościoły dojazdowe: Borówki i Wola: Czwartek i Piątek o 16, Sobota o 17, Niedziela 9.30.

Nowy Borek: Wielki Tydzień: Borek Stary lub Wola. Msza tylko w Wielką Niedzielę o 9.30.

 

8. Zachęcamy do adoracji Chrystusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Proponujemy porządek, który jest wywieszony w gablotce i podany w internecie. Zapraszamy wszystkich, szczególne zaproszenie kierujemy do strażaków, Koła Adoracyjnego i ministrantów.

Adoracja w Ciemnicy i przy Grobie w Borku Starym:

Wielki Czwartek: 20 – Akcja Katolicka

                               21 – Droga Krzyżowa

Wielki Piątek - Ciemnica: 10 – Brzezówka

                                             11 – Nowy Borek: Czerwonki i Jaworznik

                                             12 –                        Główna Droga

                                             13 –                        Dół, Stawiska, Kozieniec, Królka

                                             14 –                        Przylasek Duży i Mały oraz Średnia

                                             15 – Stary Borek: Krzyżówka i Potoki

                                             16 –                    : Stara Droga

                                             17 –                    : Główna Droga

                                 20 – Rodzina Radia Maryja

                                 21 – Droga Krzyżowa prowadzi młodzież

Wielka Sobota - Grób Pański: 12 – Domy wokół kościoła

                                                    13 – Róże różańcowe męskie

                                                    14 – Róże różańcowe z Brzezówki

                                                    15 – Róże różańcowe Nowy Borek

                                                    16 – Róże różańcowe Borek Stary

 

 

5 Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca

 

1. Msze święte wieczorne będą odprawiane pół godziny później, tj o godzinie 18. Jutro w dzień świętego Józefa, Opiekuna Dzieciątka Jezus i męża Maryi, będziemy polecać Bogu Księdza Arcybiskupa Józefa, solenizantów i wszystkich mężczyzn, których jest Patronem, a w środę msza wieczorna będzie poprzedzona adoracją i nowenną.

 

2. W czwartek(22 marca) rozpoczną się rekolekcje parafialne, które wygłoszą: ksiądz Wacław Rybka z Szebni i ksiądz Marian Czenczek z Tyczyna. Udział w rekolekcjach obowiązkowy.

Borek Stary:

czwartek: msza z kazaniem o 18,

 piątek:   msza z kazaniem o 9, droga krzyżowa tylko o 18 i msza kazaniem,

 sobota:   msza z kazaniem o 9 oraz o 18.

Borówki:

czwartek: msza z kazaniem o 18,

     piątek: droga krzyżowa o 18 i msza kazaniem,

     sobota: msza z kazaniem o 18.

Wola:

czwartek: msza z kazaniem o 16,

piątek:     droga krzyżowa o 16 i msza kazaniem,

sobota:    msza z kazaniem o 16.

Niedziela Palmowa: podczas każdej mszy poświęcenie palm i kazanie rekolekcyjne.

Spowiedź rekolekcyjna, także dla chorych, w Wielki Poniedziałek(26 marca).

 

3. Wspierajmy działalność Kościoła: 1% w sprawozdaniach podatkowych, świeczki i baranki wielkanocne, składka za tydzień, ostatnia niedziela miesiąca, na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, o tę pomoc prosimy: Pękala Tadeusz, Sowa Marek, Szura Leszek, Rysz Elżbieta, Franczykowski Bogdan, Rysz Tomasz.

 

5. Ogłoszenie społeczne: W Nowym Borku dzisiaj zebranie wiejskie w szkole podst. o godz. 14.

- w Urzędzie Gminy Tyczyn od jutra aż do 20 kwietnia możliwość zapisów na montaż instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach prywatnych. Szczegóły na stronie internetowej Urzędu.

 

6. Zachęcamy na 3-dniową pielgrzymkę w terminie 27-29 kwietnia: Warszawa, Gietrzwałd, Grunwald, Toruń, Włocławek, Czerwińsk. Zapisy w zakrystii tylko w tym tygodniu. Cena 420 zł.

Program tutaj: http://borekstary.przemyska.pl/node/394#

 

 

 

4 Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca

 

(klasa 7 i III gimnazjalna przed bierzmowaniem)

1. Jako przygotowanie do radosnego „Alleluja” z Chrystusem Zmartwychwstałym proponujemy:

- Droga Krzyżowa: Borek Stary piątek o 17.30 ze mszą świętą oraz o 20 bez mszy,

                                 Borówki i Wola w piątek o 16 ze mszą świętą.

- Gorzkie Żale: Borek Stary niedziela o godzinie 16 i msza świąta.

- Rekolekcje parafialne: od następnego czwartku (22 marca) do Wielkiego Poniedziałku, dnia  spowiedzi świętej (26 marca).

 

2. Przez codzienne modlitwy przygotujemy się na uroczystość świętego Józefa. Ponadto w środę mszę poprzedzi adoracja eucharystyczna.

 

3. Składki z najbliższej i Palmowej Niedzieli przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

4. Wspierajmy charytatywną działalność Kościoła przez 1% w sprawozdaniach podatkowych oraz zakup świeczek i baranków wielkanocnych.

 

5. Płacąc podatek rolny należy pokazać decyzję podatkową:

- Brzezówka: Dom Ludowy we wtorek i w środę od 9 do 15 oraz w czwartek od 13 do 18.

- Borek Stary: Dom Ludowy od wtorku do czwartku od 9 do 16;

- Nowy Borek: klub-czwartek od 9 do 10, Wola-piątek od 8.30 do 9, sklep p. Bober-piątek od 14 do 15, Przylasek-sobota od 9 do 10, sklep p. Trzyna-sobota od 10.30 do 11.

 

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc rodziny: Szura Anna, Szura Mariusz, Chyłek Dariusz, Kijanka Andrzej, Żmuda Artur

 

 

 

3 Niedziela Wielkiego Postu – 4 marzec

 

(zmiana tajemnic, spotkania po 9 i 11)

1. Przygotujmy się na Święta Wielkanocne przez udział w nabożeństwach wielkopostnych:

- DROGA KRZYŻOWA: Borek Stary w piątek o 17.30 ze mszą i o 20 bez mszy oraz niedziela po

sumie, Borówki i Wola w piątek o 16 i msza święta,

- GORZKIE ŻALE (niedziela): Borek Stary o godzinie 16, Borówki po mszy o 7.30,

Nowy Borek i Wola przed mszą.

 

2. W środę przed mszą wieczorną adoracja eucharystyczna, po mszy spotkanie Akcji Katolickiej, a od soboty przez 9 dni będziemy przygotowywać się na uroczystość świętego Józefa.

 

3. Za tydzień spotkanie uczniów klasy 7 na mszy o godzinie 9, a klasy III gimnazjalnej na 11.

 

4. Prosimy o pomoc dla Caritas-u i innych towarzystw, działających przy Kościele w Polsce, przez zakup świeczek i baranków wielkanocnych oraz przez 1% z rozliczeń podatkowych.

 

5. Młodzież, od 16 roku życia, zapraszamy na Dziecezjalne Spotkanie Młodych do Radymna w dniach 23-25.III. Koszt uczestnictwa 35 złotych. Zgłoszenia tylko do piątku (8.III).

 

6. Propozycje z Rzeszowa: 9-11 marca - rekolekcje ewangelizacyjne w kościele księży saletynów, 17 marca - pielgrzymka do Świętego Krzyża i Kałkowa. Szczegóły w gablotce parafialnej.

 

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc: Budak Zbigniew, Patrzyk Zdzisław, Wilk Adam, Tendelski Tadeusz, Leja Tomasz, Szmuc Tadeusz.

 

 

2 Niedziela Wielkiego Postu – 25 luty

 

1. Włączajmy się w wielkopostne dzieła Kościoła:

- częścią dzisiejszej składki popieramy Dzieło Pomocy dla misjonarzy „AD GENTES”,

- wspieramy „Caritas” przez zakup świeczki (7 złotych) i baranka wielkanocnego (6 złotych),

- w sprawozdaniu podatkowym za rok 2017 przekażmy 1% dochodu na organizacje polskiego Kościoła (szczegóły na parafialnej stronie internetowej).

 

2. Wszystkich: starszych, młodzież i dzieci zapraszamy na nabożeństwa:

          DROGA KRZYŻOWA:

- Borek Stary: piątek o 17.30 i msza święta oraz o 20 bez mszy, dodatkowo niedziela po sumie,

- Borówki: piątek o 16 i msza święta,

- Wola: czwartek o 16 i msza święta,

          GORZKIE ŻALE (tylko niedziela):

- Borek Stary o godzinie 16 i msza bez kazania,

- Borówki po mszy o 7,30, a Nowy Borek i Wola przed mszą.

 

3. Zachęcamy także do udziału w nabożeństwach tego tygodnia:

- w środę od 17 adoracja eucharystyczna, a po mszy spotkanie Rodziny Radia Maryja,

- spowiedź na Woli we czwartek od godziny 16,

- spowiedź w Borówkach w piątek od 16,

- spowiedź w Borku Starym w piątek od 17,

- w sobotę różaniec fatimski i okazja do złożenia ofiary na Radio Maryja.

 

4. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych, spotkanie z dziećmi klas III na mszy o godzinie 9, a na mszy o 11 z uczniami klas VI.

 

5. Zapraszamy naszą młodzież na Dziecezjalne Spotkanie Młodych do Radymna w dniach 23-25 marca. Warunkiem uczestnictwa jest ukończone 16 lat. Koszt uczestnictwa wynosi 35 złotych.  Zgłoszenia przyjmujemy do 8 marca.

 

6. Dziękując kolejnej grupie osób za sprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc rodziny: Kozioł Cecylia, Trojanowski Marek, Szura Bartłomiej, Bator Dariusz, Pociask Bogdan.

 

 

 

 

1 Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu, szczególnie zachęcamy młodzież i dzieci:

DROGA KRZYŻOWA: Borek Stary: piątek o 17.30 i msza święta oraz o 20 bez mszy, dodatkowo niedziela po sumie, Borówki i Wola: piątek o 16 i msza święta.

GORZKIE ŻALE (niedziela): Borek Stary o godzinie 16, potem msza bez kazania,

                                Borówki po mszy o 7,30, a Nowy Borek i Wola przed mszą.

- adoracja i nowenna w środę od godziny 17 poprzedzą mszę świętą.

 

2. Włączmy się także w jałmużnę, czyli w pokutne dzieła Kościoła:

- wspierajmy „Caritas” przez zakup świeczek(7 zł) i baranków wielkanocnych(6 zł),

- w rocznym sprawozdaniu podatkowym przekażmy 1% dochodu na społeczne dzieła Kościoła

   (propozycje na głównej stronie parafialnej i w mediach katolickich),

- za tydzień część zbiórki niedzielnej przekażemy na „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”;

 

3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, ofiara mszalna będzie przeznaczona na parafialne inwestycje. Dziękujemy za składkę styczniową.

 

4. Zebrania wiejskie. Borek Stary: za tydzień w Domu Ludowym od godziny 15, Brzezówka: dzisiaj w Domu Ludowym od godziny 16.

 

5. Burmistrz Błażowej i Komitet Budowy Pomnika z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zwraca się z prośbą o zgłaszanie nazwisk osób, które brały udział w różnych formacjach wojskowych w walkach o Polskę w latach 1914-1921. Szczegóły na internetowej stronie Gminy.

 

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O tę pomoc w sobotę prosimy rodziny: Pękala Czesław, Warchoł Józef, Pluta Zbigniew,Nowak Andrzej.

 

7. Msze święte rano o 7, a wieczorem już o 17.30.

 

 

 

6 niedziela zwykła - 11 lutego

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o wolność Polaków od nałogów i różnych uzależnień. Intencję tę będziemy łączyć, 11 dnia każdego miesiąca, z nowenną dziękczynną za 100-lecie odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny.

 

2. W tę środę, zwaną popielcową, rozpocznie się Wielki Post, w którym Chrystus wzywa nas do przemiany życia. Uznając własne błędy i zaniedbania, włączmy się w pokutne dzieła Kościoła:

POPIELEC:                   

Borek Stary: msze rano o godzinie 7 i 9, a wieczorem już o 17,30,

Nowy Borek o godzinie 8    oraz     Borówki i Wola o godzinie 16.                       

DROGA KRZYŻOWA:

Borek Stary: piątek o 17,30 i msza święta, oraz o godzinie 20 bez mszy, a w niedzielę po sumie.

Borówki oraz Wola: piątek o 16 i msza święta.

GORZKIE ŻALE:         

Borek Stary niedziela o godzinie 16, potem msza bez kazania,

Borówki po mszy o 7,30, Wola i Nowy Borek przed mszą.

 

3. Stańmy się apostołami Chrystusa, którzy podtrzymują zwyczaje Wielkiego Postu:

- udział w zabawach podczas Wielkiego Postu jest zakazany,

- post od mięsa w każdy piątek obowiązuje wszystkich, którzy skończyli 14 lat do końca życia,  dodatkowo w Popielec, osoby od 18 do 60 roku życia powinni ograniczyć się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich; w tę środę nie ma dyspensy,

- z pobożności, pokuty i miłości bliźniego podejmujemy dobre postanowienia i umartwienia.

 

4. Dziękując za posprzątanie kościoła, zapraszamy do pomocy rodziny: Chochrek Jarosław, Bator Dariusz, Kowaliło Andrzej, Bęben Edyta, Mac Jerzy, Wania Antoni.

 

5. Od jutra msza święta wieczorna o pół godziny później, czyli o 17.30. Od Środy Popielcowej, tak w Borku Starym, jak i na dojazdach, odprawiać będziemy raz w tygodniu mszę w intencji parafian: wszystkich żywych i zmarłych.

 

 

 

5 niedziela zwykła - 4 lutego

 

(zmiana tajemnic różańcowych)

1. Jutro przez poświęcenie wody i soli oddamy się w opiekę świętej Agacie.

 

2. W środę mszę poprzedzi adoracja i nowenna, a później spotkanie Akcji Katolickiej.

 

3. W sobotę, 10 lutego, z okazji Światowego Dnia Chorych, zapraszamy na mszę o godzinie 9, podczas której udzielać będziemy sakramentu chorych.

 

4. Za tydzień po raz pierwszy, a następnie 11 dnia kolejnego miesiąca, dziękować będziemy Bogu za odzyskaną niepodległość naszej Ojczyzny. Oby modlitwa i nasz udział w uroczystościach kościelnych i państwowych zjednoczył serca wszystkich Polaków.

 

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O tę pomoc w sobotę prosimy rodziny: Kuk Sławomir, Błoński Leszek, Siwiec Janusz, Mularz Marian, Eugeniusz Kowal.

 

6. Msze święte w tym tygodniu o 7 i 17

 

 

 

 

4 niedziela zwykła - 28 stycznia

 

1. Zakończona została parafialna kolęda, wspólna modlitwa o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok. Dziękujemy za okazaną życzliwość oraz za złożone ofiary dla kapłanów i ministrantów. Wasze problemy staną się przedmiotem naszej kapłańskiej troski i modlitwy.

 

2. W środę mszę poprzedzi adoracja i nowenna, a później spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

3. W piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli M.B. Gromnicznej. Poświęcenie świec na początku każdej mszy. Porządek nabożeństw: Borek Stary o 7, 9 i 17, Nowy Borek o 8, Borówki o 15, na Woli o 9. Z okazji pierwszego piątku spowiedź przed każdą mszą świetą. Ofiara mszalna będzie przeznaczona jako pomoc dla zakonów kontemplacyjnych.

W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne, dyspensa księdza arcybiskupa.

 

4. W dniu świętego Błażeja, 3 lutego, poświęcenie świec i jabłek na mszy wieczornej, a z racji pierwszej soboty różaniec fatimski i okazja do ofiary na Radio Maryja.

 

5. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych. Przygotowanie do I Komunii i bierzmowania, ze względu na ferie szkolne, przesuwamy na inny termin.

 

6. Mieszkańcom Nowego Borku dziękujemy za sprzątanie kościoła. Dyżur przejmuje Borek Stary. Na sobotę o pomoc w uporządkowaniu kościoła, po rozebraniu szopki, prosimy większą grupę sąsiadów Domu Ludowego: Zbigniew Szymkiewicz, Stanisława Nowak, Eugeniusz Lech, Józef Data, Ryszard Żurek, Zbigniew Szyszka, Kazimierz Rabczak, Tadeusz Szura, Jan Tadla.

 

7. Msze święte codziennie o 7 i 17

 

 

 

3 Niedziela zwykła - 21 stycznia

 

1. Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy wszelkiej Bożej pomocy, a od młodszego pokolenia pełnego szacunku i życzliwości w ciągu całego roku.

 

2. Zakończenie kolędy parafialnej w Borku Starym będzie miało następujący porządek:

W sobotę od godziny 9, w pozostałe dni od 15.

- kilka domów nad potokiem od Kazimierz Sapa – w poniedziałek,

- główna droga: od Krzysztof Nowak do krzyżówki – we wtorek,

- od krzyżówki do mieszkań wokół kościoła – w środę,

- tylko Podgórze od Jana Bomby – w piątek,

- Kanada od Kazimierz Dubczyk – w sobotę.

 

3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, zapraszamy do pomocy rodziny: Kwaśny Grzegorz, Twarda Elżbieta, Leśko Grzegorz, Barański Andrzej, Rzeźnik Grzegorz, Baran Kazimierz.

 

4. Msze święte codziennie o 7 i 17

 

 

2 niedziela zwykła: – 15 stycznia

 

(II i III gimnazjum)

1. Od dzisiejszej niedzieli gazety katolickie zabieramy według zapisów na rok 2018. Niestety, „Posłaniec Serca Jezusowego” w tym roku nie będzie już wydawany.

 

2. Od czwartku, 18 stycznia, przez cały tydzień modlić się będziemy o zjednoczenie chrześcijan. Łączmy się w wielkiej modlitwie o pokój dla świata.

 

3. W piątek, 19 stycznia, przypada wspomnienie świętego Józefa Sebastiana Pelczara, któremu polecać się będziemy przez cześć dla jego relikwii.

 

4. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brzezówka zaprasza na uroczyste kolędowanie i poczęstunek za tydzień do Domu Ludowego od godziny 14.30.

 

5. Kolęda codziennie od godziny 15, a w sobotę od 9, w następującym porządku:

Nowy Borek: poniedziałek - od Domański Franciszek do Trzyna Alicja,

                       wtorek - od Pękala Stanisław do Baran Marek (część Stawisk i droga do kościoła),

                       czwartek - od Bukała Paweł do Kotula Kazimierz,

                       piątek Królka - od Patrzyk Marian do Hamerla Joanna,

                       sobota - od Wilk do Andrzej do Gonek Jerzy.

Poniedziałek - Mały Przylasek od Jan Grzebyk do Stanisław Bialic,

środa - od cegielni w kierunku kościoła od Roman Grzebyk do Tadeusz Kuśnierz,

czwartek- dalszy ciąg do mostu, do Witolda Pluty,

sobota - Duży Przylasek od Zbigniew Kowal do Józef Wepsięć

Borek Stary: główna droga od Rafał Mostowik do Józef Data - w poniedziałek,

                       od Stefan Mikrut za szkołę do Leszek Lisowicz - w środę,

                       od Leszek Filip do Wanda Krztoń - w czwartek,

                       od góry Anna Pietras w dół nad potok do Anna Szura - w piątek,

                       droga na Borówki, z góry od Dorota Bieniek do Tadeusz Rybka.

 

6. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na tę niedzielę, prosimy o tę posługę rodziny: Gonek Jerzy, Pliś Krzysztof, Mitał Elżbieta, Przybyło Alfred, Głodowski Marek.

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 stycznia

 

1. Orszak Trzech Króli zgromadził 6 stycznia przy żłóbku Bożej Dzieciny ponad 500 osób. Niech Dziecię Jezus hojnym błogosławieństwem wynagrodzi za trudy organizacji i wspólną modlitwę.

 

2. Dzisiejsza niedziela wzywa do wdzięczności za dar chrztu świętego, który udzielany jest we wszystkie niedziele i w święta kościelne podczas każdej mszy świętej. Termin chrztu ustala się dwa tygodnie wcześniej w kancelarii parafialnej.

 

3. Za tydzień zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych: klasy II na mszę o 9, a klasy III na 11.

 

4. Dziękując za posprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc w tę sobotę: Stanisław Leniart, Barbara Twardy, Józefa Kotula, Jan Korcz, Marek Ruszel, Joanna Hamerla.

 

5. Kolęda w tym tygodniu codziennie od 15 do 21, a w sobotę od 9. Porządek następujący:

BRZEZÓWKA:   poniedziałek - od Edward Słupek do Antoni Pomarański

                               środa - od Marian Kisała do Barbara Bukała

                               czwartek - od Lucyna Gajewska do Adolf Szpunar

                               piątek - od Robert Sztycharz do Robert Magryś

                               sobota - od Piotr Oslizło do Szklanej Góry

NOWY BOREK: Jaworznik - poniedziałek od Krystyna Kuśnierz do Zbigniew Kępa,

                               wtorek - droga od Błażówej od Krzysztof Paśko do Paweł Rabczak

                               środa - od Adam Szpala do Krzysztof Janusz;

                               czwartek - od Tadeusz Kustra do Henryk Kuk

                              sobota Dział i Górki - od Edward Rybka do Lucyna Paluch.

BOREK STARY: poniedziałek - Stara Droga od Krzysztof Kutrzuba do Anna Wróbel,

                               wtorek - droga od Kielnarowej od Jan Fornal do Grzegorz Lampart;

                               środa - od góry od Paweł Chruszcz do Stanisław Drążek;

                               czwartek - od Bronisław Rabczak do Grzegorza Kudła

                               piątek - od Kazimierz Lampart do Adam Krowiak

                               sobota - domy przy klasztorze od Józef Wilk do Jerzy Płodzień.

 

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 stycznia

 

1. Orszak Trzech Króli zgromadził 6 stycznia przy żłóbku Bożej Dzieciny ponad 500 osób. Niech Dziecię Jezus hojnym błogosławieństwem wynagrodzi za trudy organizacji i wspólną modlitwę.

 

2. Dzisiejsza niedziela wzywa do wdzięczności za dar chrztu świętego, który udzielany jest we wszystkie niedziele i w święta kościelne podczas każdej mszy świętej. Termin chrztu ustala się dwa tygodnie wcześniej w kancelarii parafialnej.

 

3. Za tydzień zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych: klasy II na mszę o 9, a klasy III na 11.

 

4. Dziękując za posprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc w tę sobotę: Stanisław Leniart, Barbara Twardy, Józefa Kotula, Jan Korcz, Marek Ruszel, Joanna Hamerla.

 

5. Kolęda w tym tygodniu codziennie od 15 do 21, a w sobotę od 9. Porządek następujący:

BRZEZÓWKA:   poniedziałek - od Edward Słupek do Antoni Pomarański

                               środa - od Marian Kisała do Barbara Bukała

                               czwartek - od Lucyna Gajewska do Adolf Sztycharz

                               piątek - od Robert Sztycharz do Robert Magryś

                               sobota - od Piotr Oslizło do Szklanej Góry

NOWY BOREK: Jaworznik - poniedziałek od Krystyna Kuśnierz do Zbigniew Kępa,

                               wtorek - droga od Błażówej od Krzysztof Paśko do Paweł Rabczak

                               środa - od Adam Szpala do Krzysztof Janusz;

                               czwartek - od Tadeusz Kustra do Henryk Kuk

                              sobota Dział i Górki - od Edward Rybka do Lucyna Paluch.

BOREK STARY: poniedziałek - Stara Droga od Krzysztof Kutrzuba do Anna Wróbel,

                               wtorek - droga od Kielnarowej od Jan Fornal do Grzegorz Lampart;

                               środa - od góry od Paweł Chruszcz do Stanisław Drążek;

                               czwartek - od Bronisław Rabczak do Grzegorza Kudła

                               piątek - od Kazimierz Lampart do Adam Krowiak

                               sobota - domy przy klasztorze od Józef Wilk do Jerzy Płodzień.

 

 

Niedziela Świętej Rodziny - 31 grudnia

 

1. Jutro w imię Maryi Bogarodzicy rozpoczniemy Nowy Rok 2018. Msze święte odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Intencje mszy tego tygodnia są następujące: ….......

 

2. W piątek okazja do spowiedzi na Woli i w Borówkach od 15, w Borku Starym od 16.30.

 

3. W sobotę, w uroczystość Trzech Króli, porządek mszy jak w niedzielę. Podczas każdej mszy poświęcimy kredę, którą oznaczymy drzwi domów z prośbą o Bożą opiekę w Nowym Roku. Uroczystość ta zachęca, abyśmy modlitwą i składką pomagali misjonarzom na całym świecie.

 

4. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież, do włączenia się w Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w ich liturgiczną uroczystość, przypadającą w sobotę. Program Orszaku jest następujący: godzina 10.30 wyjście Trzech Króli z parkingu przy Starym Siedlisku, k. cmentarza. Następnie Orszak podąży do kościoła parafialnego Świętych Apostołów Piotra i Pawła, gdzie o godzinie 11 zostanie odprawiona uroczysta msza święta. W tym roku hasło Orszaku brzmi: „Bóg jest dla wszystkich”.

 

5. Za tydzień: zmiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie z dziećmi klas III o godzinie 9, a na mszy o 11 z uczniami szkół ponad gimnazjalnych.

 

6. Dziękując za posprzątanie kościoła przed świętami, prosimy o tę pomoc w piątek następujące rodziny: Marek Baran, Henryk Kuk, Marian Patrzyk , Adam Patrzyk, Karol Trzyna.

 

7. Kolęda parafialna w wyznaczone dni od 15 do 21.

Nowy Borek. Jaworznik: od Damian Kępa do Robert Kustra - we wtorek,

od Edward Szczoczarz do Edmund Chlebek - w środę,

od Marek Synoś do Zdzisław Bober - w czwartek.

Brzezówka: w środę wyjątkowo od 14 dalszy ciąg odwiedzin na górce od państwa Zdebskich,

w czwartek od 15 od Krystyna Łazarz w dół do Helena Opioła.

Borek Stary: Stara Droga od kościoła w kierunku klasztoru,

Jan Ziarko do Krystyna Opioła - we wtorek,

Bolesław Patrzyk do Tadeusz Trawka - w środę,

Waldemar Kruczek do Mariusz Zimny - w czwartek.

 

 

 

 

Święty Szczepan – 26 grudnia

 

1. Dziś niedzielny porządek mszy świętych w Borku Starym i na dojazdach. Podczas każdej mszy poświęcenie owsa.

 

2. Program kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej, w tym tygodniu:

- Borówki: od kościoła i górą Brzezówki w kierunku Szklanej Góry w czwartek

                   od strony Hyżnego w kierunku kościoła do Krystyna Lewandowska w piątek,

                   dalszy ciąg głównej drogi do Jan Jurkiewicz w sobotę.

 

Nowy Borek: Wola i Poręby w czwartek.

                        Babiak i Czerwonki: od Henryk Bieniek do Stanisław Myszka w piątek,

                                                          od Rafał Żukowicz do Damian Kępa w sobotę.

 

Borek Stary: „Zielona” od Tadeusz Pękala w piątek.

                        od strony Borówek w dół do krzyżówki, do Tadeusz Rybka, w sobotę.

Początek kolędy każdego dnia od godziny 8.

 

3. W najbliższą niedzielę, w ostatni dzień Roku, oraz w pierwszy dzień Nowego Roku msze będą w porządku niedzielnym w Borku Starym i na dojazdach.

 

 

 

 

4 Niedziela Adwentu – 24 grudnia

 

1. Dzień dzisiejszy - to niedziela, a zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. W Borku Starym nie ma mszy o godzinie 16. Podczas wieczerzy wigilijnej zachowajmy zwyczaje narodowe: Dzielenie się opłatkiem niech poprzedzi Ewangelia o Bożym Narodzeniu i modlitwa za nieobecnych oraz zmarłych, a potrawy wigilijne ubogacajmy śpiewami kolęd,

 

2. Oby Święta były spotkaniem z Bożą Dzieciną na mszach świętych i w gronie rodzinnym:

 - Pasterka: Borówki i Wola dziś o godzinie 22, szczególnie zaś zapraszamy na mszę o północy do głównej świątyni w Borku Starym,

 - I Dzień Świąt(25.XII): porządek mszy niedzielny, nie ma mszy o 16 w Borku Starym,

- II Dzień Świąt(26.XII): porządek niedzielny z poświęceniem owsa podczas każdej mszy.

 

3. Święta są okazją, aby przez modlitwy i składki wspierać katolickie uczelnie Krakowa, Lublina i nasze Przemyskie Seminarium. Dawne ofiary z płodów rolnych zamieniamy na składki w dniu Świętego Szczepana i na Zakończenie Starego Roku.

 

4. W środę w Borku Starym oddamy cześć świętemu Janowi Ewangeliście przez msze święte z poświęceniem wina o godzinie 7, 9 i 17. Po mszy o godzinie 9 opłatek Rodziny Radia Maryja, a po mszy o 17 spotkanie Akcji Katolickiej.

 

5. Od czwartku (28.XII) rozpoczniemy wizytę duszpasterską, czyli kolędę parafialną. Dokładny program podamy w drugi dzień Świąt, na świętego Szczepana.

 

6. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny, która przypadnie w ostatni dzień Roku Pańskiego 2017. Porządek mszy świętych niedzielny, każda msza będzie ubogacona nabożeństwem dziękczynnym za Boże błogosławieństwo w kończącym się roku.

 

7. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy przez śpiew Godzinek i msze adwentowe głosili chwałę NMP. Dziękujemy osobom które zakupem świeczek wsparły „Caritas” i Kościół na Wschodzie. Wdzięczni jesteśmy dorosłym i młodzieży, którzy przygotowali świąteczny wystrój kościołów oraz kaplic.

Niech Jezus, który przyjdzie w tę Świętą Noc, błogosławi naszym rodzinom oraz gościom.

 

 

3 Niedziela Adwentu – 17 grudnia

 

(klasa VI)

1. Trwa Adwent - czas prostowania życiowych dróg na spotkanie z Jezusem, który przychodzi. Zapraszamy na Godzinki ku czci NMP i Roraty o pół godziny później niż dotychczas, czyli na 17.30, bo pomagamy w spowiedziach adwentowych. Opłatki wigilijne nabywamy u pana organisty, ofiary z tej okazji są wyrazem wdzięczności za całoroczną pracę.

 

2. Zanim powitamy Boże Dzieciątko w rodzinach, otwórzmy przed Nim serca w sakramencie pokuty w czwartek, 21 grudnia. Też w ten dzień od godziny 8 odwiedzać będziemy chorych, których dane osobowe należy zgłosić w zakrystii.

Porządek spowiedzi: - Borek Stary: od 10 do 12 oraz od 15 do 18.

                                  - Wola: od 10.30 do 11.30,

                                  - Borówki: od 15 do 17.

 

3. Dzień 24 grudnia - to niedziela, a zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Do południa msze w Borku Starym i na dojazdach jak w niedzielę, po południu w Borku Starym nie ma mszy o 16. Podczas wieczerzy wigilijnej zachowajmy zwyczaje narodowe: Dzielenie się opłatkiem niech poprzedzi Ewangelia o Bożym Narodzeniu, a potrawy wigilijne ubogacajmy śpiewami kolęd. Modlitwą obejmijmy także nieobecnych i zmarłych.

 

4. Podczas Świąt spotykajmy się z Bożą Dzieciną na mszach świętych i w gronie rodzinnym:

 - Pasterka(24.XII): Borówki i Wola o godzinie 22, szczególnie jednak zapraszamy na mszę o północy do głównej świątyni parafii w Borku Starym.

- I Dzień Świąt(25.XII): porządek mszy niedzielny, nie ma mszy o 16 w Borku Starym.

 

5. Dziękując na posprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc przed świętami „podwójną” grupę rodzin: Piecuch Agnieszka, Rabczak Wiesław, Rabczak Roman, Lewkowicz Janusz, Rachwał Andrzej, oraz Kawa Zbigniew, Chlebek Piotr, Chlebek Jan, Filip Zygfryd, Kośmider Wiesława,

 

 

2 Niedziela Adwentu – 10 grudnia

 

(klasy VII o 9, III gimn. o 11)

1. Dzisiaj modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie. Niech te dary umocnią wiarę rodaków, żyjących poza ojczyzną.

 

2. Zapraszamy na adwentowe msze maryjne, poprzedzone śpiewem Godzinek ku czci NMP: niedziela o godzinie 7, dni powszednie o 17.

 

3. Opłatki wigilijne, zgodnie z parafialnym zwyczajem, nabywamy u pana organisty przy starej plebanii i w Nowym Borku. Składane ofiary są wyrazem wdzięczności za całoroczną pracę. Przez zakup świeczki adwentowej pomagamy biednym dzieciom.

 

4. Uczniów klasy VI zapraszamy za tydzień na mszę o godzinie 9.

 

5. Dziękując na posprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc rodziny: Zadrożna Alina, Trzyna Alicja, Nawłoka Zofia, Mikrut Stanisław, Mikrut Leopold.

 

 

1 Niedziela Adwentu - 3 grudnia 2017

 

(zmiana tajemnic, klasy: komunijna,ponadgimnazjalna)

1. „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” - oto hasło rozpoczętego dzisiaj roku kościelnego. Przez cały tydzień zapraszamy na godzinę 17 na śpiew Godzinek do NMP, które poprzedzą mszę adwentową, prosimy przynosić świece. W środę po mszy spotkanie Akcji Katolickiej.

 

2. W piątek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze w Borku Starym o godzinie 7, 9, i 17, w Nowym Borku o 8, w Woli i w Borówkach o 15. Intencją modlitw tego dnia jest obrona życia nienarodzonych: włączymy się w duchową adopcję dziecka poczętego.

 

3. W najbliższą niedzielę polecać będziemy Bogu Kościół na Wschodzie. Modlitwy te, wsparte ofiarami do puszek, niech umocnią wiarę katolicką tam, gdzie nasi rodacy cierpią dla Chrystusa. Za tydzień zapraszamy uczniów klasy 7 na mszę o 9, a klasy III gimnazjalnej na 11.

 

4. Opłatki na stół wigilijny, zgodnie ze parafialnym zwyczajem, nabywamy u pana organisty w niedziele adwentowe przy starej plebanii i w Nowym Borku. Ofiary, składane z tej okazji, są wyrazem wdzięczności za całoroczną pracę.

 

5. Od dziś kupując świeczkę adwentową wspieramy biedne dzieci. Proponowana ofiara 5 zł.

 

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O pomoc prosimy rodziny: Patrzyk Adam, Mikrut Robert, Pomykała Andrzej, Dziepak Lucjan.

 

 

 

Niedziela Chrystusa Króla – 26 listopada

 

1. Dzisiaj, w uroczystość Chrystusa Króla, odnawiamy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, złożony rok temu w Łagiewnikach przez przedstawicielu narodu. Oby wszyscy Polacy otwierali na moc Jego Królestwa swoje rodziny i różne grupy społeczne.

 

2. Zapraszamy na nabożeństwa tego tygodnia:

- środa: adoracja i nowenna oraz spotkanie Rodziny Radia Maryja,

- piątek: spowiedź w Borku Starym od 16.30, w Borówkach od 15, a na Woli w czwartek o 15,

- sobota: różaniec fatimski i okazja do złożenia ofiary na Radio Maryja.

 

3. W czwartek zakończymy wypominki za zmarłych. Dziękujemy za złożone z tej okazji ofiary. Msze święte za zmarłych, poleconych w tych modlitwach, odprawimy w późniejszym terminie. Nadal zachęcamy do wspólnej modlitwy i troski o cmentarz.

 

4. W najbliższą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych według ustalonego zwyczaju,

 spotkanie dla dzieci klas III na mszy o godzinie 9, a dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o 11.

 

5. Za tydzień, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny, którego hasło brzmi „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym.” Od najbliższej niedzieli możliwość zakupu świeczek wigilijnych, jako pomocy Caritasu dla biednych dzieci. Proponowana ofiara 5 złotych.

 

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O tę pomoc prosimy rodziny: Szura Eugeniusz, Karnas Zofia, Jamróz Piotr, Kalicki Józef, Głodowski Sebastian.

 

7. Już ostatni termin, aby czytelnicy czasopism katolickich przedłużyli prenumeratę na rok 2018. Prosimy inne osoby, aby przez zakup pism religijnych wspierały Boże dzieła w naszym kraju. Zapisy na gazety w zakrystii.

 

8. Ważne zebranie wiejskie mieszkańców Nowego Borku za tydzień o 14 w szkole podstawowej.

 

 

33 niedziela zwykła – 19 listopada

 

1. Papież Franciszek ogłosił dzisiejszą niedzielę jako Światowy Dzień Ubogich. Wspierajmy tę inicjatywę modlitwą i dobrym czynem.

 

2. Dziś i jutro, przez oddanie czci relikwiom świętego Rafała Kalinowskiego, który walczył w Powstaniu Styczniowym, polecimy w opiekę niesłusznie atakowaną Ojczyznę oraz nasze rodziny.

 

3. Zapraszamy na wieczorne msze, połączone z wypominkami. Także na cmentarzu, dbając o świętość miejsca, pamiętajmy o modlitwie za zmarłych.

 

4. Za tydzień, w Niedzielę Chrystusa Króla, odnowimy Akt Przyjęcia Jezusa jako Króla i Pana naszego narodu. Na mszę o godzinie 11 zapraszamy Akcję Katolicką w dniu jej święta.

 

5. Ufamy, że czytelnicy czasopism katolickich przedłużą prenumeratę na rok 2018. Prosimy inne osoby, aby przez zakup gazet religijnych wsparły różne Boże dzieła. Zapisy w zakrystii.

 

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O tę pomoc prosimy rodziny: Domański Franciszek, Kuk Kazimiera, Kuk Stanisław, Najda Stanisław, Barańska Maria.

 

7. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, składka przeznaczona będzie na potrzeby parafialne. Wyrażamy wdzięczność za ofiary w październiku.

 

 

32 niedziela zwykła - 12 listopada

 

1. Dzisiaj, w IX Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym, znając sytuację katolików w Syrii, modlitwą i składką wspierajmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

 

2. Zachęcamy do prenumeraty czasopism katolickich na rok 2018. Ułatwi to spojrzeć na życie „po bożemu”i pomoże działać wielu grupom katolickim. Zapisy na gazety w zakrystii.

 

3. Zapraszamy do kościoła na codzienne msze, połączone z wypominkami, również na cmentarzu nie zapominajmy o modlitwie za zmarłych, dbając o świętość miejsca.

 

4. Podatek rolny odbierany będzie:

- Borek Stary: wtorek i środa od 9 do 16 w Domu Ludowym,

- Brzezówka: wtorek od 9 do 14 i środa od 14 do 18 w Domu Ludowym,

- Nowy Borek: Klub czwartek od 9 do 10, sklep pani Bober piątek od 14 do 15, Przylasek sobota od 9 do 10 i sklep pani Trzyna sobota od 10.30. do 11.

 

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O pomoc prosimy rodziny: Kawa Jan, Górnicki Zdzisław, Synoś Augustyn, Bazan Krystyna, Sękowska Beata.

 

 

 

31 Niedziela zwykła – 5 listopada

 

(zmiana tajemnic, klasy komunijne i ponadgimnazjalne)

1. Zapraszamy na codzienne msze święte o godzinie 17, połączone z wypominkami. W środę nowenna i spotkanie Akcji Katolickiej.

 

2. Składamy podziękowania za utrzymanie porządku na cmentarzach i za ofiary złożone w dniu Wszystkich Świętych.

W trosce o świętość miejsca:

 - pamiętajmy o modlitwie zyskując odpusty za zmarłych,

 - śmiecie składajmy na wyznaczone miejsce, oddzielając szkło.

 

3. Sobota 11 listopada – to dzień wdzięczności za odzyskaną wolność Ojczyzny oraz modlitwy o błogosławieństwo Boże dla Polski i Polaków. W Błażowej odpust ku czci świętego Marcina, suma o godzinie 11.

 

4. Za tydzień przygotowanie do bierzmowania:klasy VII prosimy na godz.9, III gimnazjum na 11.

 

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Prosimy o tę pomoc rodziny: Oczoś Tadeusz, Trzyna Sławomir, Mikrut Krzysztof, Mikrut Wiesław, Pękala Czesława.

 

 

 

 

30 niedziela zwykła - 29 października

 

1. Najbliższe dni - to czas modlitwy przy grobach naszych Zmarłych. Pomimo utrudnienia, jakim jest remont mostu, nie zamieńmy cmentarza na parking, szanując świętość miejsca. Prosimy o ofiary do puszek na fundusz „Caritas-u”, które w dzień Wszystkich Świętych zbierać będzie młodzież na cmentarzu.

Porządek nabożeństw:

- Borek Stary:

w dzień Wszystkich Świętych msze dopołudniowe o 7, 9 i 11 w kościele,

msza popołudniowa, z powodu remontu mostu, o 14 w kaplicy na cmentarzu,

w Zaduszki msze o 7, 9 i 17,

w pozostałe dni tygodnia msze wieczorne już o godzinie 17,

w piątek spowiedź od 16.30,

w sobotę nabożeństwo za zmarłych w ostatnim roku.

 - Nowy Borek: msza tylko w czwartek, w Zaduszki, o godzinie 8.

 - Borówki :

w dzień Wszystkich Świętych jedyna msza o godzinie 9 z procesją na cmentarz,

w Zaduszki msza o godzinie 15,

w pierwszy piątek spowiedź i msza święta od 15.

- Wola:

w dzień Wszystkich Świętych msza o 11,

w czwartek, w Zaduszki, spowiedź i msza o 15.

2. W listopadzie msze łączymy z wypominkami za zmarłych. Kartki wypominkowe zabieramy z ławek, zapisane oddajemy na tacę. Warunkami uzyskania odpustów za zmarłych są: przyjęcie Komunii świętej oraz na cmentarzu dowolna modlitwa za zmarłego i w intencji Ojca świętego.

 

3. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych, na mszy o godzinie 9 przygotowanie do I Komunii świętej klas III, a po mszy o 11 kurs przedmałżeński dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych.

 

4. Wyrażamy wdzięczność za wczorajsze sprzątanie kościoła. O tę pomoc prosimy rodziny:  Domańska Janina, Szpala Tadeusz, Piasecki Mariusz, Bukała Kazimiera, Płodzień Wacław.

 

 

 

29 niedziela zwykła – 22 października

 

1. Dziś pod hasłem: „Idźcie i głoście” rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pomocą dla głoszenia Ewangelii wszystkim narodom niech będzie dzisiejsza składka mszalna.

 

2. Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad to czas modlitwy nad grobami bliskich oraz nabożeństwa wypominkowe. Warunkiem zyskania odpustów dla zmarłych są spowiedź oraz Komunia święta:

- Borek Stary: w sobotę spowiedź od godziny 17.30 lub przed mszą w inne dni,

- Borówki:      w sobotę spowiedź i msza święta od 15,

- Wola:            w sobotę spowiedź i msza święta od 9.

 

3. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych w Borku Starym o 18, a w Nowym Borku o 17. Ponadto w środę w Borku Starym nowenna i spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

4. W trosce o czystość cmentarzy usilnie prosimy, aby śmieci likwidować we własnym zakresie, co zaoszczędzi wydatki parafialne. Prace na cmentarzu łączmy z modlitwą. Z ławek prosimy zabierać karteczki na listopadowe nabożeństwa wypominkowe.

 

5. Za tydzień składka mszalna przeznaczona na potrzeby parafialne, m.in. troska o cmentarze.

 

6. Za tydzień(29.XI) w Nowym Borku w szkole podstawowej o 14 zebranie o scalaniu gruntów, a  w Remizie od 2 do 10 listopada w godzinach 7-15 możliwość sprawdzenia oszacowania gruntów.

 

7. Kolejnej grupie parafian dziękujemy za posprzątanie kościoła. Prosimy o tę pomoc rodziny:  Trojanowska Aleksandra, Wąsacz Janusz, Szpala Aniela, Frok Zbigniew, Pociask Eugeniusz, Łuczak Tomasz, Rabczak Piotr.

 

 

 

 

28 niedziela zwykła – 15 października

 

1. Sto lat temu, w Fatimie, Maryja nazwała się „Królową różańca świętego”. Przyjmijmy więc Jej  zaproszenie do modlitwy na różańcu: Borek Stary w niedzielę o godzinie 16, w tygodniu o 18, Nowy Borek pół godziny wcześniej niż dotychczas – o 17, Borówki i Wola też o godzinie 17.

 

2. W środę, w dniu świętego Łukasza Ewangelisty, przed mszą wieczorną adoracja, a w czwartek oddamy cześć błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszko.

 

3. Zmiana w szkolnictwie sprawia, że bierzmowanie przyjmować będą uczniowie klas VIII. Jako przygotowanie do tego sakramentu za tydzień spotkanie klas VI na mszy o 9, a klas VII o 11.

 

4. Przed dniem Wszystkich Świętych zachęcamy do troski o parafialne cmentarze:

- zachowujmy na nich porządek godny świętości miejsca, prace na cmentarzu łączmy z modlitwą,

- prosimy o wynoszenie śmieci do domów, aby obniżyć koszty ich usuwania przez parafię,

- zachęcamy do podawania kartek o zmarłych na listopadowe nabożeństwa wypominkowe.

 

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O taką pomoc prosimy rodziny: Kociubiński Tadeusz, Kustra Grzegorz, Szpala Bronisław, Sieńko Anna, Kościółek Monika.

 

6. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych w parafii Błażowa od piątku(20.10) godzina 16 do niedzieli (22.10). Szczegóły w gablotce.

 

7. Urząd Gminy Błażowa informuje, że nastąpi przerwa w dostawie wody od wtorku (godzina 16) do 7 rano w środę. Prosimy o zabezpieczenie się w wodę na czas przerwy w dostawie.

 

8. Zgodnie z poleceniem księży biskupów dzisiaj odbędzie się liczenie osób obecnych na każdej mszy świętej. (Borek Stary: prosimy, aby panie wychodziły z kościoła przez drzwi od drogi głównej, a panowie od strony klasztoru, drzwi główne będą zamknięte).

 

 

 

27 niedziela zwykła – 8 października

 

1. Polecamy opiece Maryi, Królowej różańca, osoby, które wczoraj w Krościenku, w kościołach naszej parafii lub w domach, włączyły się w narodową modlitwę: „Różaniec do granic”. Akcja ta niech będzie zachętą do codziennej modlitwy różańcowej wspólnotowej i osobistej:

- Borek Stary: w niedzielę o 16 różaniec i msza, w ciągu tygodnia msza o godzinie 18 i różaniec,

- Nowy Borek: msza o 17.30 i różaniec,

- nabożeństwo w Borówkach i na Woli o 17.

 

2. Dziękujemy za 130 podpisów poparcia projektu ustawy zakazującej w naszej Ojczyźnie aborcji z przyczyn eugenicznych, módlmy się, aby ten zakaz stał się obowiązującym prawem.

 

3. Przed dniem Wszystkich Świętych zachęcamy do troski o parafialne cmentarze:

- zachowujmy na nich porządek godny świętości miejsca, prace na cmentarzu łączmy z modlitwą,

- prosimy o wynoszenie śmieci do domów, aby obniżyć koszty ich usuwania przez parafię,

- zachęcamy do podawania kartek o zmarłych na listopadowe nabożeństwa wypominkowe.

 

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, o tę pomoc prosimy rodziny: Kocój Krystyna, Baran Jan, Szpala Jan Kawa Ludwik, Bieniek Wojciech.

 

5. Przeżywamy dzisiaj XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po każdej mszy zbiórka do puszek, jako pomoc dla dzieci z ubogich rodzin. „Bóg zapłać” za te ofiary, dziękujemy młodzieży za ich zbieranie.

 

 

 

26 niedziela zwykła – 1 października

 

(zmiana tajemnic)

1. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa październikowe według następującego porządku

- Borek Stary: w niedzielę różaniec o 16 i msza, w ciągu tygodnia msza o 18 i różaniec, w środę nowenna oraz spotkanie Akcji Katolickiej,

- Nowy Borek: od jutra do czwartku msza o 18.30 i różaniec,

- Borówki i Wola: różaniec odmawiany bez przewodnictwa kapłana o 17.

 

2. W pierwszy piątek spowiedź w Borku Starym od godziny 17.30, w Borówkach od 16, na Woli spowiedź i msza święta w czwartek od godziny 16.

 

3. W sobotę dołączamy się do narodowej modlitwy w intencji Ojczyzny i świata „Różaniec do granic”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościołach lub w rodzinach: Borek Stary: 4 części różańca od 17 i msza o 18, Nowy Borek: 4 części różańca od 17 i msza o 18.30, Borówki o 17, Wola o 14. Wyjazd do Krościenka o 8.30, zbiórka na drodze przy cmentarzu parafialnym.

 

4. Uczniów szkół gimnazjalnych zapraszamy na katechezę przed bierzmowaniem za tydzień: klasy II na mszę o 9, klasy III na mszę o godzinie 11.

 

5. Za tydzień pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski Po każdej mszy świętej zbiórka do puszek na „Fundusz papieski”, jako pomoc w kształceniu dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin.

 

6. Dziękując za posprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc parafian: Pluta Krzysztof, Pluta Jan, Kotula Kazimierz, Bembenek Adam, Kłoda Józefa, Szura Genowefa.

 

7. Zgodnie z zachętą biskupów zapraszamy do modlitwy i składania podpisów w celu skreślenia w Prawie możliwości aborcji eugenicznej. Nie zapominajmy dopisać numer PESEL.

 

8. Sołtys wsi Nowy Borek zaprasza do szkoły na zebranie wiejskie dzisiaj na godzinę 14.

 

 

 

 

24 niedziela zwykła - 17 września

 

1. Dzisiejsza niedziela środków społecznego przekazu zachęca do ubogacania wiary oraz postaw patriotycznych korzystając, zgodne z Bożą nauką, z prasy i audycji katolickich.

 

2. Przy granicy naszej Ojczyzny w sobotę, 7 października, modlić się będziemy w intencji Polski i świata. Naszą parafię wyznaczono do Krościenka, k. Ustrzyk. Wpłata 30 zł w zakrystii lub na plebanii, a nie tylko zgłoszenie telefoniczne, upewni ile i jakie pojazdy trzeba zamówić.

 

3. Z okazji jutrzejszego święta Stanisława Kostki zapraszamy dzieci i młodzież do włączania się do grup parafialnych: Dzieci Boże w sobotę o godzinie 15, ministranci w poniedziałek o godz.18, młodzież w piątek o 18.

 

4. Dziękując za ofiary złożone w sierpniu, zachęcamy do hojniejszej składki za tydzień.

 

5. Jako pomoc dla misjonarzy i biednych w Afryce organizuje się zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Sprzęt RTV, AGD, części komputerowe itp. można składać w czwartek 21 września do godziny 11 na placu przed plebanią.

 

6. Jest zwyczajem, że osoby zaproszone do sprzątania kościoła, ozdabiają kwiatami też ołtarze. W podziękowaniu obejmujemy więc wdzięcznością także prace przy kwiatach. Na tę sobotę prosimy o pomoc rodziny: Sowa Zbigniew, Trojanowski Sylwester, Szura Stanisław, Pluta Antonina.

 

7. Z inicjatywy grupy „Zatrzymaj aborcję”, którą popierają polscy biskupi, za tydzień będziemy zbierać podpisy przeciw tak zwanej aborcji eugenicznej. Konieczny będzie numer PESEL.

 

 

 

23 niedziela zwykła – 10 września

 

1. Stulecie objawień w Fatimie, 300 rocznica koronacji Obrazu MB Jasnogórskiej oraz polityczna sytuacja świata zrodziły inicjatywę ogólnonarodowej modlitwy. W kościołach przy granicy naszej Ojczyzny w sobotę, 7 października, modlić się będziemy na różańcu. Naszą parafię wyznaczono do Krościenka, k. Ustrzyk. Zapisy na autokar w cenie 30 złotych w zakrystii i na plebanii.

 

2. W Tygodniu Wychowania, który ma dziś swój początek, pragniemy odnowić po wakacjach działalność grup parafialnych. Dlatego zapraszamy:

- Oazę Dzieci Bożych w środę na godzinę 15,

- rodziców dzieci klas III szkół podstawowych w czwartek na mszę o 18,

- ministrantów i chłopców, którzy pragną być ministrantami, na jutrzejszą mszę o 18,

- Oazę młodzieżową w piątek na mszę o 18,

- adorację eucharystyczną w środę przed mszą wieczorną.

 

3. Jest pięknym zwyczajem, że osoby zaproszone do sobotnich porządków, ozdabiają kwiatami  ołtarze. Dziękując za sprzątanie kościoła, obejmujemy też wdzięcznością prace przy kwiatach. Na tę sobotę prosimy o pomoc rodziny: Nowak Ryszard, Osipowicz Adam, Wojtyło Janina, Marzec Jan, Zarzycka Katarzyna, Pluta Stanisław.

 

4. Ogłoszenia społeczne, umieszczone również w gablotce:

- sołtys Borku Starego zaprasza na spotkanie wiejskie za dwa tygodnie do Domu Ludowego na godzinę 15, a podatek rolny można zapłacić od środy do piątku od 9 do 16;

- sołtys Brzezówki zaprasza na spotkanie wiejskie za tydzień do Domu Ludowego na godzinę 16, a podatek rolny można zapłacić w czwartek od 14 do 18 lub w piątek od 9 do 15;

- sołtys Nowego Borku zaprasza na spotkanie wiejskie za tydzień do szkoły podstawowej na godzinę 14, a podatek rolny można zapłacić: Klub czwartek od 9 do 10, sklep p. Bober: piątek od 14 do 15, Przylasek: sobota od 9 do 10, sklep p. Trzyny: sobota od 10.30 do 11;

- na odnawialne źródła energii można składać wnioski w Urzędzie Miejskim w Tyczynie od jutra do 29 września.

 

 

 

22 niedziela zwykła - 3 września

 

(zmiana tajemnic, święcenie ziarna)

1. Jutro, w imię Boże, rozpoczniemy nowy rok szkolny. Zachęcamy rodziców, młodzież i dzieci do udziału we mszy świętej:

- szkoły podstawowe: Borek Stary godzina 8, Nowy Borek godzina 9,

- szkoły ponadpodstawowe: ze swymi klasami (informacje w Internecie).

O podręczniki na lekcje religii pytamy swych katechetów.

 

2. Starosta Rzeszowski informuje, że jutro rozpocznie się remont mostu przy cmentarzu w Borku Starym, zmianie ulegną więc trasy i miejsca postojów autobusów(sprawdzić w Internecie).

 

3. We środę przed mszą adoracja eucharystyczna, a po nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej.

 

4. W Hyżnem w czwartek i w piątek odpust MB Siewnej. Okazja do spowiedzi we czwartek od 15.30, a w piątek podczas każdej mszy świętej. Program odpustu podano na afiszach.

Główne msze święte odpustowe:

- czwartek godzina 17 msza pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adama Szala. Można przyjść na odpust z pielgrzymką, która wyruszy z kościoła w Błażowej o godzinie 13.

- piątek godzina 11 suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Prałata Wacława Rybki.

 

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, o tę pomoc prosimy rodziny: Kuśnierz Tadeusz, Krztoń Bogumiła, Pluta Łukasz, Kawalec Janusz, Zarzycki Piotr.

 

 

 

 

21 niedziela zwykła – 27 sierpnia

 

1. Zgodnie z poleceniem biskupów część dzisiejszej składki przekażemy Caritasowi jako pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską.

 

2. W środę wieczorem adoracja eucharystyczna, a po mszy spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

3. Wszystkich, którzy pragną w imię Boże rozpocząć rok szkolny, zachęcamy do spowiedzi z okazji pierwszego piątku września:

- Borek Stary: spowiedź codziennie przed mszą świętą, a w piątek od godziny 17.30

- Borówki      : spowiedź w piątek od godziny 15.30 i msza święta,

- Wola            : spowiedź w czwartek od godziny 16 i msza święta.

 

4. W pierwszą sobotę różaniec fatimski oraz okazja do złożenia ofiary na Radio Maryja.

 

5. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych, a z okazji święta MB Siewnej poświęcenie ziarna podczas każdej mszy świętej.

 

6. Burmistrz Tyczyna zaprasza zainteresowanych instalacją fotowoltaiki do Domu Ludowego w Kielnarowej w piątek, 1 września, na godzinę 16.

 

7. Dziękując za posprzątanie kościoła prosimy o tę pomoc rodziny: Mazur Stanisław, Baran Adam, Ślemp Julian, Rząsa Jan, Grzebyk Roman.

 

 

 

20 niedziela zwykła – 20 sierpnia

 

1. Dziś podczas Dożynek dziękujemy za hojne Boże dary. Wyrażamy wdzięczność osobom, które przygotowały tę uroczystość: przedstawicielom poszczególnych wsi i przysiółków, organiście oraz służbie liturgicznej. Kwiaty i zioła będziemy święcić podczas każdej mszy świętej przy śpiewie pieśni „Królu Boże Abrahama”.

 

2. W środę zapraszamy na adoracje i nowennę, w czwartek w Chmielniku suma odpustowa ku czci świętego Bartłomieja Apostoła o godzinie 11.

 

3. W Nowym Borku do piątku msze o 18.30, a w sobotę, w uroczystość MB Jasnogórskiej, msza odpustowa o godzinie 9.

 

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, prosimy o hojną ofiarę, która pomoże zrealizować parafialne plany gospodarcze. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w lipcu.

 

5. Dziękując za posprzątanie kościoła prosimy o tę pomoc rodziny: Krajewski Jacek, Bukała Stefan, Krajewska Bogumiła, Bieniek Danuta, Piasecki Tadeusz.

 

 

 

 

19 niedziela zwykła – 13 sierpnia

 

1 Jutro i we wtorek przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP, a zarazem odpust Matki Bożej Boreckiej. Spowiedź w klasztorze jutro od 14 i we wtorek podczas każdej mszy. W dni odpustu droga do klasztoru będzie zamknięta dla samochodów osobowych. Pełny program odpustu podano na afiszach i w internecie.

 

Główne msze święte odpustowe:

14.08 poniedziałek: godz. 17 - przeniesienie Figury M. B. Zaśniętej przed ołtarz i msza święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Mendyka z Legnicy,

15.08 wtorek: godz. 11 - suma pod przewodnictwem Ks. Bpa Kazimierza Górnego z Rzeszowa,  kazania będzie głosił ks. dr Michał Machał z Wrocławia.

 

2. W dni odpustowe ulega zmianie porządek nabożeństw: Borek Stary jutro msza tylko o 7,  msze we wtorek: Wola o 7, Nowy Borek o 8, Borówki tylko o 7.30, Borek Stary o 7, 9 i 16.

 

3. Poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej mszy świętej we wtorek, w dzień M.B.Zielnej, oraz na sumie 20 sierpnia podczas Dożynek parafialnych. Zachęcamy do reprezentowania parafii także na uroczystościach poszczególnych Gmin.

 

4. W środę w Borku Starym adoracja eucharystyczna, a w Nowym Borku od czwartku codziennie o 18.30 nowenna przed uroczystością M.B. Częstochowskiej.

 

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i prosimy o to kolejne rodziny: Stanio Jacek, Baran Helena, Grzebyk Jan, Pluta Jan, Korcz Hanna, Korcz Dariusz.

 

6. Ksiądz Proboszcz i parafianie z Ujazd zapraszają za tydzień na odpust MB Królowej. Podczas sumy o godzinie 10 Ks. Abp. Adam Szal dokona konsekracji parafialnej świątyni.

 

 

18 niedziela zwykła - 6 sierpnia

 

(zmiana tajemnic)

1. Z miłości do Matki Bożej, z pamięcią sierpniowych rocznic naszej historii, podejmijmy hasło: „Abstynencja w sierpniu, trzeźwość w ciągu roku”. Niech zachętą do apostolstwa, a zarazem przestrogą będzie fakt, że w pierwszym miesiącu wakacji, w lipcu, zginęło na polskich drogach 325 osób, gdzie częstą przyczyną wypadków były różne środki odurzające.

 

2. Przez cały tydzień włączymy się w nowennę przed uroczystością Wniebowzięcia NMP. We wtorek wspierać nas będzie święty Dominik, w środę święta Teresa Benedykta, Patronka Europy, a w czwartek święty Wawrzyniec.

 

3. Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. zachęca nas do wdzięczności za hojne Boże dary. Dlatego zapraszamy parafian, a przede wszystkim członkinie Koła Gospodyń z poszczególnych naszych wiosek do udziału we wspólnych dożynkach podczas sumy w dniu 20 sierpnia, tj. w niedzielę po maryjnym odpuście.

 

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O pomoc prosimy kolejne rodziny: Mikrut Bogusława, Mitał Krystyna, Kluska Zofia, Sobczyk Zygmunt, Patrzyk Bernard.

 

 

 

 

17 niedziela zwykła - 30 lipca

 

1. Po każdej mszy, przez poświęcenie wszelkich pojazdów, polecimy opiece świętego Krzysztofa kierowców. Pamiątka poświęcenia niech będzie zachętą do ofiary dla polskich misjonarzy.

 

2. Jutro odbędzie się w Miejscu Piastowym 13 Ogólnopolska Pielgrzymka o trzeźwość naszego narodu. O godzinie 18 mszę św. odprawi ks. abp Adam Szal, a kazanie wygłosi ks. bp Tadeusz Bronakowski z Łomży. Dołączmy się do tej modlitwy przez Radio Maryja i Telewizję Trwam.

W sierpniu, w miesiącu świąt maryjnych i polskich rocznic historycznych, jesteśmy wezwani do świadectwa trzeźwego życia oraz walki z „dopalaczami”, jako znak troski o przyszłość Ojczyzny.

 

3. W tym tygodniu zapraszamy na następujące nabożeństwa:

- środa: w dzień Matki Bożej Anielskiej odpust zupełny przez nawiedzenie kościoła, adoracja  eucharystyczna i nowenna, a po mszy spotkanie Akcji Katolickiej,

- piątek: spowiedź na Woli od godziny 9, w Borówkach od 16, a w Borku Starym od 17.30.

- sobota: różaniec fatimski, ofiary na Radio Maryja.

- niedziela: uroczystość Przemienienia Pańskiego, zmiana tajemnic różańcowych.

 

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O pomoc prosimy rodziny: Słomiany Stanisław, Pleśniak Jan, Kania Jerzy, Bukała Zofia, Bogdan Eugeniusz.

 

5. Msze święte w ciągu tygodnia o 7 i 18

 

16 niedziela zwykła – 23 lipca

 

1. Wyrażamy podziękowanie wszystkim, którzy w żalu i modlitwie łączyli się z rodziną Księdza Kanonika Władysława po śmierci jego siostry, śp. Katarzyny Ludwa. Szczególnie dziękujemy tym osobom, które wczoraj w Przemyślu wzięły udział w pogrzebie.

 

2. Listem biskupów rozpoczynamy dziś modlitwy za polskich misjonarzy, a ofiary składane za tydzień podczas poświęcenia pojazdów na każdej mszy wspomogą ich działalność. Za tydzień ostatnia niedziela lipca, dziękujemy za składkę na rzecz parafii, złożoną miesiąc temu.

 

3. We wtorek uczcimy świętego Apostoła Jakuba, a w środę w dniu świętych Anny i Joachima adoracja eucharystyczna. Po mszy spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

4. Kolejnej grupie parafian dziękujemy za posprzątanie kościoła. O taką pomoc prosimy rodziny: Twardak Jan, Sroka Damian, Mikrut Bogusława, Pyrcz Małgorzata, Zawidlak Józef.

 

 

15 niedziela zwykła - 16 lipca

 

1. W ciągu tygodnia msze święte odprawiamy o godzinie 7 i 18.

- w środę oddamy cześć Jezusowi Miłosiernemu przez adorację Najświętszego Sakramentu.

- w sobotę uczcimy świętą Marię Magdalenę, Patronkę Miłosierdzia.

 

2. Kolejnej grupie parafian dziękujemy za posprzątanie kościoła. O taką pomoc prosimy rodziny Bialic Stanisław, Bialic Tomasz, Bialic Marcin, Bialic Krzysztof, Dziepak Zofia.

 

3. Pojazdy będziemy święcić w niedzielę po uroczystości świętego Krzysztofa, czyli za dwa tygodnie 30 lipca.

 

4. Młodzież, która pragnie uczestniczyć w Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej w dniach od 23 do 29 lipca, niech się zgłosi w tylko do wtorku do księdza Piotra.

 

 

14 Niedziela zwykła – 9 lipca

 

1. Modlitwą w intencji Kościoła i Ojczyzny oraz oglądaniem transmisji radiowo-telewizyjnych włączajmy się dzisiaj w pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

 

2. W ciągu tygodnia msze święte odprawiamy o godzinie 7 i 18.

- we wtorek przez świętego Benedykta polecimy Bogu wszystkie narody Europy,

- w środę oddamy cześć Jezusowi Miłosiernemu przez adorację Najświętszego Sakramentu.

 

3. XXXVII Piesza Pielgrzymka Przemyska, w której mamy kilku przedstawicieli, po 12 dniach wędrówki w sobotę stanie przed tronem Jasnogórskiej Pani. Dziękujemy tym, którzy towarzyszą im modlitwą i ofiarą.

 

4. W niedzielę w Kąkolówce odpust M.B. Szkaplerznej. Suma o godzinie 11.

 

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O tę pomoc prosimy rodziny: Trojanowski Marian, Nahirny Stanisław, Kruczek Mirosław, Stochla Adam, Kowal Emil, Kowal Zbigniew.

 

6. Młodzież, która pragnie uczestniczyć w Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej w dniach od 23 do 29 lipca, niech się zgłosi w tym tygodniu do księdza Tomasza.

 

 

13 niedziela zwykła – 2 lipca

 

(dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych)

1. Wyrażamy wdzięczność osobom, które modlitwą, świątecznym wystrojem kościoła, ofiarą dla parafii Niżankowice uczcili Apostołów Piotra i Pawła. Godny szacunku jest dar jubileuszowego, nowego Krzyża na Szklanej Górze. Oby Apostołowie uprosili wszystkim Boże błogosławieństwo.

 

2. W środę adoracja i nowenna, a po mszy spotkanie Akcji Katolickiej.

 

3. Od wtorku wędrować będzie 37 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. We czwartek przemyskie grupy przejdą przez naszą parafię, aby o 8.30 uczestniczyć we mszy w klasztorze. Duchowo modlitwą i ofiarą wędrujmy z nimi do Częstochowy. Szczegóły podano w Internecie.

 

4. Życząc radosnych wakacji z Jezusem, z modlitwą i mszą niedzielną, zachęcamy wszystkich uczniów do spowiedzi w ten pierwszy piątek: Borek Stary od godziny 17.30, Wola od 9, Borówki od 16.

 

5. W sobotę świętemu Janowi z Dukli polecać będziemy wszystkie parafie naszej archidiecezji.

 

6. Dziękujemy za posprzątanie świątyni. O tę pomoc prosimy kolejne rodziny: Mularz Józef, Kowal Zbigniew, Janusz Łukasz, Cwynar Augustyn, Kuk Marek.

 

7. Sołtys, Rada Sołecka, Dom Ludowy i OSP zapraszają wszystkich mieszkańców na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 9 lipca o godzinie 16 przy Domu Ludowym w Borku Starym.

 

8. Dyrekcja Zespołu Szkół w Błażowej zaprasza absolwentów gimnazjów do podjęcia nauki w liceum. Bardziej szczegółowe informacje w gablotce i na stronie internetowej szkoły.

 

 

12 niedziela zwykła: - 25 czerwca

 

1. Rodzicom, nauczycielom, dzieciom i młodzieży dziękujemy za współpracę w zakończonym w piątek roku szkolnym. Wakacje wypada rozpocząć od spowiedzi i Komunii świętej, okazją niech będzie parafialny odpust. Radośnie wypoczywajmy z Jezusem przez modlitwę, niedzielną mszę oraz zachowanie Bożych przykazań.

 

2. We wtorek na Woli uczcimy NMP Nieustającej Pomocy, Patronkę kaplicy: msza odpustowa o godzinie 9.

 

3. W środę adoracja i nowenna, a po mszy świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

4. W czwartek uroczyście oddamy hołd Patronom parafii Apostołom Piotrowi i Pawłowi. Msze święte tylko w Borku Starym o godzinie 7, 11 i 18. Modlitwom przewodniczyć będzie ksiądz Andrzej, pracujący w Niżankowicach na Ukrainie. Sumę o 11 zakończymy poświęceniem Krzyża na Szklanej Górze. Na to miejsce podjedziemy samochodami.

 

5. W pierwszą sobotę nabożeństwo fatimskie i okazja do złożenia ofiary na Radio Maryja.

 

6. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych według ustalonego porządku.

 

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy o tę pomoc rodziny: Kawalec Stanisław, Mularz Andrzej, Mularz Zdzisław, Płodzień Krystyna, Trojanowska Helena.

 

8. Kończą się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy informacją, że w grupie świętej Urszuli wędrował będzie ksiądz Piotr. Koszt od jednej osoby 130 złotych.

 

 

11 niedziela zwykła – 18 czerwca

 

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała: do czwartku w Borku Starym o godzinie 18 przez msze z procesją oddamy cześć Jezusowi w Eucharystii. Szczególnie zapraszamy dzieci. Poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci w czwartek: Borek Stary o godzinie 18, Borówki i Wola o 16.

 

2. W piątek zakończenie roku szkolnego. W Nowym Borku msza święta w piątek o godzinie 8, a uczniów z Borku Starego i z Brzezówki zapraszamy do kościoła w Borku Starym wyjątkowo w czwartek o godzinie 10. Uczniowie innych szkół biorą udział we mszy razem w grupą klasową.

 

3. W piątek można spożywać mięso, bo przypada uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, odpust w Lecce o 11, w sobotę o 10.30 odpust w Dylągówce ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy o tę pomoc rodziny: Szpala Janina, Pisz Robert, Pękala Marianna, Czenczek Danuta,Moskwa Damian.

 

5. Od 4 lipca wędrować będzie z Przemyśla na Jasną Górę po raz 37 Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka. Koszt organizacyjny od jednej osoby wynosi 130 złotych, a od drugiej, z tej samej rodziny, 70 złotych. Chętni zgłaszają się u przewodników grup lub u proboszcza.

 

 

Niedziela Trójcy Świętej – 11 czerwca

 

1. Dzisiejsza Niedziela Trójcy Świętej kończy okres wielkanocnej Komunii Świętej. Błagajmy o Boże miłosierdzie dla tych, którzy zaniedbują ten podstawowy obowiązek wiary.

 

2. Dzisiaj w Rzeszowie u ojców bernardynów o 12 msza święta, po której wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny, jego finał nastąpi przy fontannie multimedialnej.

 

3. We wtorek oddajemy hołd świętemu Antoniemu. Suma odpustowa w Hyżnem o godzinie 11.

 

4. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. W Borku Starym msze o godzinie 7, 9 i 16. Publicznie wyznamy miłość do Jezusa w Eucharystii na mszy o 9, ubogaconej procesją do 4 ołtarzy, które przygotują na Starej Drodze rodziny dzieci komunijnych. Zachęcamy do niesienia baldachimu, świec, chorągwi i obrazów, a małe dzieci niech dzwonią i sypią kwiatki. W tym dniu msza święta w Borówkach tylko o 7.30, na Woli o 7, a w Nowym Borku mszy nie będzie.

 

5. Uroczysty hołd oddamy Chrystusowi także za tydzień, w niedzielę 18 czerwca:

- w Borku Starym i na Woli msza z procesją o 11,

- w Borówkach wyjątkowo pierwsza msza o 7, a druga z procesją o 9,

- w Nowym Borku msza o godzinie 8,

 

6. Dla uczniów klas IV w sobotę w klasztorze od godzinie 16 próba liturgiczna, a po niej okazja do spowiedzi. Rocznica I Komunii Świętej w klasztorze w niedzielę o godzinie 15.

 

7. Od piątku msze wieczorne połączone będą z procesją wokół kościoła. Zapraszamy rodziców z dziećmi, które sypiąc kwiatki i dzwoniąc oddadzą cześć Jezusowi w Eucharystii. W piątek po Bożym Ciele można spożywać mięso,

 

8. O posprzątanie świątyni w sobotę prosimy rodziny: Kopaczyński Janusz, Rybka Zofia, Wojtyło Filomena, Oczoś Czesława, Bogdan Czesław.

 

 

Zesłanie Ducha Świętego – 4 czerwca

 

(zmiana tajemnic różańcowych)

1. Z radością informujemy, że w dniu wczorajszym 13 diakonów naszego seminarium przyjęło, przez posługę Księdza Arcybiskupa Adama Szala, sakrament kapłaństwa. Wspierajmy ich gorącą modlitwą oraz prośmy Chrystusa Arcykapłana o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

 

2. Dziś przeżywamy pierwszy dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego i odpustu u M.B. Boreckiej. Porządek mszy w dniu jutrzejszym: Borek Stary o 7, 9 i 18, Nowy Borek o 8, na Woli o 7, w Borówkach o godzinie 16. Jutro, jak co roku, spotykamy się przed cudownym obrazem Matki Bożej Boreckiej na modlitwie w intencji naszej parafii na sumie o godzinie 11.

 

3. We wtorek, 6 czerwca, w sanktuarium na Krzeptówkach polscy biskupi ponowią poświęcenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, za wzorem tego aktu, jaki został złożony w 1946 na Jasnej Górze. Będzie on powtórzony w parafiach z okazji 100 rocznicy objawień fatimskich, ale już dziś zachęcamy do włączenie się do modlitwy w intencji duchowego odnowienia Ojczyzny.

 

4. Zapraszamy na msze wieczorne o 18, które łączymy z litanią do Serca Jezusowego. W środę  adoracja eucharystyczna i nowenna, po nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej.

 

5. Za tydzień w uroczystość Trójcy Świętej kończy się okres wielkanocnej spowiedzi. Błagajmy o miłosierdzie Boże dla zaniedbujących ten podstawowy chrześcijański obowiązek.

 

6. W najbliższą niedzielę (11.06.2017 r.) uczniów II klasy gimnazjum zapraszamy na mszę o godzinie 9.

 

7. Od 4 lipca wędrować będzie z Przemyśla na Jasną Górę po raz 37 Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka. Koszt organizacyjny od jednej osoby wynosi 130 złotych, a od drugiej, z tej samej rodziny, 70. Chętni zgłaszają swój udział u przewodników grup lub u swego proboszcza.

 

8. Rodzinom z Przylaska dziękujemy za posprzątanie kościoła, o tę pomoc w sobotę prosimy: Baran Paweł, Mokrzycki Jacek, Opioła Adela, Sowa Paweł, Pawlus Jerzy.

 

 

Wniebowstąpienie Pańskie – 28 maja

 

1. Dziś w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywamy Pierwszą Komunię Świętą klas III. Dziękujemy rodzicom za dar Ołtarza: bezprzewodowe nagłośnienie, za wystrój parafialnej świątyni i jej otoczenia. Zapraszamy na msze „Białego Tygodnia” codziennie o godzinie 18.

 

2. Jutro przypada 25 rocznica śmierci śp. Księdza Kanonika Michała Sternala, byłego proboszcza naszej parafii. Mszę wieczorną połączymy z procesją na cmentarz i modlitwą za zmarłych.

 

3. W środę na zakończenie „majówek” procesja wokół kościoła, a po nabożeństwie spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

4. Spowiedź w Borku Starym w piątek o 17.30, w Borówkach o 16, a na Woli w czwartek o 16.

 

5. W sobotę msza o 18 z nabożeństwem fatimskim, będzie też okazja do złożenia ofiary na rzecz Radia Maryja. Po mszy spotkanie w sprawie pielgrzymki do Medjugorie.

 

6. Zesłania Ducha Świętego – to dwudniowa uroczystość i odpust w klasztorze(4 i 5 czerwca).

- niedziela: zmiana tajemnic różańcowych, po sumie spotkanie z młodzieżą ponad gimnazjalną, po każdej mszy bierzmowani 12 marca zgłaszają się po odbiór indeksów

- poniedziałek - msze święte: Borek Stary o godzinie 7, 9 i 18, Wola o 7, Nowy Borek o 8, Borówki o 16, a Ojcowie Dominikanie zapraszają naszą wspólnotę na godzinę 11.

 

7. Mieszkańcy Borku Starego otrzymają informacje o budowie wodociągu w Domu Ludowym w sobotę od 14 do 19 i w niedzielę od 9 do 14, a OSP-Brzezówka zachęca do honorowego oddawania krwi dzisiaj od 9 do 12 w Domu Ludowym.

 

8. Od tej soboty o posprzątanie kościoła prosić będziemy rodziny z Przylaska: Malski Mariusz, Wepsięć Józef, Chuchla Czesław, Chuchla Stanisław, Ludera Krystyna.

 

 

 

6 Niedziela Wielkanocna – 21 maja

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedzielę o 16, w zwykłe dni o 18. W środę majówka połączona z nowenną, a w Nieborowie odpust M.B. Wspomożenia Wiernych o godzinie 18.

 

2. Wczoraj sprzątała kościół ostatnia grupa z Brzezówki. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom tej wioski za troskę o naszą świątynię. O tę pomoc prosić będziemy parafian z Przylaska.

 

3. Za tydzień 28 maja na mszy o godzinie 11 dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą. Spowiedź w sobotę od 16 do 17.30. Na tę uroczystość prosimy o wystrój kościoła (Borek Stary, Brzezówka) i o posprzątanie jego otoczenia (Nowy Borek). Msza na Woli za tydzień o 7.

 

4. W najbliższą niedzielę 16 kleryków naszego seminarium przyjmie diakonat, pierwszy stopień kapłaństwa. Polecajmy ich Chrystusowi, prosząc o powołania kapłańskie także z naszej parafii.

 

5. Zainteresowanych budową wodociągu w Borku Starym zapraszamy 3 czerwca od 14 do 19 oraz 4 czerwca od 9 do 14 do Domu Ludowego. Szczegółowe informacje w gablotce.

 

6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, prosimy o hojną ofiarę na parafialne plany gospodarcze. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w kwietniu.

 

 

5 Niedziela Wielkanocna – 14 maja

 

1. Dziś przypada 9 rocznica śmierci naszego parafianina śp. księdza Wiesława Siwca. Kapłani, jego wychowankowie, a wśród nich nasz ksiądz Piotr, zapraszają dzisiaj na mszę świętą w Borówkach na godzinę 18 w intencji Zmarłego kapłana.

 

2. Wspomnienie objawień fatimskich zachęca do udziału w nabożeństwach majowych:

- w niedzielę: Borek Stary razem ze mszą o godzinie 16, a na dojazdach przed mszą,

- zwykłe dni: Borek Stary i Borówki o godzinie 18, Nowy Borek o 17.30, a Wola o 17.

 

3. We wtorek oddamy cześć świętemu Andrzejowi Boboli, Patronowi Polski.

 

4. Strażacy z Nowego Borku zapraszają swych kolegów z naszej parafii na spotkanie ze świętym Florianem za tydzień, na mszę o godzinie 11 w kościele w Borku Starym. Strażacy z Borku Starego ogłaszają nabór członków w swoje szeregi. Serdeczne zaproszenie dla kobiet oraz mężczyzn już od 10 roku życia. Zainteresowani proszeni są o kontakt dziś w godzinach od 16 do 18 oraz w każdy piątek po godzinie 18 w Remizie w OSP Borek Stary.

 

5. W Boże Ciało w Rzeszowie odbędzie się koncert religijny „Jednego Serca Jednego Ducha”. Chętni zgłaszają się do księży Tomasza i Piotra do 4 czerwca. Koszt wyjazdu autokarem 10 zł.

 

6. Podatek rolny można zapłacić w Domu Ludowym Brzezówce w poniedziałek od 9 do 15 i we wtorek od 13 do 18.

 

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i prosimy o tę pomoc rodziny: Ostrowska Zofia, Leniart Jan, Kudła Krzysztof, Jamioł Sławomir, Nowotnik Ewa, Chrząstek Stanisław.

 

 

 

4 Niedziela Wielkanocna – 7 maja

 

(zmiana tajemnic różańcowych, klasy komunijne, ponadgimnazjalne)

1. Niedziela Dobrego Pasterza otwiera dzisiaj, pod hasłem „Idzie i głoście”, Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Prosimy o ten dar także dla naszej parafii. Dlatego zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych:

- w niedzielę: Borek Stary razem ze mszą o godzinie 16, a na dojazdach przed mszą,

- zwykłe dni: Borek Stary i Borówki o godzinie 18, Nowy Borek i Wola o godzinie 17.30.

 

2. Jutro, w dzień świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, polecimy Bogu solenizantów oraz modlić się będziemy o odnowę duchową naszej Ojczyzny, a w środę po adoracji i mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

3. Od dzisiaj w Chmielniku uroczystości MB Łaskawej. Program podano w gablotce. Główna msza odpustowa w sobotę o godzinie 11. Będzie jej przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Wątroba z Rzeszowa, a kazanie wygłosi nasz Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik.

 

4. Również w sobotę 13 maja coroczna uroczystość świętego Andrzeja Boboli w Strachocinie. Zachęcamy Akcję Katolicką i innych chętnych do wzięcia udziału. Wyjazd we własnym zakresie.

 

5. Za tydzień po mszy o godzinie 9 przygotowanie do bierzmowania dla I klasy gimnazjum.

 

6. Strażacy z Nowego Borku zapraszają swych kolegów z naszej parafii na spotkanie ze świętym Florianem 21 maja, za dwa tygodnie, na mszę o godzinie 11 w kościele w Borku Starym.

 

7. W Boże Ciało w Rzeszowie odbędzie się koncert religijny „Jednego Serca Jednego Ducha”. Chętni zgłaszają się do księży Tomasza i Piotra do 4 czerwca. Koszt wyjazdu autokarem 10 zł.

 

8. Podatek rolny można zapłacić w następujących terminach:

- Borek Stary: piątek(12.V) do następnego poniedziałku(16) w Domu Ludowym od 9 do 16,

- Nowy Borek: klub-czwartek od 9 do 11, sklep p. Bober-piątek od 14 do 15, Przylasek-sobota od 9 do 10, sklep p. Trzyna-sobota od 10.30 do 11

 

9. Ośrodek Doradztwa Rolniczego przypomina, że 15 maja upływa termin składania wniosków obszarowych na rok 2017. Bezpłatna pomoc u doradcy w Tyczynie w godzinach urzędowania.

 

10. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc rodziny: Sowa Barbara, Sowa Wojciech, Sowa Zofia, Krężel Antoni, Hałdys Monika.

 

 

 

3 Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia

 

1. Dziękujemy za liczną obecność na odpuście w Borówkach. Niech Miłosierny Zbawiciel hojnie błogosławi wszystkim uczestnikom i gospodarzom.

 

2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny, podczas którego w parafiach naszej Ojczyzny będzie czytany list św. Pawła do Galatów, jako zachęta do systematycznego czytania Pisma Świętego.

 

3. W roku 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz z okazji 100-lecia objawień fatimskich zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych:

- niedziela: Borek Stary - przed mszą o godzinie 16, dojazdy także przed mszą świętą,

- inne dni: Borek Stary i Borówki o godzinie 18, Nowy Borek i Wola o godzinie 17.30.

 

4. W środę uroczystość Maryi, Królowej Polski. Msze święte jak w każdą niedzielę.

 

5. W czwartek uroczystość świętego Floriana, Patrona strażaków.

 

6. Okazja do spowiedzi: Borek Stary piątek o 17.30, Borówki piątek o 16, Wola czwartek o 16.

 

7. W pierwszą sobotę okazja do złożenia ofiary na rzecz Radia Maryja.

 

8. W najbliższą, w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Podczas mszy o godzinie 9 spotkanie z dziećmi klas III, a na sumie o 11 z młodzieżą szkół ponad gimnazjalnych.

 

9. Burmistrz Błażowej zaprasza rodziny z gminy Błażowa do udziału w programie „Rodzina 3+”. Program skierowany jest do rodzin, które posiadają troje i więcej dzieci. Wsparcie polega na możliwości skorzystania przez członków rodziny ze zniżek na oferowane towary i usługi przez partnerów programu tj. sklepy, punkty usługowe, lokale gastronomiczne.

Posiadacze kart mogą korzystać ze zniżek na terenie Błażowej, Boguchwały, Dynowa, Hyżnego, Trzebowniska, Głogowa Małopolskiego i Rzeszowa. Wniosek o wydanie Karty „Rodzina 3+” można składać w Urzędzie Miejskim w Błażowej pok. nr 6. Więcej informacji na temat Programu „Rodzina 3+” znajduje się na stronie internetowej www.blazowa.com.pl.

 

10. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc rodziny: Biskup Jan, Sowa Lesław, Malska Czesława, Kopiec Agnieszka, Sowa Kazimiera.

 

11. Msze święte tego tygodnia o 7 i 18

 

 

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 23 kwietnia

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w akcje CARITASU:

- część dzisiejszej składki przeznaczymy na działalność Caritasu,

- codziennie przed mszą wspólnie odmawiajmy koronkę do Miłosierdzia Bożego,

- prosimy przekazywać 1% z podatku na katolickie stowarzyszenia(informacja strona parafialna).

 

2. Artykuł w dzisiejszym numerze „Niedzieli” opisuje poświęcenie ołtarza 12 marca w Borku Starym na tle historii naszej parafii. Ponieważ ilość prenumeraty jest ograniczona, zachęcamy do odczytania tego opisu na naszej stronie w Internecie. Odnowiony ołtarz to nasze wspólne dzieło.

 

3. Zapraszamy na szczególne nabożeństwa tego tygodnia:

- jutro przez świętego Wojciecha Biskupa polecać będziemy trudne sprawy Ojczyzny,

- pojutrze przez świętego Marka Ewangelistę modlić się będziemy w intencji rolników,

- w środę msza z adoracją i nowenną. a potem zebranie Rodziny Radia Maryja,

- w sobotę przez świętą Katarzynę ze Sieny prosić będziemy, aby Europa, której jest Patronką, wróciła do chrześcijańskich wartości.

 

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, prosimy o hojną ofiarę, która pomoże zrealizować parafialne plany gospodarcze. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w marcu.

 

5. Dyrekcja szkoły w Brzezówce przypomina o zapisach uczniów do najmłodszych klas.

 

6. Dziękujemy osobom, które przygotowały wystrój kościoła na Święta Wielkanocne. W tym tygodniu prosimy o tę pomoc rodziny: Mitał Wiesław, Ossoliński Krzysztof, Bieniek Tadeusz, Opioła Mieczysław, Oślizło Piotr.

 

 

 

W I E L K A N O C – 16 kwietnia

 

1. My, kapłani, pracujący w parafii Borek Stary, polecamy dobremu Bogu wszystkich, którzy uczestniczyli w liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dekoracji i porządkach świątecznych we wszystkich świątyniach. Cieszymy się, że wiele osób adorowało Chrystusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim. Szczególną wdzięczność wyrażamy ministrantom, lektorom, organiście i orkiestrze, kościelnemu i strażakom oraz niosącym światło i obrazy. Niech Jezus Zmartwychwstały wszystkim hojnie błogosławi.

 

2. Składamy podziękowanie za zakup baranków i świeczek, który wsparł działalność Caritas-u. W sprawozdaniu podatkowym prosimy o przekazanie 1% dochodu na stowarzyszenia związane z Kościołem katolickim. Informacja w internecie na stronie parafialnej.

 

3. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, porządek mszy świętych jak w niedzielę. Składka będzie  przeznaczona na katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.

 

4. W środę mszą wieczorną połączymy z adoracją Najświętszego Sakramentu i nowenną.

 

5. W najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

 

6. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. W Borówkach odpust: ranna msza o 7.30, a suma o godzinie 11, którą odprawi ksiądz Ryszard z Chmielnika. Na Woli msza wyjątkowo o 7.

 

7. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy rodziny: Szpala Paweł, Ostrowski Augustyn, Mitał Zbigniew, Mitał Tomasz, Bronisław Opioła, Magryś Robert.

 

 

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 9 kwietnia

 

(poświęcenie palm na każdej mszy)

1. Owocem rekolekcji będzie jutrzejsza spowiedź według następującego porządku:

- Borek Stary: od godziny 9 do 12 oraz od 15 do 18.

- Wola: od godziny 10.30 do 11.30.

- Borówki: od godziny 15 do 17.

- chorych odwiedzimy w domach jutro od 8, ich dane osobowe prosimy podać dziś w zakrystii.

 

2. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła i jego otoczenia. Przed świętami prosimy o tę pomoc rodziny: Dziura Maria, Dziura Jan, Dziura Marek, Chochrek Jacek, Zarzycki Emil.

 

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, podczas których przeżywać będziemy największe tajemnice naszej wiary: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa.

 

BOREK STARY:

- Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa: msze ranne o godzinie 7, a wieczorne o 18.

- Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18, adoracja w Ciemnicy do 22.

- Wielki Piątek: Adoracja w Ciemnicy od godziny 10.

 Nabożeństwo Męki Pańskiej o godzinie 18, potem Gorzkie Żale, adoracja do 22.

  post zwykły, od którego nie ma dyspensy, obowiązuje od 14 rok życia, ponadto osoby między 18 a 60 rokiem życia powinni zachować post ścisły.

- Wielka Sobota : zasadniczo post nie obowiązuje, ale zachęcamy, aby go zachować,

  Adoracja przy Grobie Pańskim od godziny 10,

  poświęcenie pokarmów:

Borek Stary: kościół od 10 do 12, Dom Ludowy o 10.30,

Borówki 10, Brzezówka 1030, Przylasek 11.

NB-Wola 10, Jaworznik 1015, kaplica 1030, Czerwonki 11.

 

- Liturgia Wielkiej Soboty o godzinie 20 (przynosimy świece).

 

WIELKA NIEDZIELA: Rezurekcja o godzinie 6, Suma o 11.

 

Poniedziałek Wielkanocny: msze święte jak w każdą niedzielę.

 

4. Kościoły dojazdowe:

Borówki i Wola: Czwartek i Piątek o 16, Sobota o 18, Niedziela 9.30.

Nowy Borek: tylko Niedziela o 9.30.

 

5. Zachęcamy do adoracji Chrystusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Proponujemy porządek, który jest wywieszony w gablotce i podany w internecie. Szczególne zaproszenie kierujemy do strażaków, Koła Adoracyjnego i ministrantów.

Adoracja w Ciemnicy i przy Grobie w Borku Starym:

Wielki Czwartek:

20 – Akcja Katolicka

21 – Droga Krzyżowa

 

Wielki Piątek - Ciemnica:

10 – Brzezówka

 11 – Nowy Borek: Czerwonki i Jaworznik

12 – Główna Droga

13 – Dół, Stawiska, Kozieniec, Królka

14 – Przylasek Duży i Mały oraz Średnia

15 – Stary Borek: Krzyżówka i Potoki

16 – Stara Droga

17 – Główna Droga

20 – Rodzina Radia Maryja

21 – Droga Krzyżowa prowadzi młodzież

 

Wielka Sobota - Grób Pański:

12 – Domy wokół kościoła

13 – Róże różańcowe męskie

14 – Róże różańcowe z Brzezówki

15 – Róże różańcowe Nowy Borek

16 – Róże różańcowe Borek Stary

 

 

 

5 Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia

 

1. Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne od czwartku do Wielkiego Poniedziałku, które głosić będą kapłani z Chmielnika: proboszcz i wikary.

Program rekolekcji (6-10 kwietnia)

Borek Stary: czwartek msza święta z kazaniem o godzinie 18,

                       piątek: msza święta z kazaniem o godzinie 9, a o 18 droga krzyżowa i msza święta

                                    z kazaniem (nie będzie drogi krzyżowej o 20),

                       sobota: msze święte z kazaniem o godzinie 9 oraz o 18.

Borówki: czwartek : msza święta z kazaniem o godzinie 18,

                 piątek: droga krzyżowa i msza święta z kazaniem o godzinie 18,

                 sobota: msza święta z kazaniem o godzinie 18.

Wola: czwartek: msza święta z kazaniem o godzinie 16,

            piątek: droga krzyżowa i msza święta z kazaniem o godzinie 16,

            sobota: msza święta z kazaniem o godzinie 16.

Niedziela Palmowa: msze jak w niedzielę z kazaniami rekolekcyjnymi i z poświęceniem palm.

Spowiedź rekolekcyjna, także dla chorych, w Wielki Poniedziałek(10 kwietnia).

 

2. Wspierajmy charytatywną działalność Kościoła przez 1% w sprawozdaniach podatkowych oraz zakup świeczek i baranków wielkanocnych.

 

3. Składka dzisiejsza i z Niedzieli Palmowej będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

4. W środę wieczorem msza i adoracja z nowenną, a później spotkanie Akcji Katolickiej.

 

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, o porządki świąteczne prosimy więcej osób: Pawluczuk Wiktor, Opioła Domicela, Kołodziej Edward, Opioła Helena, Karaś Alfred, Szpunar Mieczysław, Sztycharz Stanisław, Żurek Marta, Tadla Adam, Koczenasz Stanisław, Kurpyta Anna, Bazan Anna, Krajewski Jan.

 

6. Mieszkańców Borku Starego, zainteresowanych budową wodociągu, zapraszamy za tydzień do Domu Ludowego na godzinę 14.

 

 

 

 

4 Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca

 

1. Jako przygotowanie do radosnego „Alleluja” z Chrystusem Zmartwychwstałym proponujemy:

Droga Krzyżowa: Borek Stary piątek o 18 ze mszą świętą oraz o 20 bez mszy, Borówki i Wola w piątek o 16 ze mszą świętą.

Gorzkie Żale: Borek Stary niedziela o godzinie 16 i msza świąta.

Rekolekcje parafialne: od następnego czwartku (6 kwietnia) do Wielkiego Poniedziałku, dnia  spowiedzi świętej (10 kwietnia).

 

2. W środę adoracja i nowenna do Miłosierdzia Bożego, po nabożeństwie spotkanie Rodziny Radia Maryja, a 1 kwietnia, w pierwszą sobotę miesiąca, różaniec fatimski.

 

3. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych. Uczniów klas komunijnych zapraszamy na mszę o godzinie 9, klasy ponadgimnazjalne na mszę o 11. Składki z najbliższej i Palmowej Niedzieli będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc rodziny: Żołnierczyk Stanisław, Ciura Krzysztof, Słupek Edward, Janik Krystyna, Bukała Tadeusz, Rybka Ryszard, Tondera Ryszard.

 

5. Zapisy u księdza Piotra na sierpniową pielgrzymkę do Medjugorie trwają do15 kwietnia.

 

 

3 Niedziela Wielkiego Postu – 19 marzec

 

1. Przygotujmy się na Święta Wielkanocne przez udział w nabożeństwach wielkopostnych:

- DROGA KRZYŻOWA:

Borek Stary w piątek o 18 ze mszą i o 20 bez mszy oraz niedziela po sumie,

Borówki i Wola w piątek o 16 i msza święta,

- GORZKIE ŻALE (niedziela):

Borek Stary o godzinie 16,

Borówki po mszy o 7.30,

Nowy Borek i Wola przed mszą.

 

2. Czcicieli świętego Józefa, opiekuna Jezusa i Maryi, zapraszamy na jutrzejszą wieczorną mszę świętą, podczas której polecać będziemy solenizantów, szczególnie Papieża Benedykta XVI i Ks. Abpa Józefa Michalika.

 

3. W środę mszę wieczorną połączymy z adoracją i nowenną, a w sobotę, w Dzień Świętości Życia, modlić się będziemy o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

4. Zachęcamy do pomocy dla Caritas-u i stowarzyszeń złączonych z Kościołem w Polsce przez zakup świeczek i baranków wielkanocnych oraz przez 1% z rozliczeń podatkowych.

 

5. Nadal trwają zapisy u księdza Piotra na pielgrzymkę w sierpniu do Medjugorie.

 

6. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, prosimy o hojną ofiarę, która pomoże zrealizować parafialne plany gospodarcze. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w lutym.

 

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc: Majchrowska Krystyna, Kawalec Ludmiła, Bogdan Wojciech, Szpunar Adolf, Sztycharz Robert.

 

8. Msze święte w ciągu tygodnia o 7 i 18

 

 

 

2 Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca

 

1. Starszych, młodzież i dzieci zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

          DROGA KRZYŻOWA:

- Borek Stary: piątek o 18 i msza święta oraz o 20 bez mszy, dodatkowo niedziela po sumie,

- Borówki i Wola: piątek o 16 i msza święta

          GORZKIE ŻALE (tylko niedziela):

- Borek Stary o godzinie 16 i msza bez kazania,

- Borówki po mszy o 7,30, a Nowy Borek i Wola przed mszą.

 

2. Włączmy się także w jałmużnę, czyli w dobre dzieła Kościoła:

- częścią dzisiejszej składki pomagamy Dziełu Pomocy dla misjonarzy „AD GENTES”,

- wspieramy „Caritas” przez zakup świeczki (7 złotych) i baranka wielkanocnego (5 złotych),

- w sprawozdaniu podatkowym za rok 2016 przekażmy 1% dochodu na organizacje polskiego   Kościoła (szczegóły na parafialnej stronie internetowej).

 

3. Dziękując kolejnej grupie osób za sprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc rodziny: Łopuch Lucyna, Borowiec Krzysztof, Borowiec Marek, Kawa Maria, Koń Marek, Łosicki Robert.

 

4. Trwają zapisy na Dni Młodzieży w Ustrzykach w Niedzielę Palmową u księdza Tomasza, a u księdza Piotra na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 20 – 27 sierpnia.

 

5. Komunikaty dla poszczególnych wiosek:

- Borek Stary: podatek od jutra do czwartku w Domu Ludowym w godzinach od 9 do 16. Zapisy  do oddziału przedszkolnego i klasy I trwają od 1 do 31 marca, (szczegóły Internet).

- Nowy Borek: Zebranie wiejskie za tydzień w szkole o godzinie 14. Podatek: klub czwartek od 9 do 10, Wola piątek od 8 do 8.30, sklep p.Bober piątek od 14 do 15, Przylasek sobota od 9 do 10, sklep p.Trzyna sobota od 10.30 do 11.

- Brzezówka: podatek w Domu Ludowym we wtorek od 14 do 18 oraz w środę od 9 do 15.

6. Od jutra msza wieczorna o godzinie 18, połączona w środę z adoracją i nowenną. Codziennie Litania do świętego Józefa przed jego uroczystością.

 

 

1 Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca

 

(zmiana tajemnic różańcowych)

1. Za tydzień podczas sumy o 11 Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek poświęci odnowiony po konserwacji ołtarz główny i udzieli sakramentu bierzmowania. Obowiązkowe przygotowanie dla kandydatów w czwartek i w piątek o 16.30. Spowiedź dla młodzieży i ich rodzin w sobotę od 15.30 do 16.30, po spowiedzi przekazanie krzyży i przyrzeczenia abstynenckie.

 

2. Rodziców uczniów klas od III do VI szkół podstawowych prosimy o włączenie swych dzieci do Oazy dzieci Bożych. Spotkania w każdą sobotę od 14.30 do 16 w salce parafialnej.

 

3. Dni Młodzieży w Niedzielę Palmową odbędą się w Ustrzykach Dolnych. Chętni zgłoszą się do księdza Tomasza do 19 marca. Warunki: ukończony 16 rok życia i wpłata 35 złotych.

 

4. Biuro Podróży „Magnificat” organizuje pielgrzymkę do Medjugorie od 20 do 27 sierpnia. Informacje w gablocie, a zapisy u księdza Piotra. Program: Góra Objawień i Krzyży, spotkanie z „widzącymi”, wieczorne nabożeństwa. Pobyt nad Adriatykiem. Koszt 1000 złotych. Zapraszamy.

 

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:

DROGA KRZYŻOWA: Borek Stary: piątek o 17,30 i msza święta oraz o 20 bez mszy, dodatkowo niedziela po sumie, Borówki i Wola: piątek o 16 i msza święta

GORZKIE ŻALE (niedziela): Borek Stary o godzinie 16, potem msza bez kazania, Borówki po mszy o 7,30, a Nowy Borek i Wola przed mszą.

- adoracja i nowenna w środę od 17, a po mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

6. Włączmy się także w jałmużnę, czyli w dobre akcje Kościoła:

- wspierajmy „Caritas” przez zakup świeczek(7 zł) i baranków wielkanocnych(5 zł),

- w rocznym sprawozdaniu podatkowym przekażmy 1% dochodu na społeczne dzieła Kościoła

   (propozycje na głównej stronie parafialnej i w mediach katolickich),

- za tydzień część zbiórki niedzielnej przekażemy na „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”;

 

7. W gablotce i na stronie internetowej szkoły w Nowym Borku są informacje o zapisach klas: 0 i 1.

 

8. Msze święte rano o 7, a wieczorem już o 17.30

 

 

8 niedziela zwykła – 26 lutego

 

1. Od dzisiaj przeżywamy Tydzień Trzeźwości, tydzień modlitw i dobrych czynów, aby uwolnić nas, Polaków, od wszelkich grzesznych uzależnień, nie tylko alkoholowych.

 

2. Najbliższa środa, zwana popielcową, rozpocznie Wielki Post, czas odnowy chrześcijańskiego życia. Przez udział w nabożeństwach włączmy się w modlitwę i pokutę Kościoła.

POPIELEC:        Borek Stary: msze rano o godzinie 7 i o 9, a wieczorem o 17,30,

                            Nowy Borek o godzinie 8,          Wola o 16,          Borówki o 16.

PIERWSZY PIĄTEK: spowiedź: Borek Stary od 17, Borówki od 15.30, Wola w czwartek od 16.

DROGA KRZYŻOWA: Borek Stary: piątek o 17.30 ze mszą świętą i o godzinie 20 bez mszy,

                        niedziela: po sumie bez udziału kapłana.

                        Borówki: piątek o 15.30 i msza,

                        Wola: czwartek o 16 i msza

GORZKIE ŻALE (niedziela):     Borek Stary o godzinie 16 i msza bez kazania, Borówki po mszy o 7,30, Nowy Borek i Wola przed mszą.

 

3. Przypominamy przykazania kościelne:

 - udział w zabawach w czasie Wielkiego Postu jest zakazany,

 - post od mięsa obowiązuje od 14 lat do końca życia we wszystkie piątki i w Popielec,

 - w Popielec nie ma dyspensy od postu, od 18 do 60 roku życia jemy raz do syta, dwa razy lekko.

 

4. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych. W Borku Starym spotkanie z uczniami klasy III komunijnej na mszy o godzinie 9, a z młodzieżą ponad gimnazjalną na sumie o godzinie 11.

 

5. Uczniowie klas III gimnazjum, jako przygotowanie do bierzmowania, powinni wziąć udział w piątek w drodze krzyżowej o 20 i w spotkaniu w sobotę o godzinie 16.

 

6. Dziękując za posprzątanie kościoła, zapraszamy do pomocy rodziny: Szura Andrzej, Jasiński Krzysztof, Chruszcz Jan, Śliwiak Janusz, Cwynar Marian.

 

7. Od jutra msze wieczorne będą odprawiane o pół godziny później, czyli o 17.30.

 

 

 

7 niedziela zwykła – 19 lutego

 

1. Składki na inwestycje parafialne z ostatnich niedziel miesiąca zaowocowały nowymi ławkami w kościele w Borku Starym oraz zestawem komputerowo-telewizyjnym do pieśni w Borówkach. Dziękując za ofiarę styczniową prosimy o dalszą pomoc w najbliższą niedzielę.

 

2. W środę, w święto Katedry świętego Piotra, modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo dla Papieża Franciszka. Wyrażamy wdzięczność za zorganizowanie w tym dniu parafialnego wyjazdu na film „Zerwany kłos” o błogosławionej Karolinie. Z tej racji spotkanie Rodziny Radia Maryja zostaje przeniesione na poniedziałek, 27 lutego.

 

3. Dziękując za posprzątanie kościoła, zapraszamy do pomocy rodziny: Rabczak Anna, Oślizło Adam, Szpala Jerzy, Jagodziński Tomasz, Bialic Waldemar, Koszela Joanna, Sowa Tomasz

 

4. Sołtys Borku Starego zaprasza na zebranie wiejskie do Domu Ludowego za tydzień na 14.

 

5. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane o 7 i 17 według następujących intencji:

 

 

6 niedziela zwykła - 12 lutego

 

1. We wtorek 14 lutego, w święto braci Cyryla i Metodego, będziemy prosić Boga, aby narody Europy wróciły do chrześcijańskich korzeni. W tym dniu przypada również odpust we Futomie:  uroczystość świętego Walentego. Msza odpustowa rozpocznie się o godzinie 11.

 

2. Dziękując za posprzątanie kościoła, zapraszamy do pomocy rodziny: Kisała Marian. Mijalna Justyna, Ossoliński Edward, Pomarański Antoni, Bialic Andrzej.

 

3. Za tydzień na mszę o godzinie 11 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania.

 

4. W tym tygodniu msze święte w godzinach 7 i 17. Wieczorna msza w środę poprzedzona będzie nowenną do Miłosierdzia Bożego.

 

 

 

5 niedziela zwykła - 5 lutego

 

(zmiana tajemnic różańcowych, święta Agata)

1. W sobotę 11 lutego, z okazji Światowego Dnia Chorych, zapraszamy na mszę o godzinie 9, podczas której udzielać będziemy sakramentu chorych.

 

2. Za tydzień zapraszamy gimnazjalistów: klasy II na mszę o 9, a klasy III na godzinę 11.

 

3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła osobom pracującym zarówno przy szopce jak i w dniu wczorajszym. W sobotę o pomoc prosimy: Zimirowicz Maria, Kawalec Anna, Mazurek Adam, Kawalec Wiesław, Ossolińska Emilia, Sowa Czesław.

 

 

 

4 niedziela zwykła: – 29 stycznia

 

1. Zakończona została parafialna kolęda, czyli wspólna modlitwa w domach o błogosławieństwo Boże na Rok 2017. Dziękujemy za otwarte serca, odgarnięty śnieg z dróg i podwórek oraz za złożone ofiary dla kapłanów i ministrantów podczas kolędy, jak również przez cały ubiegły rok. Wasze problemy staną się przedmiotem naszej kapłańskiej troski i modlitwy.

 

2. W środę mszę świętą poprzedzi adoracja i nowenna, a później spotkanie Akcji Katolickiej.

 

3. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli M.B. Gromnicznej. Poświęcenie świec na początku każdej mszy. Porządek nabożeństw: Borek Stary w godzinach 7, 9 i 17, Nowy Borek o 7.30, Borówki o 16, na Woli o 15. Ofiara mszalna będzie przeznaczona jako pomoc dla zakonów kontemplacyjnych.

 

4. W piątek, w dniu świętego Błażeja, poświęcenie świec i jabłek na mszy wieczornej. Okazja do spowiedzi Borek Stary od godziny 16.30, Borówki od 15, a na Woli w czwartek od 15. Świętą Agatę uczcimy,przez poświęcenie wody i soli, na każdej mszy niedzielnej.

 

5. W pierwszą sobotę różaniec fatimski i okazja do ofiary na Radio Maryja.

 

6. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych. Podczas mszy o 9 poświęcenie książeczek dla dzieci komunijnych, spotkanie z młodzieżą ponad gimnazjalną po mszy o 11

 

7. Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła, na sobotę zapraszamy do pomocy rodziny: Kisała Wiktor, Słaby Irena, Lubas Zbigniew, Rodzina Korytko, Bajda Marian.

 

8. Osoby, które prenumerują tygodnik „Niedziela” przepraszamy za pomyłkę w zamówieniu, od pierwszej niedzieli lutego, wszyscy będą otrzymywać ten tygodnik katolicki.

 

9. Msze święte codziennie o 7 i 17.

 

3 Niedziela zwykła – 22 stycznia

 

1. Plan zakończenia kolędy parafialnej:

- Borek Stary: od krzyżówki do Inglot i za plebanią do Trojanowski w poniedziałek od 15,

                         Stara Droga kierunek od kościoła do klasztoru od wtorku do piątku od 15,

                         wokół klasztoru od Wilk do Płodzień w sobotę od godziny 9.

- Nowy Borek: każdego dnia od godziny 9.

                          Mały Przylasek i od cegielni do mostu (Pluta Witold) w piątek i w sobotę,

                          Wola i Poręby we wtorek,

                          Babiak i Czerwonki: od Bieniek Henryk do Myszka Stanisław w środę,

                                                            od Żukowicz Rafał do Kępa Damian w czwartek,

                          Królka i Budy w sobotę.

 

2. Gmina Hyżne wzywa zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii do podpisania umowy oraz zapłaty wpisowego w kwocie 500 złotych do dnia 6 lutego.

 

3. W środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła, zakończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Msza wieczorna będzie połączona z adoracją i nowenną, a po nabożeństwie spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

4. Dziękujemy za posprzątanie świątyni, prosimy o tę posługę w sobotę rodziny z Brzezówki: Bukała Barbara, Ossolińska Teresa, Gajewska Lucyna, Opioła Andrzej, Sowa Henryk.

 

5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, ofiara mszalna będzie przeznaczona na parafialne inwestycje. Dziękujemy za obfitą składkę grudniową.

 

 

2 niedziela zwykła: – 15 stycznia

 

1. Kolęda tylko w Nowym Borku: główna droga od Błażowej, kierunek kościół, od godziny 15:

              poniedziałek: Szpala Andrzej – Wanat Teresa

              wtorek: Kustra Tadeusz – Najda Stanisław

              środa: Kalicki Józef – Baran Marek

Kozieniec i Dół: czwartek: Osiadły Hipolit – Domańska Janina

                           piątek: Pociask Eugeniusz – Kotula Kazimierz

Dział w sobotę od godziny 9.

 

2. Od środy, 18 stycznia, przez cały tydzień modlić się będziemy o zjednoczenie chrześcijan. Niech te intencje wypraszą tak potrzebny pokój dla współczesnego świata.

 

3. W czwartek 19 stycznia przypada wspomnienie świętego Józefa Sebastiana Pelczara, którego relikwiom oddamy cześć podczas środowej nowenny.

 

4. Z okazji dni poświęconych babciom i dziadkom przypominamy, zgodnie z czwartym Bożym przykazaniem, o modlitwie i szacunku wobec starszego pokolenia również w ciągu całego roku.

 

5. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na tę niedzielę, prosimy o tę posługę rodziny: Bazan Małgorzata, Korniak Krzysztof, Zimirowicz Grzegorz, Korniak Kazimierz, Korniak Jacek.

 

6. Msze święte codziennie o 7 i 17

 

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego – 8 stycznia

 

1. Orszak Trzech Króli zgromadził 6 stycznia przy żłóbku Bożej Dzieciny ponad 500 osób. Niech Dziecię Jezus hojnym błogosławieństwem wynagrodzi za trudy organizacji i wspólną modlitwę.

 

2. Dziękujemy dzieciom z naszych szkół za prezentację Jasełek, a ich rodzinom i nauczycielom życzymy Bożej pomocy w Nowym Roku.

 

3. Dzisiejsza niedziela wzywa do wdzięczności za dar chrztu świętego, który udzielany jest we wszystkie niedziele i w święta kościelne podczas każdej mszy świętej. Termin chrztu ustala się dwa tygodnie wcześniej w kancelarii parafialnej.

 

4. Od dzisiaj zabieramy gazety według nowego wykazu na rok 2017.

 

5. Dziękując za posprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc w tę sobotę mieszkańców Brzezówki: Sebzda Mariusz, Ossoliński Aleksander, Piątek Alina, Chuchla Piotr, Ossoliński Antoni.

 

6. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brzezówka zaprasza na wspólne kolędowanie za tydzień na 15 do Domu Ludowego.

 

7. Kolęda w tym tygodniu codziennie od 15, a w sobotę od 9. Porządek następujący:

BOREK STARY: poniedziałek - Zielona od Tadeusza Pękali,

                              wtorek, środa, czwartek - od drogi na Borówki, od Szpala Elżbieta, po obu

                                                 stronach, do domów wokół plebanii, do Augustyn Trojanowski,

                              sobota - domy przy klasztorze od Wilk Józef do Płodzień Jerzy.

BRZEZÓWKA: zakończenie w poniedziałek i wtorek w kierunku Szklanej Góry.

NOWY BOREK: Mały Przylasek w czwartek,

                               od cegielni do mostu, do Pluta Witold, w piątek i w sobotę.

         - Jaworznik - poniedziałek: Kępa Zbigniew – Synoś Monika,

                             - wtorek: Kuśnierz Krystyna – Synoś Marek,

                             - środa: Trojanowski Ryszard – Pięta Andrzej,

                             - czwartek: od Walkiewicz Artur do Mandus Janina.

         od Błażowej: w piątek od Paśko Krzysztof do Kępa Irena,

                               Dział i Górki w sobotę od Rybka Edward.

 

 

 

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 1 stycznia

 

(zmiana tajemnic różańcowych)

1. W środę przed mszą adoracja eucharystyczna, po niej spotkanie Akcji Katolickiej w pierwszą sobotę różaniec fatimski i okazja do ofiar na Radio Maryja.

 

2. Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli, przypada w piątek. Poświęcenie kredy i kadzidła na wszystkich mszach, odprawianych w porządku niedzielnym. Kredą znaczymy drzwi domów, a modlitwą i składką pomagamy w pracy misjonarzom.

 

3. W piątek Trzej Królowie zapraszają nas po raz kolejny do swego Orszaku. Wyruszamy o 9.45 z trzech miejsc: król pierwszy od Filipów (strona Kielnarowej), drugi od Jana Wróbla (droga klasztorna), trzeci od Kuków (stara droga). Spotykamy się przy ołtarzu odpustowym i wspólnie wchodzimy do klasztoru oddać pokłon Bożemu Dziecięciu na mszy o godzinie 11. Królowie zapraszają do wspólnego kolędowania. Mile widziane stroje kolędowe.

 

4. Uczniowie III klasy komunijnej niech za tydzień przyjdą na mszę o 9, a III gimnazjalnej na mszę o godzinie 11.

 

5. Kolęda parafialna: od poniedziałku do czwartku od 15 do 21, a w sobotę od 9.

Borek Stary: poniedziałek: od Mariusz Dubczyk do szkoły,

wtorek i środa: dalszy ciąg do Szurów przy Potokach i do Budaków na górze,

czwartek: przy głównej drodze od Stefana Mikruta do Józefa Daty,

sobota: od Borówek w dół do krzyżówki do Dionizji Rybka.

Brzezówka: poniedziałek: od Borówek, od Łazarz Krystyna do Ciura Krzysztof,

wtorek: od mostu od Szpunar Adolf do Bazan Andrzej

środa: od Korniak Jacek do Dziak Franciszek,

czwartek: od Sowa Tomasz do Szopiński Lech,

sobota: przeskok na Duży Przylasek.

Nowy Borek: sobota od 9 Wola i Poręby.

 

6. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła, prosimy o tę posługę kolejne rodziny: Bembenek Stanisław, Kuk Marek, Ślęczka Krzysztof, Wania Franciszka, Wania Adam, Rusznica Grzegorz. Od przyszłego tygodnia o tę pomoc prosić będziemy mieszkańców Brzezówki.

 

 

 

Boże Narodzenie – 25 grudnia

 

1. Dziękujemy osobom, które brały udział w nabożeństwach adwentowych, a poprzez śpiew Godzinek głosiły chwałę NMP. Wyrażamy wdzięczność także tym, którzy przez zakup świeczek adwentowych wsparli „Caritas” i Kościół na Wschodzie. Słowa wdzięczności niech przyjmą również ci, którzy przygotowali świąteczny wystrój kościołów i kaplic.

Niech Jezus Chrystus, którego narodziny przeżywamy, błogosławi wszystkim dobroczyńcom, wszystkim rodzinom oraz gościom.

 

2. Przypominamy, że dziś nie ma mszy o godzinie 16, a jutro z racji święta świętego Szczepana poświęcamy owies podczas wszystkich mszy świętych, odprawianych w porządku niedzielnym.

 

3. We wtorek w Borku Starym oddamy cześć świętemu Janowi Ewangeliście przez msze święte z poświęceniem wina o godzinie 7, 9 i 17. Po mszy o 17 spotkanie Akcji Katolickiej, a w środę po nabożeństwie wieczornym opłatek Rodziny Radia Maryja.

 

4. Od środy (28.12) rozpoczniemy wizytę duszpasterską, czyli kolędę parafialną.

Od godziny 9 rano z Bożym błogosławieństwem odwiedzimy:

Borek Stary: Kanada i Podgórze - w środę,

                       domy od Kielnarowej przy głównej drodze - w czwartek i w piątek.

Borówki: od strony Hyżnego w kierunku kościoła do Krystyna Lewandowska - w środę,

                 dalszy ciąg do Jan Jurkiewicz - w czwartek,

                 od kościoła i górą Brzezówki w kierunku Szklanej Góry - w piątek.

 

5. W sobotę zapraszamy na nabożeństwa dziękczynne Starego Roku: Borówki o godzinie 9, Wola

o 11, a w Borku Starym o 15. Podczas tych nabożeństw składka na katolickie uczelnie.

 

6. Nowy Rok 2017 rozpocznie się w niedzielę, odbędzie się więc zmiana tajemnic różańcowych, ale spotkania z dziećmi komunijnymi i młodzieżą będą ogłoszone później.

 

7. Dziękujemy za świąteczne sprzątanie kościoła, a w tym tygodniu prosimy o to rodziny: Opioła Zbigniew, Hnatko Henryk, Rysz Teresa, Maciąg Kazimierz, Rząsa Grzegorz, Krużel Zuzanna.

 

 

4 Niedziela Adwentu – 18 grudnia

 

1. Zanim powitamy Boże Dzieciątko w swych domach, najpierw otwórzmy przed Nim serca w sakramencie pokuty w czwartek 22 grudnia. W czwartek też od godziny 8 odwiedzimy chorych, których dane osobowe należy zgłosić w zakrystii.

Porządek spowiedzi:

- Borek Stary: od 10 do 12 oraz od 15 do 18.

- Wola: od 10.30 do 11.30,

- Borówki: od 15 do 17.

 

2. W tym tygodniu będziemy pomagać w spowiedziach w innych parafiach, dlatego Godzinki do NMP rozpoczynać się będą o pół godziny później, czyli o 17.30.

 

3. Podczas wieczerzy wigilijnej zachowajmy zwyczaje narodowe. Dzielenie się opłatkiem niech poprzedzi czytanie Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Spożywaniu potraw wigilijnych niech towarzyszy śpiew kolęd. Pamięcią i modlitwą obejmijmy także nieobecnych i zmarłych.

 

4. Podczas Świąt tak rozplanujmy rodzinne wizyty, aby nie brakło czasu na spotkanie z Bożą Dzieciną we mszy i Komunii świętej.

Porządek nabożeństw świątecznych

 - W sobotę msza rano o godzinie 8 z przekazaniem światełka Betlejemskiego.

 - Pasterka: Borówki i Wola o godzinie 22, szczególnie jednak zapraszamy na mszę o północy do głównej świątyni parafialnej w Borku Starym.

 - I dzień Świąt: przed południem msze jak w niedzielę, nie ma mszy o 16 w Borku Starym,

 - II dzień Świąt : msze jak w każdą niedzielę.

 

6. Warto pamiętać, że podczas Świąt przez modlitwy i składki wspieramy katolickie uczelnie Krakowa, Lublina i nasze Przemyskie Seminarium. Dawne ofiary z płodów rolnych zamieniamy na składki w dniu Świętego Szczepana i na zakończenie Starego Roku.

 

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, a przed Świętami, po porozumieniu z kościelnym, prosimy o to: Nowak Kazimierz, Guzior Marcin, Pietras Genowefa, Patrzyk Tomasz, Patrzyk Bolesław.

 

 

 

3 Niedziela Adwentu – 11 grudnia

 

1. Trwa Adwent – czas prostowania dróg naszego życia, aby spotkać przychodzącego Jezusa. Zapraszamy więc do udziału w Roratach, poprzedzanych Godzinkami do NMP o godzinie 17.

 

2. Dziękujemy za liczny udział w modlitwach parafialnych 7 grudnia. W środę podczas adoracji polecimy Bogu ofiary stanu wojennego i innych nieszczęść narodowych, prosząc o Bożą pomoc dla Ojczyzny. Po mszy spotkanie Akcji Katolickiej.

 

3. Zachęcamy do nabywania opłatków u organisty przy starej plebanii lub w Nowym Borku.

 

4. Dziękując na posprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc rodziny: Opioła Eugenia, Opioła Wiesław, Gładysz Ryszard, Bieniek Wiesław, Opioła Tadeusz, Opioła Jan.

 

5. Parafia Borek Stary i Kielnarowa, z Radami Sołeckimi i Domem Kultury, organizują 6 stycznia Orszak Trzech Króli. Stajenką stanie się klasztor ojców dominikanów. Zachęcamy, aby własne pomysły w organizacji Orszaku zgłaszać w Domu Ludowym w Borku Starym.

 

 

 

2 Niedziela Adwentu – 4 grudnia

 

1. Zapraszamy na adwentowe msze maryjne, poprzedzone śpiewem Godzinek ku czci NMP: niedziela o godzinie 7, dni powszednie o 17.

 

2. Od pierwszego poniedziałku Adwentu, 28 listopada, codziennie w innej parafii trwa adoracja Najświętszego Sakramentu podobnie jak przy Grobie Pańskim. Nasza borecka wspólnota włączy się w tę modlitwę w środę, 7 grudnia, kolejno w każdej świątyni:

- klasztor Borek Stary: msza święta o godzinie 7, następnie adoracja do 9,

- Borówki: modlitwy od godziny 9 do 10.30,

- Nowy Borek: adoracja od 10.30 do 12,

- Wola: modlitwa od 12 do 13.30,

- główny kościół Borek Stary: mieszkańcy Brzezówki od 13.30 do 15

                                                  od 15 wszyscy, szczególnie Borek Stary,

- adorację zakończą Godzinki do NMP i msza święta o godzinie 17.

 

3. W czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze w Borku Starym w godzinach 7, 9, i o 17, w Nowym Borku o 8, na Woli i w Borówkach o 15. Intencją modlitw jest troska o obronę życia nienarodzonych. Podejmiemy duchową adopcję dziecka poczętego

 

4. Za tydzień zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych: klasy II na mszę o 9, klasy III na 11.

 

5. Zgodnie ze zwyczajem parafialnym, opłatki na stół wigilijny nabywamy u pana organisty w niedziele adwentowe przy starej plebanii i w Nowym Borku. Ofiary, składane z tej okazji, są wyrazem wdzięczności za całoroczną pracę organisty w naszej parafii.

 

6. W naszej Ojczyźnie łączymy się dzisiaj z Kościołem na Wschodzie. Modlitwy te, wsparte ofiarami, zbieranymi do puszek po każdej mszy, będą pomocą w odradzaniu się wiary katolickiej tam, gdzie nasi rodacy wiele lat cierpieli dla Chrystusa.

 

7. Przez zakup świeczki adwentowej pomagajmy biednym dzieciom. Proponowana ofiara 5 zł.

 

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O tę pomoc prosimy rodziny: Stupak Alicja, Kowal Jacek, Starzec Piotr,Opioła Wojciech, Krupa Michał.

 

 

 

1 Niedziela Adwentu – 27 listopada

 

1. Rozpoczęty dziś rok liturgiczny przeżyjemy pod hasłem „Idźcie i głoście”. Już od jutra, codziennie w innej parafii naszej archidiecezji, trwać będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie to modlitewna prośba, aby Chrystus Król otoczył miłosierdziem Kościół święty, a szczególnie naszą Ojczyznę.

 

2. W Adwencie codziennie o godzinie 17 śpiew Godzinek do NMP i msza, zwana Roratami, na którą przynosimy świece. Przypominamy: katolik w każdy piątek roku winien wstrzymać się od spożywania mięsa, choć w Adwencie w piątki możemy uczestniczyć w zabawach.

 

3. Zapraszamy również na następujące nabożeństwa:

 - w środę adoracja i nowenna, a po mszy spotkanie Rodziny Radia Maryja,

- okazja do spowiedzi w Borku Starym w piątek od godziny 16.30, w Borówkach od 15, na Woli w czwartek o 15,

- w sobotę po mszy różaniec fatimski i okazja do złożenia ofiary na Radio Maryja.

 

4. W najbliższą niedzielę polecać będziemy Bogu Kościół na Wschodzie. Modlitwy te, wsparte ofiarami do puszek, pomogą odnowić wiarę katolicką tam, gdzie nasi rodacy jeszcze dziś cierpią dla Chrystusa.

Także za tydzień: zmiana tajemnic różańcowych,

                             spotkanie dla dzieci klas III na mszy o godzinie 9,

                             po mszy o 11 kurs przedmałżeński dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych.

 

5. Już od dzisiaj, przez zakup świeczki na stół wigilijny, wspieramy Caritas w pomocy biednym dzieciom. Proponowana ofiara: 5 złotych.

 

6. Choć kończy się listopad, nie zapominajmy o modlitwie za zmarłych, a porządkując ich groby segregujmy śmieci odnosząc je na właściwe miejsce. Dziękujemy za ofiary składane podczas wypominek, msze święte za tych zmarłych odprawimy w późniejszym terminie.

 

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O pomoc prosimy kolejne rodziny z Borku Starego: Opioła Bronisława, Ziarko Jan, Szpala Jan, Mitał Joanna, Złamaniec Aleksander.

 

 

 

Niedziela Chrystusa Króla – 20 listopada

 

1. Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla wszechświata, patronalny dzień Akcji Katolickiej. Jest to dzień szczególny: w bazylice świętego Piotra w Rzymie Papież Franciszek zamknie dziś święte drzwi Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, Kościół w Polsce kończy obchody 1050-lecia chrztu Mieszka I, jako początku naszej państwowości, a we wszystkich parafiach Ojczyzny odmawiamy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, złożony wczoraj przez przedstawicieli narodu w Łagiewnikach. Oby każdy z nas przyjął Chrystusa jako Króla i otwierał dla Jego Królestwa rodziny, różne grupy społeczne i wszystkie narody.

 

2. Zapraszamy na codzienne modlitwy za zmarłych, a ponadto w środę na adorację i nowennę.

 

3. W piątek w Tyczynie odpust ku czci świętej Katarzyny, uroczysta suma o godzinie 11.

 

4. Za tydzień początek nowego roku liturgicznego: I Niedziela Adwentu. Rok ten przeżyjemy pod hasłem: „Idźcie i głoście.” W tę ostatnią niedzielę miesiąca prosimy o pomoc w realizacji parafialnych planów gospodarczych. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w październiku.

 

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O tę pomoc prosimy rodziny: Przybyło Andrzej, Kawalec Władysław, Baran Józef, Janik Tomasz, Krztoń Stanisław.

 

6. Ponawiamy zachętę do prenumeraty czasopism katolickich na rok 2017. W ten sposób włączymy się w życie Kościoła i narodu. Zapisy w zakrystii.

 

7. Msze święte tego tygodnia będą odprawiane o 7 i 17

 

 

 

 

33 niedziela zwykła – 13 listopada

 

1. Ks. Arcybiskup Adam Szal mianował ks. Marka Kilara proboszczem parafii Wańkowa. Za trzyletnią pracę serdecznie dziękujemy. Jego obowiązki przejmie ks. Piotr Porada. Obu kapłanów polecamy modlitwom wiernych. Ks. Tomasz zaprasza młodzież na spotkanie w piątek po mszy o 17, a zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów z ks. Piotrem w sobotę o 16.

 

2. W tym tygodniu przez narodową nowennę przygotujemy się na Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana naszej Ojczyzny, który zostanie złożony w sobotę 19 listopada w Łagiewnikach. Wszystkie parafie odmówią ten akt za tydzień w uroczystość Chrystusa Króla

 

3. Różne wydarzenia budzą nasz niepokój i skłaniają nas, wierzących, do przemyśleń i modlitwy. Zachęcamy więc do prenumeraty czasopism katolickich na rok 2017, aby umieć „po bożemu” spojrzeć na dzisiejszy świat. Zapisy na gazety w zakrystii.

 

4. Dzisiaj, w VIII Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym, polecamy Bogu Irak, kraj, w którym chrześcijanie są zmuszani dawać świadectwo Chrystusowi nawet przez męczeństwo.

 

5. Mieszkańcy Borku Starego mogą podatek rolny zapłacić jutro i pojutrze w Domu Ludowym w godzinach od 9 do 16.

 

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O pomoc prosimy rodziny: Trojanowski Robert, Lubas Mateusz, Hądz Bolesław, Paluch Franciszka, Korcz Tadeusz.

 

7. W tym tygodniu msze święte o godzinie 7 i 17

 

 

 

 

32 niedziela zwykła – 6 listopada

 

(zmiana tajemnic różańcowych)

1. Zapraszamy na codzienne msze święte, połączone z wypominkami. Początek modlitw o pół godziny wcześniej, czyli o 17. W środę spotkanie Akcji Katolickiej.

 

2. Składamy podziękowania za utrzymanie porządku na cmentarzach i za ofiary złożone do puszek w dniu Wszystkich Świętych. W trosce o cmentarz, jako miejsce święte, prosimy:

- nawiedzając groby nie zapominajmy o modlitwie za zmarłych,

- zabierajmy śmieci, zwłaszcza doniczki, do domów lub składajmy je na wyznaczone miejsce,

- oddzielajmy szkło od innych śmieci.

 

3. Piątek 11 listopada – to dzień wdzięczności za odzyskiwaną niepodległość oraz modlitwy o błogosławieństwo Boże dla Polski i Polaków. Na okolicznościowe spotkania udzielamy dyspensy od pokarmów mięsnych. W Błażowej odpust ku czci świętego Marcina, suma o godzinie 11.

 

4. Za tydzień przygotowanie do bierzmowania dla szkół gimnazjalnych. Klasy I prosimy na 9  godzinę, a klasy III na 11.

 

5. Zapraszamy do sanktuarium w Łagiewnikach na narodowe nabożeństwo Chrystusa Króla w sobotę 19 listopada. Wpłaty 50 złotych na autokar w tym tygodniu na plebanii lub w zakrystii.

 

6. W najbliższych dniach należy w zakrystii ponowić prenumeratę czasopism katolickich na rok 2017 rok. Do systematycznego czytelnictwa pism katolickich zachęcamy jak największą grupę osób. Ubogacajmy wiarę przez Boże słowa i wiadomości z życia Kościoła Katolickiego.

 

7. Kolejną ratę podatku rolnego można zapłacić:

- Brzezówka: piątek od 10 do 15 i sobota od 14 do 18 w Domu Ludowym,

- Nowy Borek: Przylasek-sobota od 9 do 10, sklep p. Trzyna-sobota od 10.30 do 11, Klub-poniedziałek(14.XI) od 9 do 10, sklep p. Bober-poniedziałek(14.XI) piątek od 14 do 15.

 

8. Dziękujemy osobom, które przygotowały kościół na dzień Wszystkich Świętych. O tę pomoc prosimy rodziny: Kurda Jerzy, Janik Wojciech, Janda Jerzy, Urban Aleksander, Janda Ryszard.

 

9. Msze święte tego tygodnia będą odprawiane o 7 i 17.

 

 

 

31 Niedziela zwykła - 30 października

 

1. Porządek nabożeństw tego tygodnia:

 - Borek Stary:

Wszystkich Świętych: msze o 7,9,11 oraz msza z procesją na cmentarz o 14,

 Zaduszki i kolejne dni, mimo zmiany czasu, msze o godzinie 7 i 17.30

 sobota: wspomnienie Zmarłych ostatniego roku.

 - Nowy Borek: msza tylko w środę, w Zaduszki, o godzinie 8.

 - Borówki :    

dzień Wszystkich Świętych: jedyna msza o godzinie 9 i procesja na cmentarz,

Zaduszki: msza o godzinie 16,

pierwszy piątek: spowiedź od 16 i msza święta

- Wola:             

Wszystkich Świętych msza o 11,

Zaduszki o godzinie 9,

czwartek: spowiedź i msza od godziny 16.

 

2. W listopadzie msze święte łączymy z wypominkami za zmarłych. Kartki wypominkowe znajdują się na ławkach. Odpust można też uzyskać na cmentarzu odmawiając dowolną modlitwę za zmarłych i w intencji Ojca świętego, trzeba to łączyć z Komunię świętą. Dlatego zachęcamy do spowiedzi i Komunii świętej, aby te modlitwy przyniosły obfite łaski Bożego miłosierdzia dla nas i naszych zmarłych.

 

3. Prosimy o ofiary na fundusz „Caritas-u”, które w dzień Wszystkich Świętych zbierać będzie młodzież do puszek przy cmentarzu parafialnym. W środę przed mszą adoracja, a w miejsce   nowenny odprawimy wypominki. Spotkanie Akcji Katolickiej przenosimy na następną środę.

 

4. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych, na mszy o godzinie 9 przygotowanie do I Komunii świętej klas III, a po mszy o 11 kurs przedmałżeński dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych.

 

5. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o czystość cmentarzy przez cały rok. Przypominamy, że cmentarz to święte miejsce, dlatego prace łączmy z modlitwą.

 

6. Dziękujemy osobom, które ostatnio sprzątały kościół. O tę pomoc prosimy rodziny: Inglot Zbigniew, Filip Janusz, Szura Wiesław, Janda Jan, Bieniek Jan

 

 

30 niedziela zwykła - 23 października

 

1. Dziś pod hasłem: „Ochrzczony to znaczy posłany” rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pomocą dla głoszenia Ewangelii wszystkim narodom niech będzie dzisiejsza składka mszalna.

 

2. Uroczystość Wszystkich Świętych i dni następne to nie tylko spotkania rodzinne, ale wyznanie wiary w życie wieczne przez nabożeństwa i odpusty dla zmarłych. Zachęcamy do spowiedzi, gdyż koniecznym warunkiem zyskania odpustów jest przyjęcie Komunii świętej.

- Borek Stary: spowiedź w sobotę od godziny 17.00 lub przed mszą w inne dni,

- Borówki:      spowiedź w sobotę od 9 i msza święta,

- Wola:            spowiedź w piątek od 16 i msza święta.

 

2. W tym tygodniu na msze i różaniec zapraszamy do Borku Starego na godzinę 17.30. W środę wieczorem adoracja i nowenna, a po mszy spotkanie Rodziny Radia Maryja. W Nowym Borku nabożeństwa różańcowe o godzinie 17 tylko do czwartku.

 

3. W trosce o czystość cmentarzy usilnie prosimy, aby śmieci likwidować we własnym zakresie, gdyż jest to oszczędność wydatków z kasy parafialnej. Prace na cmentarzu łączmy z modlitwą. Z ławek można zabierać karteczki na listopadowe nabożeństwa wypominkowe.

 

4. W Nowym Borku wybór komisji do scalania gruntów za tydzień w szkole podst. o godzinie 14.

 

5. Kolejnym osobom dziękujemy za sprzątanie kościoła. O tę pomoc prosimy rodziny: Kotula Stefania, Rabczak Paulina, Skaba Paweł, Pałka Alicja, Krajewski Roman, Grys Stanisława.

 

6. W tym tygodniu msze święte o 7 i 17.30

 

 

29 niedziela zwykła – 16 października

 

1. Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca:

- Borek Stary: w niedzielę o 16 różaniec i msza, w tygodniu już o pół godziny wcześniej: 17.30,

- Nowy Borek: msza i różaniec o 17,

- tylko nabożeństwo w Borówkach o godzinie 17, a na Woli o 16.30.

 

2. W środę mszę ku czci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszko poprzedzi adoracja, a w sobotę oddamy cześć świętemu Janowi Pawłowi II.

 

3. Przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do wspólnej troski o parafialne cmentarze:

- zachowujmy na nich porządek godny świętości miejsca: prace na cmentarzu łączmy z modlitwą

- prosimy o wynoszenie śmieci do domów, aby obniżyć koszty ich usuwania przez parafię,

- już od dzisiaj można z ławek zabierać karteczki na listopadowe nabożeństwa wypominkowe.

 

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O taką pomoc prosimy rodziny: Koń Józef, Koń Anna, Rożek Krzysztof, Koń Maria, Rabczak Stanisława.

 

5. Zgodnie z poleceniem księży biskupów odbędzie się dzisiaj liczenie osób obecnych na każdej mszy świętej. (Borek Stary: prosimy, aby panie wychodziły z kościoła przez drzwi od drogi głównej, a panowie od strony klasztoru, drzwi główne będą zamknięte).

 

6. Msze święte o 7 i 17.30

 

 

 

28 niedziela zwykła – 9 października

 

1. Przeżywamy dzisiaj XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Po każdej mszy zbiórka do puszek, jako pomoc w kształceniu dzieci z najuboższych rodzin. „Bóg zapłać” za te ofiary, dziękujemy młodzieży za ich zbieranie.

 

2. W czwartek minie 99 rocznica zakończenia objawień w Fatimie, kiedy Maryja przedstawiła się jako Królowa różańca świętego. Zachęcamy więc do udziału w nabożeństwach tego tygodnia:

- Borek Stary: w niedzielę o 16 różaniec i msza, w pozostałe dni msza o godzinie 18,

- Nowy Borek: msza o 17, tylko w piątek o 8.30 razem ze wspólnotą szkolną,

- nabożeństwo w Borówkach o 17, a na Woli o 16.30.

 

3. Z racji Jubileuszu Chrztu Polski w sobotę 15 października w narodowej modlitwie od 11 do 21 na Jasnej Górze wielu wiernych prosić będzie Boże o miłosierdzie dla wszystkich Polaków. Włączymy się w tę modlitwę od 17.30 przez adorację, mszę i różaniec. Zachęcamy także do pokuty i modlitwy we wspólnotach rodzinnych.

 

4. Pamiątką narodowego Jubileuszu stał się też nowy krzyż, ufundowany na Szklanej Górze w Borku Starym przez parafian na czele z sołtysem. Został on postawiony w miejscu Krzyża z 1933 roku. Jednak jego uroczyste poświęcenie zmuszeni jesteśmy przenieść na czas wielkanocny.

 

5. Przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do wspólnej troski o parafialne cmentarze:

- zachowujmy na nich porządek godny świętości miejsca: prace na cmentarzu łączmy z modlitwą

- prosimy o wynoszenie śmieci do domów, aby obniżyć koszty ich usuwania przez parafię,

- za tydzień z ławek zabierajmy karteczki na listopadowe nabożeństwa wypominkowe.

 

6. Dziękujemy za ostatnie sprzątanie kościoła. O taką pomoc prosimy rodziny: Marszałek Marek, Opioła Leopold, Mikrut Arkadiusz, Krzanowski Bogdan, Opioła Andrzej.

 

 

27 niedziela zwykła – 4 października

( zmiana tajemnic )

1. Dziękujemy tym, którzy przygotowali kościół i jego otoczenie na odpust świętego Michała. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim, którzy uczcili naszego Patrona przez udział we mszach świętych, zwłaszcza organiście i orkiestrze, służbie liturgicznej, niosącym światło,obrazy oraz chorągwie.

 

2. Rodziców i dzieci zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

- Borek Stary: niedziela o godzinie 16, zwykłe dni o 18, w środę adoracja eucharystyczna oraz spotkanie Akcji Katolickiej,

- Nowy Borek: msza święta i nabożeństwem różańcowym o 18.30,

- w Borówkach nabożeństwo różańcowe godzina 17, a na Woli o 16.30.

 

3. W pierwszy piątek spowiedź w Borku Starym od godziny 17.30, w Borówkach od 16, na Woli spowiedź i msza święta w czwartek od godziny 16.

 

4. Za tydzień uczniów szkół gimnazjalnych zapraszamy na spotkania: klasy II na mszę o 9, a  klasy III na mszę o godzinie 11.

 

5. Za tydzień pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”obchodzić będziemy XVI Dzień Papieski Po każdej mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na „Fundusz papieski”, jako pomoc w kształceniu dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin.

 

6. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła, prosimy o tę posługę kolejne rodziny: Pękala Bogumiła, Zembroń Zdzisław, Opioła Maria, Jaskólska Zofia, Piecuch Stafan.

 

 

 

 

 

26 niedziela zwykła - 25 września

 

1. W środę wieczorem msza będzie połączona z adoracją eucharystyczną i nowenną do Bożego Miłosierdzia. Po nabożeństwie spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

2. W czwartek, 29 września, uczcimy świętego Michała Archanioła, naszego Patrona. Msze tylko w Borku Starym: przed południem o 7 i 9, a główna msza odpustowa o godzinie 17, której przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ksiądz Stanisław Śliwa, proboszcz z Piątkowej.

 

3. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa październikowe, w niedzielę modlitwa różańcowa przed mszą o godzinie 16. W Nowym Borku nabożeństwa od przyszłego tygodnia.

 

4. Za tydzień, w święto MB Różańcowej, w naszych kościołach zmiana tajemnic różańcowych, a w klasztorze ojców dominikanów po mszy o godzinie 11 procesja różańcowa do 5 ołtarzy.

 

5. Dzieci i młodzież informujemy:

- spotkanie grupy młodzieżowej w piątek po mszy wieczornej,

- uczniów klas III komunijnych zapraszamy za tydzień na mszę o godzinie 9,

- z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych rozpoczniemy kurs przedmałżeński za tydzień po mszy o godzinie 11.

 

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Prosimy o tę pomoc parafian: Kujawa Jacek, Błońska Kazimiera, Bembenik Alicja, Trzyna Józef, Borowiec Janusz.

 

 

 

 

25 niedziela zwykła – 18 września

 

1. Dzisiejsza niedziela zachęca do ubogacania wiary i postaw patriotycznych przez korzystanie ze środków społecznego przekazu zgodne z Bożą nauką.

 

2. W tym tygodniu w środę uczcimy świętego Apostoła Mateusza przez adorację i nowennę przed wieczorną mszą świętą, a w piątek polecimy się opiece świętego ojca Pio.

 

3. Kolejnej grupie osób z Borku Starego dziękujemy za sprzątanie kościoła i prosimy o tę pomoc: Nowak Krzysztof, Pękala Wiktoria, Rybka Czesława, Rabczak Franciszek, Rabczak Józef.

 

4. Dziękując za ofiary złożone w sierpniu, zachęcamy, zgodnie z parafialnym zwyczajem, do hojniejszej składki za tydzień.

 

 

 

24 niedziela zwykła - 11 września

 

1. W czasie burzy 29 sierpnia piorun uszkodził sprzęt elektroniczny w kościele w Borku Starym. Trwa jego naprawa, stąd trudności w udziale we mszy świętej. Prosimy o wyrozumiałość.

 

2. Spotkaniami z uczniami klas komunijnych i trzecich gimnazjalnych rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Wychowania pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Młodzież szkół gimnazjalnych oraz średnich zapraszamy w piątek na mszę o 18, a ministrantom i lektorom przypominamy o obowiązkowej zbiórce w sobotę przed mszą o godzinie 17.

 

3. W środę w święto Podwyższenia Krzyża adoracja eucharystyczna i nowenna do Miłosierdzia Bożego, a w czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

 

4. Podatek rolny można uregulować w terminie:

- w Borku Starym: od środy do piątku w Domu Ludowym w godzinach od 9 do 16,

- w Brzezówce: w środę i czwartek w Domu Ludowym w godzinach od 13 do 18,

- w Nowym Borku: dziś zebranie wiejskie w Szkole Podst. o 14, a podatek w terminach: Klub: czwartek od 9 do 10, Wola: piątek od 8.30 do 9, sklep p. Bober: piątek od 14 do 15, Przylasek: sobota od 9 do 10, sklep p. Trzyny: sobota od 10.30 do 11.

 

5. Jako pomoc dla misjonarzów i biednych w wielu krajach organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Sprzęt RTV, AGD, części komputerowe itp. można składać już dzisiaj po południu lub jutro do godziny 13 na placu przed plebanią.

 

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, o tę pomoc prosimy: Rybka Tadeusz, Drabicki Mariusz, Karkowski Jerzy, Szpala Elżbieta, Kmiotek Bronisław.

 

7. Wyjazd autokaru pielgrzymkowego do Lwowa 17 września w sobotę rano o godzinie 4 z parkingu przy kościele w Borku Starym. Prosimy nie zapomnieć paszportów.

 

 

 

 

23 niedziela zwykła – 4 września

 

( zmiana tajemnic różańcowych     oraz     poświęcenie ziarno na siew )

1. We wtorek przed mszą adoracja eucharystyczna, a po mszy spotkanie Akcji Katolickiej.

 

2. W środę i w czwartek w Hyżnem odpust MB Siewnej. W środę okazja do spowiedzi od 15.30, a uroczysta msza pod przewodnictwem Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka o godzinie 17. Można przyjść na odpust z pielgrzymką, która wyruszy o 13 z kościoła w Błażowej. W czwartek suma odpustowa o 11. Pełny program podano na afiszach. Z racji tego odpustu nie ma mszy w Borku Starym w środę wieczorem.

 

3. Rodziców dzieci klas III szkół podstawowych zapraszamy za tydzień na mszę o godzinie 9, a po sumie o 11 spotkanie z uczniami III klas z gimnazjum.

 

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, o tę pomoc prosimy rodziny: Kuk Aneta, Rabczak Barbara, Wieczerzak Stanisław, Trojanowski Andrzej, Patrzyk Zdzisław.

 

5. Dzisiaj w Brzezówce zebranie wiejskie w Domu Ludowym o godzinie 16.

 

6. Na pielgrzymkę do Lwowa w dniach 17-18 września brakuje jeszcze kilku chętnych. Zapisy w zakrystii. W koszt 250 złotych wliczamy wyżywienie i bilety. Konieczny paszport. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

 

 

22 niedziela zwykła – 28 sierpnia

 

1. W piątek, w dzień MB Częstochowskiej, nasza parafia, w łączności z biskupami obecnymi na Jasnej Górze, oddała się w opiekę Maryi, Królowej Polski, podczas odpustu w Nowym Borku. Dziękujemy za modlitewne przygotowanie i udział w tym odpuście. Dzisiaj ten akt zawierzenia naszych rodzin powtórzymy na każdej mszy we wszystkich kościołach.

 

2. Dziś podczas parafialnych dożynek dziękujemy za Boże dary. Wyrażamy także wdzięczność  osobom, które przygotowały tę uroczystość, przedstawicielom poszczególnych wsi i przysiółków, organiście i służbie liturgicznej. Kwiaty i zioła będziemy święcić podczas każdej mszy świętej przy śpiewie pieśni „Królu Boże Abrahama”.

 

3. W środę wieczorem adoracja eucharystyczna, a po mszy spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

4. W czwartek, 1 września, z Bożą pomocą rozpoczynamy nowy rok szkolny.

Prosimy rodziców, aby w czwartek umożliwili dzieciom i młodzieży udział we mszy świętej:

- dla szkół podstawowych msza w Borku Starym i w kaplicy w Nowym Borku o godzinie 8,

- uczniowie szkół ponadpodstawowych szukają informacji w Internecie.

O odpowiednie podręczniki na lekcje religii pytamy swych katechetów.

 

5. Z okazji nowego roku szkolnego i pierwszego piątku przypominamy o spowiedzi świętej:

- Borek Stary: spowiedź codziennie przed mszą świętą, a w piątek od godziny 17.

- Borówki     : spowiedź w piątek od godziny 15.30 i msza święta,

- Wola          : spowiedź w czwartek od godziny 16 i msza święta.

 

6. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych, a z okazji święta MB Siewnej poświęcenie ziarna podczas każdej mszy świętej.

 

7. Dziękując za posprzątanie kościoła prosimy o tę pomoc rodziny: Biela Paweł, Hodysz Paweł, Szyszka Augustyn, Tendelski Józef, Bieniek Dorota.

 

8. W dniach 17-18 września organizujemy pielgrzymkę do Lwowa i okolic. Zapisy w zakrystii. W koszt 250 złotych wliczamy wyżywienie i bilety. Konieczny paszport. Szczegóły na parafialnej stronie w Internecie.

 

 

21 niedziela zwykła – 21 sierpnia

 

1. Zachęcamy, aby z wdzięczności za liczne Boże dary włączyć się w Parafialne Dożynki, które odbędą się za tydzień podczas sumy w Borku Starym. Prosimy, aby przedstawiciele każdej wioski zaprezentowali się także w „swoich” Gminach. Wianki święcić będziemy podczas każdej mszy świętej przy śpiewie pieśni „Królu Boże Abrahama”.

 

2. Parafia Ujazdy zaprasza jutro na 10.30 na odpust M.B. Królowej świata. W środę święto Apostoła Bartłomieja, suma odpustowa w Chmielniku o 11, a wieczorem w Borku Starym przed mszą adoracja eucharystyczna.

 

3. W piątek uroczystość M.B. Jasnogórskiej, dlatego można będzie spożywać pokarmy mięsne. W Nowym Borku do czwartku msze o 18.30, a w piątek msza odpustowa o 18.

 

4. Dziękując za posprzątanie kościoła prosimy o tę pomoc rodziny: Waściszakowski Bartłomiej, Krużel Krystyna, Ziaja Jan, Dziedzina Stanisław, Nowak Wojciech, Starzak Roman.

 

5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, prosimy o hojną ofiarę, która pomoże zrealizować parafialne plany gospodarcze. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w lipcu.

 

 

20 niedziela zwykła – 14 sierpnia

 

1. Dzisiaj przeniesieniem figury M.B.Zaśniętej i mszą o 17 rozpoczniemy pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adama Szala dwudniowy odpust w klasztorze. Jutro porządek nabożeństw będzie zmieniony: w Borówkach tylko jedna msza o 7.30, na Woli o 7, w Nowym Borku o 8, w Borku Starym dziś msze tylko dopołudniowe, a jutro o 7, 9 i 16, bez sumy.

 

2. Jutro, w dzień M.B.Zielnej, poświęcenie ziół i kwiatów podczas wszystkich mszy świętych, a wieńce pobłogosławimy podczas Dożynek parafialnych na sumie 28 sierpnia. Zachęcamy także do reprezentowania naszej wspólnoty w uroczystościach poszczególnych Gmin.

 

3. We wtorek w Borku Starym o godzinie 18, a w Nowym Borku o 18.30, początek nowenny w intencji Ojczyzny przed uroczystością M.B. Częstochowskiej, a msza święta w środę będzie połączona z adoracją eucharystyczną i koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

4. Grupie mieszkańców Borku Starego dziękujemy za posprzątanie kościoła. O tę pomoc prosimy rodziny: Janusz Płonka, Ryszard Nowak, Witold Krużel, Krzysztof Filip, Janusz Szyszka, Mariusz Koń, Krzysztof Gajewski.

 

 

 

19 niedziela zwykła – 7 sierpnia

(zmiana tajemnic)

1. Z miłości do Matki Bożej przez abstynencję od alkoholu i modlitwę włączajmy się w sierpniu w umocnienie chrześcijańskiego życia naszej Ojczyzny. W tej intencji modlić się będziemy we wtorek przez pośrednictwo świętej Teresy Benedykty od Krzyża, a w dniu świętego Wawrzyńca, w środę, zapraszamy na adorację eucharystyczną i nowennę. Oto intencje mszy tego tygodnia:

 

2. Ponieważ za tydzień wieczorem i w następny poniedziałek przeżywać będziemy odpust M. B. Boreckiej w uroczystość Jej Wniebowzięcia, dlatego w kościele parafialnym w niedzielę mszy o 16 nie będzie. Spowiedź w klasztorze w niedzielę od 14 i w poniedziałek podczas każdej mszy. W dni odpustu droga do klasztoru będzie zamknięta dla samochodów osobowych. Pełny program odpustu podano na afiszach i w internecie.

Główne msze święte odpustowe :

14.08 niedziela: godzina 17 - przeniesienie Figury M. B. Zaśniętej przed ołtarz i msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego,

15.08 poniedziałek: suma o godzinie 11.

 

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i prosimy o to kolejne rodziny z „Zielonej”:Baran Piotr, Filip Jan, Szura Maria, Pluta Eugenia, Kuśnierz Eugeniusz, Siwiec Zdzisław.

 

4. Jutro o godz. 12 firma Skanska SA rozpocznie remont mostu koło szkoły w Nowym Borku: dla pieszych kładka przy moście, dla kierowców droga objazdowa. Wykonawca prosi o zrozumienie.

 

 

 

 

18 niedziela zwykła – 31 lipca

 

1. W sierpniu, w miesiącu uroczystości maryjnych i polskich rocznic historycznych, jesteśmy wezwani do świadectwa chrześcijańskiego życia. Umacniajmy się wzajemnie w trzeźwości oraz  w walce z „dopalaczami” - to wymiar dzisiejszego patriotyzmu.

 

2. W tym tygodniu zapraszamy na następujące nabożeństwa:

- wtorek: w dzień Matki Bożej Anielskiej odpust zupełny przez nawiedzenie kościoła,

- środa: adoracja eucharystyczna i nowenna, a po mszy spotkanie Akcji Katolickiej,

- piątek: spowiedź na Woli od godziny 9, w Borówkach od 16, a w Borku Starym od 17.30

- sobota: Przemienienie Pańskie, różaniec fatimski, ofiary na Radio Maryja.

- niedziela:  zmiana tajemnic różańcowych

 

3. W duchu wdzięczności za hojne Boże dary zapraszamy na parafialne dożynki na 28 sierpnia. Termin zawsze jest problemem, bo każda wieś parafii należy do innej Gminy.

 

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O pomoc prosimy kolejne rodziny z „Zielonej”: .Czyrek Piotr, Kuk Tadeusz, Szura Zdzisława, Żenczakowski Robert, Szura Krystyna, Szura Wacław.

 

 

17 niedziela zwykła – 24 lipca

 

1. Po każdej mszy świętemu Krzysztofowi polecamy kierowców przez poświęcenie wszelkich pojazdów. Pamiątka poświęcenia niech będzie okazją do ofiary dla polskich misjonarzy.

 

2. Jutro uczcimy świętego Apostoła Jakuba, a w środę adoracja eucharystyczna i nowenna, a po mszy spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

3. Od środy do niedzieli pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni, bo oni miłosierdzia dostąpią odbędzie się główna część Światowych Dni Młodzieży-Kraków 2016 pod przewodem Papieża Franciszka. Oto plan najważniejszych spotkań z Ojcem Świętym:

- czwartek: Jasna Góra msza święta o godzinie 10.30,

- piątek: Krakowskie Błonie o 18 droga krzyżowa,

- sobota: Łagiewniki msza święta o 10.30,

- niedziela: zakończenie Dni Młodzieży mszą o godzinie 10.

Możliwe i bezpieczne są wyjazdy na poszczególne spotkania we własnym zakresie. Zachęcamy także do korzystania z transmisji radiowo – telewizyjnych.

 

4. Dziękując za ofiary składane w ostatnią niedzielę czerwca i w dniu odpustu, prosimy o pomoc dla parafii za tydzień, w ostatnią niedzielę lipca.

 

5. Kolejnym mieszkańcom Borku Starego dziękujemy za posprzątanie kościoła. O taką pomoc przez 3 tygodnie prosić będziemy mieszkańców „Zielonej”. W tę sobotę: Pękala Tadeusz, Sowa Marek, Szura Leszek, Rysz Elżbieta, Franczykowski Bogdan, Rysz Tomasz.

 

6. Zainteresowani dopłatami montażu fotowoltaniki przy własnym domu niech skorzystają ze stron internetowych Gminy Tyczyn, ale tylko do końca tygodnia. Burmistrz Błażowej zaprasza za tydzień o 14.30 na stadion „Błażowianki” na Rodzinny Rajd Rowerowy

 

7. W imieniu księdza proboszcza, bratowej i całej rodziny składamy serdeczne podziękowania za udział w pogrzebie śp Henryka Pietruchy oraz za wszelkie wyrazy współczucia i życzliwości.

 

8. Msze święte w Borku Starym ciągu tygodnia o 7 i 18

 

 

16 niedziela zwykła – 17 lipca

 

1. Najważniejszym wydarzeniem Roku Miłosierdzia, który przeżywamy z całym Kościołem, będą Światowe Dni Młodzieży. Młodzież naszej parafii już bierze udział w różnych spotkaniach, a od 20(środa) do następnego poniedziałku(25 lipca) w każdym powiatowym mieście odbędą się Archidiecezjalne Dni Młodzieży, jako przygotowanie do spotkania z Ojcem Świętym. Zachęcamy młodych, aby wzięli udział w tych spotkaniach korzystając ze strony: przemyska.pl/mlodziez,.

 

2. Od jutra we mszy odmawiać będziemy nowennę siostry Faustyny, aby przygotować się na  wizytę Papieża Franciszka. W piątek uczcimy świętą Marię Magdalenę, Patronkę Miłosierdzia, a w sobotę świętą Brygidę, Patronkę Europy.

 

3. Za tydzień w każdej mszy polecać będziemy świętemu Krzysztofowi wszystkich kierowców, oraz poświęcimy wszelkie pojazdy. Rozdawane pamiątki niech będą zachętą do złożenia ofiar dla polskich misjonarzy i zachętą do zachowywania przepisów drogowych.

 

4. Kolejnej grupie parafian dziękujemy za posprzątanie kościoła. O taką pomoc prosimy rodziny „Za potoku”: Szura Tadeusz, Szura Mariusz, Chyłek Dariusz, Kijanka Andrzej, Żmuda Artur.

 

 

 

15 niedziela zwykła – 10 lipca

 

1. W zwykłe dni tygodnia msze odprawiamy o godzinie 7 i 18.

- jutro przez świętego Benedykta polecimy Bogu wszystkie narody Europy,

- w środę oddamy cześć Jezusowi Miłosiernemu przez adorację Najświętszego Sakramentu.

 

2. XXXVI Piesza Pielgrzymka Przemyska, w której mamy kilku przedstawicieli, w piątek stanie po 12 dniach wędrówki przed tronem Jasnogórskiej Pani. Dziękujemy tym, którzy wspierają ich   swą modlitwą.

 

3. W sobotę w Kąkolówce odpust M.B. Szkaplerznej. Suma o godzinie 10.30 będzie połączona z 50-leciem kapłaństwa ks. prałata Kazimierza Batora, długoletniego proboszcza Kąkolówki.

 

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O tę pomoc prosimy rodziny: Budak Zbigniew, Patrzyk Zdzisław, Wilk Adam, Tendelski Tadeusz, Leja Tomasz.

 

5. „Inter Klub” organizuje bezpłatne szkolenia: cyfrowa obróbka zdjęć w Paint Shop Pro (zapisy w tym tygodniu) oraz z zakresu robotyki (zapisy do końca lipca). Zgłaszać się do księdza Marka.

 

 

 

14 Niedziela zwykła – 3 lipca

 

(dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych)

1. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez świąteczny wystrój kościoła, modlitwę oraz ofiarę na potrzeby parafii uczcili Apostołów Piotra i Pawła. Niech nasi Patronowie wypraszają wszystkim Boże błogosławieństwo. W sobotę o pomoc przy sprzątaniu prosimy: Kozioł Cecylia, Trojanowski Marek, Szura Bartłomiej, Bator Dariusz, Pociask Bogdan.

 

2. W środę od 17.30 adoracja eucharystyczna, po mszy spotkanie Akcji Katolickiej, w piątek, w dniu świętego Jana z Dukli, pomodlimy się w intencji naszej diecezji i jej nowego arcypasterza.

 

3. Od jutra z 8 miast archidiecezji wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W środę grupy przemyskie przejdą przez Borek Stary, aby o 8.45 uczestniczyć we mszy w klasztorze. Wędrujmy duchowo z nimi do Częstochowy. http://przemyska.pl/ppp-pielgrzymka-duchowa/

 

4. Zapraszamy na Młodzieżowe Dni Franciszkańskie w Kalwarii Pacławskiej, które rozpoczną się już w tę niedzielę 10 lipca. Informacje i zapisy tylko do czwartku u księdza Marka.

 

5. Życząc radosnych wakacji z Jezusem z modlitwą i niedzielną mszą, przypominamy uczniom klas komunijnych i gimnazjalnych o co miesięcznej spowiedzi.

 

6. W ciągu tygodnia msze odprawiamy o godzinie 7 i 18.

 

 

 

 

13 niedziela zwykła – 26 czerwca

 

1. Jutro na Woli uczcimy Maryję, Patronkę kaplicy, pod imieniem Nieustającej Pomocy. Mszę świętą odpustową o godzinie 19 odprawi franciszkanin ojciec Paweł Odój.

 

2. We wtorek po mszy świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

3. W środę uroczyście oddamy hołd naszym Patronom Apostołom Piotrowi i Pawłowi. Msze święte tylko w Borku Starym o godzinie 7, 11 i 18. Sumę odpustową o 11 odprawi i kazanie wygłosi ksiądz prałat Kazimierz Bator, długoletni proboszcz Kąkolówki. Prosimy, aby podczas procesji niesiono światło, obrazy i chorągwie. Niech dzieci dzwonią i sypią kwiatki, a uczniowie klasy III ubiorą się w stroje komunijne.

 

4. Rodzicom, nauczycielom, dzieciom i młodzieży, dziękujemy za współpracę w roku szkolnym Życzymy radosnego wypoczynku z Jezusem przez modlitwę, niedzielną mszę oraz zachowanie Bożych przykazań. Rozpocznijmy wakacje od spowiedzi i Komunii świętej. Spowiedź we wtorek przed odpustem od 17, a w pierwszy piątek: Wola od 9, Borówki od 16, Borek Stary od 17.30.

 

5. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych według ustalonego porządku.

 

6. Mieszkańców Brzezówki zapraszamy dzisiaj na zebranie wiejskie o 16 celem wyboru sołtysa.

 

7. Dziękujemy za posprzątanie świątyni. O tę pomoc prosimy kolejne rodziny: Mularz Marian, Chochrek Jarosław, Bator Dariusz, Kowaliło Andrzej, Bęben Edyta, Mac Jerzy, Wania Antoni.

 

 

 

12 niedziela zwykła: – 19 czerwca

 

1. Od jutra przy świecy jubileuszowej chrztu Polski rozpoczniemy przygotowanie do odpustu parafialnego. W środę modlitwy ubogacimy adoracją Najświętszego Sakramentu od 17.30, a po mszy koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

2. W piątek przypada uroczystość narodzin świętego Jana Chrzciciela, dlatego można spożywać pokarmy mięsne. Ten dzień kończy rok szkolny. Zapraszamy więc dzieci, rodziców i nauczycieli na msze święte według następującego porządku:

--- z Borku Starego i Brzezówki już w czwartek 23 czerwca na godzinę 18,

--- z Nowego Borku w kaplicy na 8.30,

--- młodzież szkół ponadpodstawowych niech bierze udział we mszy razem ze swymi klasami.

 

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy o tę pomoc kolejne rodziny z Borku Starego: Walas Bogumiła, Pękala Czesław, Warchoł Józef, Pluta Zbigniew.

 

4. Od 4 lipca z Przemyśla na Jasną Górę wędrować będzie już po raz 36 Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka. Koszt organizacyjny od osoby wynosi 120 złotych, a druga osoba z tej rodziny płaci 70 złotych. Chętni zgłaszają się u przewodników grup lub u swego proboszcza.

 

5. W najbliższą, a zarazem ostatnią niedzielę miesiąca, prosimy o hojniejszą składkę, jako pomoc w realizacji parafialnych inwestycji.

 

 

 

11 niedziela zwykła – 12 czerwca

 

1. W imieniu naszego księdza kanonika Władysława oraz jego kolegów kapłąnów dziękujemy za przygotowanie kościoła, wszelką pomoc i udział we wczorajszej mszy. Oby ta uroczystość zachęciła do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. Niech wszystkim, którzy przyczynili się do piękna tego kapłańskiego święta, błogosławi miłosierny Bóg.

 

2. Zapraszamy na wieczorne msze o godzinie 18, które ubogacamy krótkim nabożeństwem do Najświętszego Serca Jezusowego.

 

3. Jutro oddajemy hołd świętemu Antoniemu. Suma odpustowa w Hyżnem o godzinie 11.

 

4. Na cały czas letni zmieniamy porządek środowych nabożeństw: początek adoracji o 17.30, msza święta o 18, a po niej nowenna z błogosławieństwem eucharystycznym.

 

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy o tę pomoc kolejne rodziny z Borku Starego: Kuk Sławomir, Błoński Leszek, Siwiec Janusz, Mularz Marian, Eugeniusz Kowal.

 

6. Od 4 lipca wędrować będzie z Przemyśla na Jasną Górę już po raz 36 Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka. Koszt organizacyjny od jednej osoby wynosi 120 złotych, a od drugiej, z tej samej rodziny, 70. Chętni zgłaszają swój udział u przewodników grup lub u swego proboszcza.

 

7. Od piątku do niedzieli (17 - 19 czerwca) odbędą się Dni Błażowej. Szczegóły na afiszach.

 

 

 

10 niedziela zwykła – 5 czerwca

 

(Dziś zmiana tajemnic różańcowych)

1. Zapraszamy na msze o godzinie 18, które łączymy z nabożeństwem do Serca Jezusowego, a w środę z adoracją eucharystyczną i nowenną. Później spotkanie Akcji Katolickiej.

 

2. Nasz ksiądz Kanonik Władysław zaprosił do naszej parafii Kolegów kapłanów, z którymi 56 lat temu przyjmował w Przemyślu święcenia kapłańskie. W imieniu Kapłanów Jubilatów zapraszamy w tę sobotę 11 czerwca na mszę o godzinie 11.

 

3. Dlatego mieszkańców Borku Starego przy Domu Ludowym i w górę w kierunku Borówek, rodziny: Żurek, Szyszka, Szura, Rabczak i Tadla, prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła wyjątkowo w piątek.

 

4. Za tydzień uczniów z II klasy gimnazjum zapraszamy na mszę o godzinie 9.

 

5. W Roku Miłosierdzia wypada włączyć się do szlachetnych inicjatyw społecznych.

- Akcja: "Na pomoc Ukrainie". W budynku Szkoły Podstawowej w Brzezówce w sobotę 11 czerwca od godziny 9 będzie można, bez uprzednich skierowań, zbadać bezpłatne wzrok, uzyskać recepty i dalsze wskazania. Badania przeprowadzi doktor Ewa Blajer z Centrum Okulistycznego, która przyjmie 50 pacjentów. Chętni zgłaszają się już dziś osobiście w zakrystii lub telefonicznie na numer szkoły. Po badaniu przez kwotę do 20 złotych zakupimy produkty chemii gospodarczej, które zostaną przekazane na Ukrainę, tam, gdzie trwa wojna.

- "Dzień dawcy szpiku kostnego dla Zbigniewa". Błażowa, 12 czerwca. Plakat w gablotce.

- Akcja krwiodawców. Harta, 12 czerwca. Plakat w gablotce.

 

 

 

9 niedziela zwykła – 29 maja

 

1. Kandydaci do bierzmowania powinni jutro zgłosić się do kościoła w Błażowej o 18 godzinie.

 

2. Od jutra do czwartku w Borku Starym o godzinie 18 publicznie oddawać będziemy cześć Jezusowi w tajemnicy Eucharystii.

 

3. We wtorek uroczyste zakończenie nabożeństw majowych. Niech Maryja otacza pomocą tych, którzy Ją czcili przez cały miesiąc, a szczególnie rodziców przywożących dzieci do kościołów.

 

4. Od środy przez cały czerwiec Litanią do Serca Jezusowego polecać będziemy Bogu Kościół, Ojczyznę i potrzeby naszej parafii. Niech ta modlitwa jednoczy nas w kościele oraz w domach.

 

5. W czwartek procesja będzie połączona z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków: w Borku Starym o godzinie 18, w Borówkach i na Woli o 16.

 

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, suma odpustowa w Lecce o 10.30. Można spożywać pokarmy mięsne. Spowiedź w pierwszy piątek w Borówkach od godziny 16, w Borku Starym od 17, a na Woli w czwartek od 16.

 

7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, suma odpustowa w Dylągówce o 10.30.

 

8. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie z uczniami szkół ponadgimnazjalnych.

 

9. Szkoła Podstawowa w Borku Starym zaprasza w niedzielę 5 czerwca na boisko sportowe od godziny 14 na Piknik Rodzinny.

 

10. Dziękując za wczorajszą pracę przy kościele, prosimy o tę pomoc w sobotę rodziny z Borku Starego, mieszkających obok Domu Ludowego: Szymkowicz, Płodzień, Nowak, Lech, Data.

 

 

 

 

Czwartek: uroczystość Bożego Ciała - 26 maja

 

1. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy oddali hołd Chrystusowi w Eucharystii podczas dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy rodzinom, które przygotowały wystój ołtarzy i osobom, które pełniły szczególne funkcje liturgiczne. Zapraszamy na Oktawę Bożego Ciała, czyli msze i procesje codziennie o godzinie 18 aż do następnego czwartku.

 

2. Uroczysty hołd oddamy Chrystusowi w Eucharystii także w niedzielę 29 maja:

- w Borku Starym i na Woli msza z procesją i udziałem dzieci o godzinie 11,

- w Borówkach pierwsza msza o 7, a druga z procesją do 4 ołtarzy o godzinie 9,

- dzieci klas IV w Rocznicę I Komunii Świętej zapraszamy do klasztoru M.B.Borkowskiej na mszę o godzinie 15. Spowiedź w sobotę od 17.

 

3. O posprzątanie świątyni w sobotę prosimy jeszcze grupę mieszkańców Nowego Borku: Borkowski Wiesław, Bieniek Marta, Para Emilia, Opioła Zofia, Najda Zdzisław, Mazur Marian, Bieniek Henryk. Mieszkańcom tej wioski dziękujemy za troskę o główną świątynię parafialną Za tydzień zaprosimy do pomocy mieszkańców Borku Starego, począwszy od szkoły.

 

4. Składkę z najbliższej, ostatniej niedzieli miesiąca, przeznaczymy na parafialne inwestycje.

 

5. Podziękowanie z Dwernika od ks. Zenona Bieszczada za zbiórkę z 6 marca.

 

 

 

 

Niedziela Trójcy Świętej – 22 maja

1. Dzisiejsza Niedziela Trójcy Świętej kończy okres wielkanocnej Komunii Świętej. Błagajmy o Boże miłosierdzie dla tych, którzy zaniedbują ten podstawowy obowiązek wiary.

 

2. Polecamy Bogu dzieci, które przyjmują dziś I Komunię Świętą. Dziękujemy ich rodzinom za okolicznościową dekorację, troskę o otoczenie kościoła oraz dar ołtarza.

 

3. Nabożeństwa majowe w Borku Starym codziennie o 18, a w środę przed mszą spotkanie Rodziny Radia Maryja. Nabożeństwo w Nowym Borku tylko do środy o 18.30.

 

4. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. W Borku Starym msze o godzinie 7, 9 i 16.

Zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszy o godzinie 9, którą ubogaci procesja w kierunku Błażowej do mostku nad Strugiem. Okażmy miłość do Jezusa Eucharystycznego niosąc świece, chorągwie, figury i obrazy. O udział prosimy orkiestrę. Dzieci niech dzwonią i sypią kwiatki.

 

5. Porządek nabożeństw w Boże Ciało na dojazdach będzie następujący: Wola msza o 7, Borówki tylko o 7.30, a w Nowym Borku msza dopiero w niedzielę.

 

6. W poniedziałek 16 maja podczas odpustu ku czci świętego Andrzeja Boboli w Strachocinie Ks. Abp. Józef Michalik podziękował Bogu za 23 lata posługi pasterskiej w naszej diecezji. Wczoraj Ks. Abp. Adam Szal dokonał ingresu do katedry w Przemyślu jako nowy Arcypasterz naszej archidiecezji. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tych uroczystościach jako nasi przedstawiciele. Naszych biskupów polecamy codziennej modlitwie wiernych.

 

 

 

 

Zesłanie Ducha Świętego – 15 maja

 

1. Zesłanie Ducha Świętego - to dwudniowa uroczystość i odpust u MB Boreckiej. Porządek mszy jutro: Borek Stary o 7, 9 i 18, Nowy Borek o 8, na Woli o 9, w Borówkach o godzinie 16. Jak co roku na modlitwie w intencji naszej parafii spotykamy się przed cudownym obrazem Matki Bożej Boreckiej jutro na sumie o godzinie 11.

 

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

- niedziela: Borek Stary o 16 nabożeństwo, potem msza, na dojazdach nabożeństwo przed mszą,

- zwykłe dni: Borek Stary o godzinie 18, Nowy Borek o 18.30.

 

3. Dzieci klas III we wtorek o godzinie 17 rozpoczną próby liturgiczne przed I Komunią Świętą. Spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę od 16 do 17.30. Na uroczystość I Komunii zapraszamy za tydzień, 22 maja, na mszę o godzinie 11.

 

4. Z racji I Komunii za tydzień msza na Woli przesunięta zostaje na 7 rano. Prosimy, aby rodzice dzieci komunijnych z Borku Starego posprzątali otoczenia kościoła, a rodzice z Nowego Borku i Brzezówki przygotowali wystrój kościoła. Za wczorajsze porządki dziękujemy grupie osób z Nowego Borku.

 

5. Rocznica Komunii Świętej dla uczniów klas IV odbędzie się w sanktuarium M.B .Boreckiej za dwa tygodnie 29 maja podczas mszy świętej o godzinie 15.

 

6. Kandydaci do bierzmowania obowiązkowo zgłoszą się w czwartek na godzinę 18 do kościoła parafialnego w Błażowej. Sakramentu bierzmowania udzieli im w tym kościele Ks Bp Stanisław Jamrozek 4 czerwca o godzinie 18.

 

7. W następną niedzielę w uroczystość Trójcy Świętej kończy się okres wielkanocnej spowiedzi. Błagajmy o miłosierdzie Boże dla zaniedbujących ten podstawowy chrześcijański obowiązek.

 

8. Dzisiaj o godzinie 15 z kościoła ojców bernardynów w Rzeszowie wyruszy „Marsz dla życia i rodziny”. Zapraszamy do zamanifestowana w ten sposób roli rodziny w życiu człowieka.

 

 

 

Wniebowstąpienie Pańskie – 8 maja

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe i modlitwy przed zesłaniem Ducha Świętego:

- niedziela: Borek Stary o 16 nabożeństwo, potem msza, na dojazdach nabożeństwo przed mszą,

- zwykłe dni: Borek Stary o godzinie 18, Nowy Borek o 18.30.

 

2. Od jutra podczas „majówek” oraz za tydzień i w następny świąteczny poniedziałek podpisami popierać będziemy projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji. Konieczny jest numer PESEL-u

 

3. Jutro przez świętego Stanisława Biskupa, w piątek przez Matkę Bożą Fatimską, a w sobotę przez świętego Macieja Apostoła polecać Bogu będziemy naszą Ojczyznę, 16 nowych diakonów i 12 kapłanów oraz modlić się będziemy o dobre urodzaje.

 

4. W najbliższą niedzielę i w następny poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W pierwszy dzień Świąt 15 maja w kościele parafialnym świętych Apostołów Piotra i Pawła na mszy o godzinie 11 modlić się będą starażacy, zgromadzeni w oddziały z okolicznych miescowości. Po mszy na placu przed remizą w Borku Starym zostanie poświęcony nowy sprzęt strażacki.

 

5. Podatek rolny można zapłacić w następujących terminach:

- Borek Stary: następny poniedziałek(16) i wtorek(17) w Domu Ludowym od 9 do 16,

- Nowy Borek: klub-czwartek od 9 do 11, sklep p. Bober-piątek od 14 do 15, Przylasek-sobota od 9 do 10, sklep p. Trzyna-sobota od 10.30 do 11

 

6. Ośrodek Doradztwa Rolniczego pomoże odpłatnie wypełnić wnioski obszarowe. Tyczyn od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30, a w sobotę od 9 do 12.

 

7. Dziękując za wczorajszą pracę przy kościele, prosimy o tę pomoc rodziny: Gorlowska Maria i Jan, Kotula Wacław, Pecka Stanisław, Wielgos Leszek. Informujemy, że od czerwca zapraszać będziemy w tej sprawie mieszkańców Borku Starego, począwszy od Domu Ludowego.

 

 

 

6 Niedziela Wielkanocna – 1 maja

KOMUNIKAT

Ojciec Święty Franciszek:

  1. Przyjął rezygnację księdza arcybiskupa Józefa Michalika z posługi arcybiskupa metropolity przemyskiego obrządku łacińskiego, złożoną zgodnie z kan. 401 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
  2. Mianował arcybiskupem metropolitą przemyskim obrządku łacińskiego dotychczasowego biskupa pomocniczego tejże archidiecezji Adama Szala.

                                                                              Warszawa, 30 kwietnia 2016 roku.

(dziś zmiana tajemnic)

1. W jubileuszowym roku naszej Ojczyzny zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych

- w niedzielę: Borek Stary po mszy o godzinie 16, na dojazdach przed mszą,

- zwykłe dni: Borek Stary o godzinie 18, Nowy Borek o 18.30, Borówki o 18, Wola o 17.30.

 

2. We wtorek przypada uroczystość Maryi, Królowej Polski. Podczas każdej mszy świętej, odprawianej w porządku niedzielnym, łączyć się będziemy z modlitwą biskupów na Jasnej Górze w intencji naszej Ojczyzny.

 

3. W Chmielniku odpust MB Łaskawej. Dokładny program na afiszach. Oto główne msze:

- sobota o 11 msza pod przewodnictwem księdza biskupa Mariana Rojka,

- w niedzielę suma o 11.15, której będzie przewodniczył ksiądz infułat Wiesław Szurek.

 

4. Z racji pierwszego piątku okazja do spowiedzi w Borówkach od godziny 16, w Borku Starym od 17.30, a na Woli w czwartek od godziny 16.

 

5. Za tydzień Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Spotkania z uczniami gimnazjum: I klasy zapraszamy na mszę o godzinie 9, klasy III o 11.

 

6. W najbliższą niedzielę 16 kleryków naszego seminarium przyjmie diakonat, pierwszy stopień kapłaństwa. Polecajmy ich Chrystusowi, prosząc o powołania kapłańskie także z naszej parafii.

 

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc rodziny: Pikuła Maria, Bartoń Izydor, Bialic Marian, Hahn Antoni, Najda Kazimierz.

 

 

 

5 Niedziela Wielkanocna – 24kwietnia

 

1. Tydzień, który dzisiaj rozpoczynamy, ubogacą następujące nabożeństwa:

- jutro przez przyczynę świętego Marka Ewangelisty polecimy Bogu trudne problemy wsi oraz prosić będziemy o błogosławieństwo w pracy rolników,

- w środę przed mszą spotkanie Rodziny Radia Maryja, po mszy adoracja i nowenna,

- w piątek, w dzień świętej Katarzyny ze Sieny, pomodlimy się w intencji mieszkańców Europy

 

2. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, po sumie spotkanie z uczniami szkół ponad gimnazjalnych, a msza wieczorna połączona będzie z nabożeństwem majowym.

Plan przygotowań do I Komunii podamy dzieciom na katechezie.

 

3. Początek pielgrzymki do Wilna w sobotę o godzinie 4.40 rano. Zbiórka na parkingu przy kościele w Borku Starym. Koniecznie zabrać należy dowody osobiste.

 

4. Zespół „Doliny Strugu” poinformuje o dofinansowaniu produkcji warzyw, owoców i drobiu w Urzędzie Miasta Tyczyn w piątek o godz.10 i w Urzędzie Miasta Błażowa we wtorek o 10.

 

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i prosimy o tę pomoc rodziny: Sieczka Kazimierz, Żukowicz Rafał, Myszka Stanisław, Kowal Aleksandra, Chochrek Stanisław,

 

 

4 Niedziela Wielkanocna – 17 kwietnia

 

1. Niedziela Dobrego Pasterza, którą dzisiaj przeżywamy, otwiera tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Módlmy się o dar nowych powołań, także z naszej parafii.

 

2. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Wilna i okolicznych sanktuariów w dniach od 30 kwietnia do 2 maja. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej parafii. Brakuje jeszcze kilku chętnych. Zapraszamy. Zapisy w zakrystii. Całkowity koszt trzech dni 450 zł.

 

3. W środę mszę wieczorną połączona z adoracją i nowenną, a w sobotę uczcimy świętego Wojciecha, Patrona Polski.

 

4. Kończy się czas sprawozdań podatkowych. Prosimy, aby 1% przekazać na stowarzyszenia współpracujące z Kościołem katolickim. Szczegóły na krajowej i naszej stronie internetowej.

 

5. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc rodziny: Gorlowski Stanisław, Gorlowski Zbigniew, Kuśnierz Zofia, Sieńko Edward, Sieńko Antonina.

 

 

3 Niedziela Wielkanocna – 10 kwietnia

 

1. Dziękujemy za liczną obecność na odpuście w Borówkach. Niech Miłosierny Zbawiciel hojnie błogosławi wszystkim uczestnikom i gospodarzom.

 

2. Pod hasłem: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” rozpoczynamy dziś Tydzień Biblijny. Zachęcajmy się wzajemnie do systematycznego czytania Pisma Świętego.

 

3. W środę msza będzie połączona z adoracją i nowenną.

 

4. W dniach od 14 do 16 kwietnia odbędą się centralne religijno - państwowe obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa poprzez transmisje telewizyjne i radiowe.

 

5. Włączając się w te uroczystości Akcja Katolicka organizuje w dniach od 30 kwietnia do 2 maja pielgrzymkę do Wilna i okolicznych sanktuariów. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii. Całkowity koszt trzech dni 450 zł.

 

6. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc rodziny: Filip Stanisław, Rusinek Zofia, Prokop Zofia, Szyszka Stanisław, Babiarz Ryszard.

 

7. Msze święte tego tygodnia o 7 i 18

 

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 3 kwietnia

 

(dzisiaj zmiana tajemnic)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dlatego proponujemy włączenie się w następujące akcje CARITASU:

- codziennie przed mszą wspólnie odmawiajmy koronkę do Miłosierdzia Bożego,

- część dzisiejszej składki przeznaczymy na działalność Caritasu,

- prosimy przekazywać 1% z podatku na katolickie stowarzyszenia(informacja strona parafialna).

 

2. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego: Dzień Świętości Życia Modlitwą wspierajmy akcję Parlamentu w obronie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

 

3. W środę msza będzie połączona z adoracją i nowenną. a potem zebranie Akcji Katolickiej.

 

4. Spotkanie z dziećmi klas komunijnych odbędzie się dopiero w maju. Za tydzień zapraszamy uczniów gimnazjum: klasy II na 9, III na 11. Po sumie również kurs przedmałżeński z młodzieżą szkół ponad gimnazjalnych.`

 

5. Mieszkańców Gminy Błażowa zapraszamy jutro na godzinę 10 do Gminnego Ośrodka Kultury na spotkanie dotyczące realizacji Programu Rodzina 500 plus.

 

6. Dziękujemy osobom, które posprzątały kościół w Wielkim Tygodniu, prosimy o tę pomoc rodziny: Laska Kazimierz, Borkowska Agnieszka, Kozieł Dawid, Siwiec Adam, Kawa Zdzisław.

 

 

W I E L K A N O C – 27 marca

1. My, kapłani, pracujący w Borku Starym, w parafii Apostołów Piotra i Pawła, polecamy dobremu Bogu wszystkich, którzy uczestniczyli w liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy za pomoc w przedświątecznych porządkach i przygotowaniu dekoracji we wszystkich świątyniach. Cieszymy się, że liczna grupa wiernych adorowała Najświętszy Sakrament w Ciemnicy oraz przy Grobie Pańskim. Szczególną wdzięczność chcemy okazać ministrantom i lektorom, strażakom, organiście i orkiestrze, oraz tym osobom, które niosły światło i obrazy. Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim hojnie błogosławi.

 

2. Składamy podziękowanie za zakup baranków i świeczek, który wsparł działalność Caritas-u. W sprawozdaniu podatkowym prosimy o przekazanie 1% dochodu na stowarzyszenia związane z Kościołem Katolickim. Informację można znaleźć w internecie, także na stronie parafialnej.

 

3. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona jest na katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.

 

4. Spotkanie Rodziny Radia Maryja w środę przed mszą wieczorną, a mszę połączymy z adoracją Najświętszego Sakramentu i nowenną.

 

5. W najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne, a z racji pierwszego piątku okazja do spowiedzi w Borku Starym od 17.30, w Borówkach od 16, a na Woli w czwartek od 16.

 

6. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. W Borówkach w dniu odpustu zmiana porządku mszy: ranna o 7.30, a sumę o 10.30 odprawi Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek. Na Woli msza wyjątkowo o godzinie 7.

 

7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. We wszystkich kościołach zmiana tajemnic różańcowych. Termin spotkań klas komunijnych i ponad gimnazjalnych będzie podany później.

 

8. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy rodziny: Kmiotek Stefan, Józefczyk Emil, Socha Gustaw, Ślęczka Mariusz, Kołodziej Stanisław, Kołodziej Henryk.

 

 

 

 

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 20 marca

 

(poświęcenie palm na każdej mszy, uroczyste na sumie w Borku Starym i w klasztorze)

1. Owocem rekolekcji będzie jutrzejsza spowiedź według następującego porządku:

- Borek Stary od godziny 9 do 12 oraz od godziny 15 do 18.

- Wola od godziny 10.30 do 11.30.

- Borówki od godziny 15 do 17.30.

- chorych odwiedzimy w domach jutro od 8, ich dane osobowe prosimy podać dziś w zakrystii.

 

2. Dziękując za wczorajsze sprzątanie kościoła parafialny i jego otoczenia, prosimy o tę pomoc przed świętami rodziny: Mijalny Zbigniew, Grędysa Jan, Bogusz Marian, Płodzień Andrzej, Koszela Jadwiga;

 

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, podczas których przeżywać będziemy największe tajemnice naszej wiary: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa.

LITURGIA WIELKIEGO TYGODNIA

 

BOREK STARY:

- Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa: msze ranne o godzinie 7, a wieczorem o 18. W środę zbiórka wszystkich ministrantów o godzinie 16. Adoracja i nowenna w dni następne.

- Wielki Czwartek: Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.18, adoracja w Ciemnicy do 22.

- Wielki Piątek: Wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, obowiązuje post, od którego nie ma

dyspensy, osoby między 18 a 60 rokiem życia powinny zachować post ścisły.

Adoracja w Ciemnicy od godziny 10.

Nabożeństwo Męki Pańskiej o godzinie 18, potem Gorzkie Żale, adoracja do 22.

- Wielka Sobota : zasadniczo post nie obowiązuje, ale zachęcamy, aby go zachować,

: adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 10

poświęcenie pokarmów: Borek Stary: kościół od 10 do 12, Dom Ludowy o 10.30,

Borówki 10, Brzezówka 1030, Przylasek 11.

NB: Wola 10, Jaworznik 1015, kaplica 1030, Czerwonki 11,

- Liturgia Wielkiej Soboty o godzinie 18 (przynosimy świece).

 

4. Wielka Niedziela:

- Borek Stary: Rezurekcja o 6 zapraszamy strażaków, noszących baldachim, chorągwie i obrazy.

oraz Suma o 11,

- Kościoły dojazdowe: Borówki, Wola i Nowy Borek o godzinie 9.30.

 

5. Poniedziałek Wielkanocny: msze święte jak w każdą niedzielę.

 

6. Zachęcamy do adoracji Chrystusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Proponujemy porządek, który jest wywieszony w gablotce i podany w internecie. Szczególne zaproszenie kierujemy do strażaków, Koła Adoracyjnego i ministrantów.

Program adoracji w kościele w Borku Starym:

Wielki Czwartek:

20 – Akcja Katolicka

21 – Droga Krzyżowa

Wielki Piątek - Ciemnica:

10 – Brzezówka

11 – Nowy Borek: Przylasek Duży i Mały oraz Średnia

12 – Dół, Stawiska, Kozieniec, Królka

13 – Główna Droga

14 – Czerwonki i Jaworznik

15 – Stary Borek: Krzyżówka i Potoki

16 – : Stara Droga

17 – : Główna Droga

20 – Rodzina Radia Maryja

21 – Droga Krzyżowa prowadzi młodzież

Wielka Sobota - Grób Pański:

12 – Domy wokół kościoła

13 – Róże różańcowe męskie

14 – Róże różańcowe z Brzezówki

15 – Róże różańcowe Nowy Borek

16 – Róże różańcowe Borek Stary

 

 

 

5 Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca

 

1. Wszystkich parafian zapraszamy na rekolekcje wielkopostne od czwartku do poniedziałku, które głosić będą Ojciec Stanisław, przeor z naszego klasztoru i ksiądz proboszcz z Dylągówki.

Program rekolekcji (17-21 marca)

Borek Stary:

czwartek msza święta z kazaniem o godzinie 18,

piątek: msza święta z kazaniem o godzinie 9, a o 18 droga krzyżowa i msza święta z kazaniem (nie będzie drogi krzyżowej o 20),

sobota: msze święte z kazaniem o godzinie 9 oraz o 18.

Borówki:

czwartek : msza święta z kazaniem o godzinie 18,

piątek: droga krzyżowa i msza święta z kazaniem o godzinie 18,

sobota: msza święta z kazaniem o godzinie 18.

Wola:

czwartek: msza święta z kazaniem o godzinie 16,

piątek: droga krzyżowa i msza święta z kazaniem o godzinie 16,

sobota: msza święta z kazaniem o godzinie 16.

Z racji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i w 800 rocznicę powstania Zakonu Dominikańskiego liturgia Niedzieli Palmowej będzie bardzo uroczysta:

- o godz. 10 z kościoła parafialnego wyruszy procesja z palmami, a rozważanie drogi krzyżowej będzie przygotowaniem do przekroczenia Bramy Miłosierdzia w sanktuarium M.B.Boreckiej,

- w kościołach parafialnym i w dojazdowych msze i Gorzkie Żale według porządku niedzielnego z kazaniami rekolekcyjnymi i z poświęceniem palm.

Spowiedź rekolekcyjna, także dla chorych, w Wielki Poniedziałek(21.III).

 

2. Składka dzisiejsza i z Niedzieli Palmowej będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

3. Środową mszę wieczorną zakończy adoracja i nowenna do Miłosierdzia Bożego, a przez cały tydzień nabożeństwem do świętego Józefa przygotujemy się na Jego sobotnią uroczystość.

 

4. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. Do pomocy w porządkach przedświątecznych prosimy w tę sobotę „podwójną” grupę rodzin: Filip Bogusław, Chochrek Kazimierz, Kruczek Eugeniusz, Mularz Domicela, Mandus Janina, Kołodziej Ryszard, Kołodziej Mariusz, Brzęk Robert, Brzęk Leszek, Kępa Damian,

 

5. Parafia Błażowa zaprasza na obchody 40-lecia śmierci Sługi Bożej Anny Jenke. Msza 17.III. w czwartek o godzinie 10, a następnie okolicznościowa akademia w Gimnazjum.

 

6. Dyrektorzy szkół przypominają o terminach zapisów do punktów przedszkolnych, oddziałów przedszkolnych oraz klas I: Brzezówka do 22 marca, Borek Stary do 31 marca, Nowy Borek do 31 marca. Informacje szczegółowe na stronach internetowych danych szkół.

 

7. Czas spowiedzi i rekolekcji sprawia, że już od jutra msze wieczorne będą odprawiane o pół godziny później, czyli o 18.

 

 

 

4 Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca

 

(zmiana tajemnic różańcowych)

1. Jako przygotowanie do radosnego „Alleluja” z Chrystusem Zmartwychwstałym proponujemy:

Droga Krzyżowa: Borek Stary piątek o 17,30 ze mszą świętą oraz o 20 bez mszy,

Borówki i Wola w piątek o 16 ze mszą świętą,

Gorzkie Żale: niedziela Borek Stary o 16, Borówki po mszy, Nowy Borek i Wola przed mszą.

Rekolekcje parafialne: od 17 marca (następny czwartek) do dnia spowiedzi 21 marca

 

2. Środową mszę wieczorną zakończy adoracja i nowenna do Miłosierdzia Bożego, a od czwartku codziennym nabożeństwem do Świętego Józefa przygotujemy się na Jego uroczystość.

 

3. Za tydzień w niedzielę, zwaną Czarną, zasłaniamy krzyże aż do Wielkiego Piątku. Uczniów z klas I gimnazjum zapraszamy na mszę o 9, a z klas III na mszę o 11. Składki z najbliższej i Palmowej Niedzieli będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

4. Dziękując za wczorajsze sprzątanie kościoła zapraszamy na sobotę rodziny: Wróbel Krzysztof, Bober Jan, Koszela Helena, Odój Marek, Odój Monika.

 

5. Ogłoszenia społeczne:

Borek Stary: Za tydzień zebranie wiejskie w Domu Ludowym o 14. Podatek rolny płacimy w Domu Ludowym od następnego poniedziałku(14.III) do czwartku(17.III) od 9 do 16.

Brzezówka: Podatek rolny płacimy w Domu Ludowym w następny poniedziałek(14.III) i we wtorek (15.III) w godzinach od 11 do 17.

Nowy Borek: Zebranie wiejskie dzisiaj w szkole podstawowej o 14. We wtorek odbiór jabłek przy kaplicy i w Przylasku od 14. Podatek rolny płacimy w tym tygodniu: klub-czwartek(10.III) od 9 do 11, Wola-piątek(11.III) od 8.30 do 9, sklep p. Bober-piątek(11.III) od 14 do 15, Przylasek-sobota(12.III) od 9 do 10, sklep p. Trzyna-sobota(12.III) od 10.30 do 11.

 

6. Prosimy nie kłaść na ławkach, bez zgody proboszcza, tekstów modlitw i reklam. Spotkania religijne godne uczestnictwa przedstawiamy w gablotce, w internecie i w ogłoszeniach. Np., dziś reklamujemy spotkania u księży saletynów i „otwarty dzień” w szkole sióstr prezentek.

 

 

 

3 Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego

 

1. Przygotujmy się na Święta Wielkanocne przez udział w nabożeństwach wielkopostnych:

- DROGA KRZYŻOWA: Borek Stary w piątek o 17,30 ze mszą i o 20 bez mszy oraz niedziela po sumie, Borówki w piątek o 16 i msza święta, Wola wyjątkowo w czwartek ze mszą o 16.

- GORZKIE ŻALE tylko w niedzielę: Borek Stary o godzinie 16, Borówki po mszy, Nowy Borek

i Wola przed mszą.

 

2. Dziś w Brzezówce w Domu Ludowym zebranie wiejskie o godzinie 16.

 

3.W środę msza będzie połączona z adoracją i nowenną. a potem spotkanie Akcji Katolickiej.

 

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w Borku Starym w piątek od 17, w Borówkach w piątek od 16, a na Woli w czwartek od 16.

 

5. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Dzieci klasy komunijnej zapraszamy na mszę o 9, a uczniów szkół ponad gimnazjalnych na godzinę 11.

 

6. Za tydzień (6.III) będziemy gościć w kościele w Borku Starym księdza Zenona Bieszczada, proboszcza parafii Dwernik, który pracował w naszej parafii latach 2000 - 2002. Podczas mszy dopołudniowych wygłosi kazania i zwróci się do nas z prośbą o datki na remont kościoła.

 

7. Zachęcamy do pomocy dla Caritas-u i stowarzyszeń złączonych z Kościołem w Polsce przez zakup świeczek i baranków wielkanocnych oraz przez 1% z rozliczeń podatkowych.

 

8. Dziękując grupie osób z Nowego Borku za sprzątanie kościoła, prosimy o tę pomoc rodziny: Nocula Wojciech, Matuła Jan, Kołodziej Irena, Kuśnierz Maria, Bobola Stanisław.

 

 

 

2 Niedziela Wielkiego Postu – 21 marca

 

1. Starszych, młodzież i dzieci zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, aby rozważając Mękę Jezusa skorzystać z łask miłosierdzia Bożego:

DROGA KRZYŻOWA:

- Borek Stary: piątek o 17,30 i msza święta oraz o 20 bez mszy, dodatkowo niedziela po sumie,

- Borówki i Wola: piątek o 16 i msza święta

GORZKIE ŻALE tylko w niedzielę:

- Borek Stary o godzinie 16, potem msza bez kazania,

- Borówki po mszy o 7,30, a Nowy Borek i Wola przed mszą.

 

2. Włączmy się także w jałmużnę, czyli w dobre dzieła Kościoła:

- częścią dzisiejszej składki pomagamy Dziełu Pomocy dla misjonarzy „AD GENTES”.

- wspieramy „Caritas” przez zakup świeczki (7 złotych) i baranka wielkanocnego (5 złotych),

- w sprawozdaniu za rok 2015 przekazujemy 1% dochodu na organizacje Polskiego Kościoła,np:

Caritas, KRS 0000246791, informacje na stronie http://www.przemysl.caritas.pl/

Fundacja Nasza Przyszłość, KRS 0000091141, informacje na stronie http://www.fnp.pl/fnp/

- za tydzień prosimy o pomoc w uregulowaniu zapłaty za nowe ławki i renowację ołtarza.

 

3. W środę wieczorem najpierw godzinę przed mszą o 16.30 spotkanie Rodziny Radia Maryja, a msza będzie połączona z adoracją i nowenną.

 

4. Dziękując grupie osób z Nowego Borku za sprzątanie kościoła, o tę przysługę prosimy rodziny Kozioł Krzysztof, Bieszczad Kazimierz, Matuła Maria, Pluta Zdzisław, Paluch Jan.

 

 

 

1 Niedziela Wielkiego Postu – 14 lutego

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu, aby przez rozważanie Męki Jezusa przygotować się na radosne z NIM zmartwychwstanie:

DROGA KRZYŻOWA:

- Borek Stary: piątek o 17,30 i msza święta oraz o 20 bez mszy, dodatkowo niedziela po sumie,

- Borówki i Wola: piątek o 16 i msza święta

GORZKIE ŻALE tylko w niedzielę:

- Borek Stary o godzinie 16, potem msza bez kazania,

- Borówki po mszy o 7,30, a Nowy Borek i Wola przed mszą.

 

2. Włączmy się także w jałmużnę, czyli w dobre czyny Kościoła:

- wspierajmy „Caritas” przez zakup świeczek i baranków wielkanocnych,

propozycja: za świeczki po 7, a za baranki po 5 złotych,

- w sprawozdaniu podatkowym za rok ubiegły przekazać 1% swego dochodu na dzieła

prowadzone przez różne instytucje kościelne, 

http://www.caritas.pl/caritas-archidiecezji-przemyskiej/ .

- za tydzień część zbiórki niedzielnej przekażemy na „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”;

(obecnie na misjach pracuje ponad 2100 misjonarzy z Polski).

 

3. W środę wieczorem adoracja i nowenna po mszy świętej.

 

4. Dziękując kolejnej grupie parafian za sprzątanie kościoła, prosimy przyjąć następujące uwagi. Zrozumiałe jest, że choć co tydzień jest czytana ta sama liczba rodzin, to do pracy zgłasza się różna ilość osób. Są więc próby „dokładania” innych rodzin, co prowadzi do nieporozumień i pomyłek. Trzymajmy się listy odczytywanej w ogłoszeniach. Na tę sobotę zapraszamy do pracy rodziny: Szczoczarz Edward, Kuśnierz Roman, Kustra Robert, Pieta Andrzej, Walkowicz Artur.

 

5. Msze święte codziennie o 7 i 17,30

Parafia w Borku Starym pw. św. Piotra i Pawła