Jesteś tutaj

RÓŻANIEC DO GRANIC

Setna rocznica objawień w Fatimie wyzwala w nas wiele refleksji i skłania do różnych działań. Od 13 maja do 7 października wzdłuż granic naszej Ojczyzny wędrują ochotnicy z różańcem w ręku i modlą się w intencji Polski. I właśnie w ramach tej inicjatywy, na zakończenie pielgrzymki w pierwszą sobotę miesiąca poświęconego modlitwie różańcowej, dokładnie we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, chętni będą uczestniczyć w modlitwach za Polskę i świat. W akcję włączają się poszczególne diecezje i wyznaczone kościoły w pobliżu granicy. Jednym z miejsc jest parafia w Krościenku, gdzie proboszczem jest ksiądz Andrzej Baran.

Wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tym wielkim dziele. Matka Boża już wiele razy wysłuchała ludzi, gdy z ufnością kierowali się do niej. Święto Matki Bożej Różańcowej zostało ogłoszone przez papieża Piusa V, który był wielkim zwolennikiem modlitwy różańcowej. W 1571 roku siódmego października doszło do wielkiej bitwy pod Lepanto, gdzie wbrew wszelkim przesłankom i logice zwyciężyły wojska chrześcijan walczące przeciw nawale tureckiej. Wspomniany papież wcześniej wezwał wszystkich chrześcijan do modlitwy różańcowej. Sam również spędził z różańcem w ręku wiele godzin. By uczcić zwycięstwo Maryi i okazać wdzięczność, ogłosił dzień siódmego października świętem Matki Bożej Różańcowej.

Od tamtej pory wiele razy narody zwracały się z ufnością do Maryi w modlitwie różańcowej, a Ona odpowiadała na te wezwania. O sile różańca i cudach dziejących się za wstawiennictwem Maryi w odpowiedzi na modlitwy mówią dwa filmy dokumentalne – "Teraz i w godzinę śmierci" oraz "Fatima. Ostatnia tajemnica." Napełnieni na nowo nadzieją płynącą z przesłania filmów i ufnością w opiekę Matki Boga odpowiedzmy na apel organizatorów i włączmy się w modlitwę za naszą Ojczyznę i cały świat.

Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub u księży.

Plan uroczystości w dniu 7 października 2017 r.

  1. Msza Święta o godz. 11.00
  2. Po Mszy św. odbywa się nabożeństwo maryjne.
  3. Po nabożeństwie, o godz. 13.00 przerwa na posiłek (we własnym zakresie).
  4. O godz. 14.00 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa w wyznaczonych miejscach. Będą odmawiane cztery części różańca: dwie za Polskę (odmawiamy zwróceni twarzą do wnętrza kraju), dwie za świat (odmawiamy zwróceni twarzą do świata). Po dwóch częściach różańca, odmawiać będziemy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Więcej informacji o akcji na stronach:

http://przemyska.pl/2017/09/04/rozaniec-do-granic/

 

http://www.rozaniecdogranic.pl/start

Parafia w Borku Starym pw. św. Piotra i Pawła