Jesteś tutaj

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO LWOWA- OSTATNIE WOLNE MIEJSCA

W dniach 17-18 września organizujemy pielgrzymkę do Lwowa i Żółkwi.

Cena pielgrzymki : 250zł

Cena zawiera: transport, ubezpieczenie, opieka pilota, usługi przewodnika, opłaty graniczne i parkingowe, obiad, nocleg ze śniadaniem, datki w kościołach, wstępy do odwiedzanych obiektów, koszt zakupu  kwiatów i zniczy na cmentarz Orląt Lwowskich.

Chętnych na spektakl operowy prosimy o informację przy zapisie - koszt 28 zł. Na spektakl obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Uwaga: 
1. Na teren Ukrainy wjeżdżamy na podstawie paszportu ważnego min. 180 dni od daty zakończenia  imprezy.

2. Czas na Ukrainie:  +1h w stosunku do polskiego.

Program pielgrzymki

I dzień sobota 17 września

Wyjazd o godz. 4:00 z Borku Starego i przejazd do przejścia granicznego Hrebenne – Rawa Ruska. Następnie przejazd przez Rawę Ruską do Żółkwi.

Żółkiew - miasto założone przez hetmana Stanisława Żółkiewskiego, budowane w epoce renesansu jako „miasto idealne". Zwiedzimy: zamek Sobieskich, ratusz,  renesansową kolegiatę p.w. św. Wawrzyńca Męczennika z grobami Żółkiewskich i Sobieskich, zespół bazyliański z cerkwią p.w. Świętej Trójcy, synagogę, rynek, kamieniczki z XVII wieku, drewnianą cerkiew greckokatolicką p.w. św. Trójcy (Lista UNESCO). Czas wolny na kawę  przy Rynku. Z okien autokaru zobaczymy dawny zespół dominikański - dziś monastyr bazyliański. Przejazd do Brzuchowic, zakwaterowanie się, zmiana stroju i przejazd do Lwowa, na Łyczaków.

Uczestnictwo we mszy świętej w kościele franciszkańskim pw. św. Antoniego. Następnie zwiedzanie kościoła oraz cmentarzy: Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Obiad z deserem w restauracji Premiera Lwowska na Starym Mieście. Zwiedzanie budynku  Opery Lwowskiej. Następnie  dla chętnych o godz. 18.00 spektakl „Rycerskość wieśniacza -  Cavalleria rusticana”  Pietro Mascagniego. (Opera w jednym akcie. Akcja rozgrywa się na Sycylii, pod koniec XIX wieku.) - pozostali czas wolny

Po spektaklu spacer po Lwowie. Zakwaterowanie i nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma w Brzuchowicach.

 II dzień – niedziela 18 września (czas miejscowy)

7:00 śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Lwowa. Zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem.

Lwów - miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy Zamek, Stare Miasto: kaplica Boimów, katedra ormiańska, archikatedralna cerkiew św. Jura, Rynek, Czarna Kamienica, włoskie podwórko, plac Mickiewicza, Wały Hetmańskie i inne obiekty.

Ostatnim punktem będzie zwiedzanie Katedry p.w. Wniebowzięcia NMP, następnie godz. 13:00 msza święta w Katedrze. Czas wolny na Starym Mieście. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zakupy pamiątek i w zależności od czasu-zwiedzanie Jaworowa.

Jaworów - główne miasto Rejonu Jaworowskiego, położone malowniczo nad stawami zasilanymi przez rzekę Szkło. Jaworów pełnił funkcję letniej rezydencji króla polskiego Jana III Sobieskiego.

Przejazd na przejście graniczne Krakowiec – Korczowa albo Szeginie – Medyka.                                                                

Powrót do miejsca rozwiązania pielgrzymki ok. godz. 22:30/23:00.

Parafia w Borku Starym pw. św. Piotra i Pawła