Jesteś tutaj

2 Niedziela Adwentu – 4 grudnia

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych według ustalonego zwyczaju.

2. Zapraszamy na adwentowe msze maryjne, poprzedzone śpiewem Godzinek ku czci NMP: niedziela o godzinie 7, dni powszednie o 17.

3. W środę msza wieczorna będzie połączona z nowenną do Miłosierdzia Bożego, a potem odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

4. W czwartek (8 grudnia) przypada doniosła uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Porządek nabożeństw w tym dniu przedstawia się następująco :

- kościół parafialny: msze święte w godzinach 7, 9, i o17,

- Borówki: o godzinie 16,

- Nowy Borek: o godzinie 8,

- Wola: o godzinie 11.

Intencją modlitw tego dnia jest troska o obronę życia nienarodzonych. Podczas mszy o 9 w Borku Starym oraz w Nowym Borku podejmiemy duchową adopcję dziecka poczętego.

5. Za tydzień spotkania przed bierzmowaniem: uczniowie klas III na mszy o 9, dla klas II o 11.

Również podczas mszy o godzinie 11 poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom klasy II, które przygotowują się do I Komunii świętej. Kurs przedmałżeński dla młodzieży szkół ponad gimnazjalnych w tym miesiącu się nie odbędzie.

6. Zgodnie ze zwyczajem parafialnym, opłatki na stół wigilijny nabywamy u pana organisty w niedzielę adwentowe przy starej plebanii oraz w kościołach dojazdowych. Ofiary składane z tej okazji są wyrazem wdzięczności za całoroczną pracę organisty w naszej parafii.

7. Przypominamy, że składka z pierwszej niedzieli każdego miesiąca jest pomocą dla Seminarium w Przemyślu, które kształci kleryków na kapłanów lub na inne potrzeby naszej archidiecezji. Wyrażamy podziękowanie wszystkim, którzy o tym pamiętają.

8. Dzisiaj, w Drugą Niedzielę Adwentu, we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny, łączymy się w modlitwach za Kościół na Wschodzie. Modlitwy te, wsparte dzisiejszymi ofiarami, zbieranymi do puszek po każdej mszy świętej, niech będą pomocą w odradzaniu się wiary katolickiej w krajach, gdzie wierzący w Chrystusa przez wiele lat cierpieli prześladowanie.

Parafia w Borku Starym pw. św. Piotra i Pawła